Skupiny létají s Honzou

Letuška – hledání termínů

24.5.2017 12:59 74 komentářů

Letuška sice nenabízí kalendáře s termíny, dodává ale nejvíce variant nejlevnějších tarifů.
 

Pokud si tak najdete vhodnou letenku v Letenkáři, můžete jednoduchým postupem zjistit, jaké termíny jsou v daném tarifu dostupné.
 

1. Vyhledejte letenku v Letenkáři

Pro náš příklad zvolíme aktuálně nejlevnější tarif letenky do Thajska. Z Berlína do Bangkoku vychází zpáteční letenka na 11 692 Kč. Letenku vybereme v rezervačním systému Letušky a dostaneme se na detailní výpis.
Zde vyberte Tarifní podmínky – v nich se podíváme, za jakých podmínek můžeme letenku najít.
 

2. V tarifních podmínkách najdete informace

Na následující stránce najdeme veškeré informace, které se týkají tarifu.
První co nás zajímá je Uplatnění pravidel – najdeme zde základní informace o stavbě tarifu, zdali jsou povoleny open-jaw, a další informace.
Dále zjistíme jaká je minimální délka pobytu – v našem případě 3 dny od odletu.
Stejně tak zjistíme maximální délku pobytu – 1 měsíc.
Omezení prodeje nám stanoví především do kdy je tarifu dostupný k rezervaci – 8.6.2017.
Omezení cesty je pro nás nejzajímavější, protože nám udává, v kterých termínech letenku najdeme – v tomto případě do 29.6.2017.
Dále máme k dispozici další informace jako jsou podmínky letu, poplatky za změny, info o stop-overech, poplatky pro děti, atd…
 

3. Dle pravidel najdeme náš let

Podle zadaných pravidel pak začneme hledat letenku znova. Tarif samozřejmě není dostupný pro každý den v rámci termínu, proto hledáme s rozpětím +- 3 dny.
 

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Ahoj Honzo, máme od 21.8 do 28.8 zaplatenú Sardíniu _ Alghero. Kedy je najlepší čas na kupovanie leteniek a
  odkiaľ by si nám poradil letieť? Ďakujem

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, počkal bych na cca konec května, to už by mělo být jasno kdo bude létat a je to obvykle i ideální čas (cca 2 měsíce před odletem) na nejlevnější letenky.

 • Profilový obrázek
  Filip napsal(a):

  Ahoj Honziku hledám nejlevnější letenky do Paříže na Červenec nebo Srpen na 4 dny.
  Ahoj a díky moc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nejlevněji obvykle létá transavia, ale někdy přes léto létají, jiný rok ne, zatím bych nespěchal s nákupem a počkal, jak to bude letos.

 • Profilový obrázek
  Ondřej napsal(a):

  Ahoj Honzo, rád bych s rodinou letěl v březnu 2021 na týden na Island, bez přestupu – nemám žádné zkušenosti s hledáním a hlídáním letenek a nevím, zda má v dnešní „koronavirové“ době cenu letenky kupovat už teď, nebo čekat na leden, únor atd…poradíš mně? 🙂 Díky Ondřej

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, určitě bych počkal, ještě není moc jisté kdo a na jakých linkách bude létat, nejlevnější bývá Wizz Air z Vídně nebo polských letišť.

 • Profilový obrázek
  Bára napsal(a):

  Ahoj Honzo, chceme letět na Faerské ostrovy v půlce Května. Myslíš, že má smysl ještě chvíli počkat na nějakou akci a nebo je lepší koupit letenky hned?

  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ideálně hledat přes Kodaň nebo další severské státy, na květen bych asi čekal tak max měsíc, pak kupovat.

 • Profilový obrázek
  Jitka napsal(a):

  Ahoj Honzo, scháním letenky na 4.5.2020 do Cancunu, kdy budou asi nejlevnější? Zatím sleduji obden a ceny stoupají

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, chce to chytit ideálně nějakou akci, na ten květen by se něco objevit ještě mohlo, nejlevněji obvykle z Německa, čekal bych tak max do konce února.

 • Profilový obrázek
  Pavlína napsal(a):

  Ahojky Honzo,chceme letět (od 6.5.-10.5.2020 nebo týden předtím) asi z Prahy do Říma,protože je to přímý let. Teď jsou letenky za
  4 040 Kč od Alitalia. Mám jej nyní koupit nebo cena půjde ještě dolů. Jakou máš s nimi zkušenost? Hledala jsem i ubytování, ale pod 1 tis.Kč za noc jsem nenarazila. Nemáš s tím zkušenost?
  Díky moc Pavlína

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je to termín kolem svátku, proto budou letenky už docela předražené, koukl bych ale jestli se nedá nakombinovat třeba ještě s Ryanair nebo ČSA…

 • Profilový obrázek
  Daniela napsal(a):

  Ahoj Honzo,už půl roku sleduji ceny letenek na Phuket,chceme jet 3 tak na 15 dní kolem týdne 8.3-15.3.,kdy má syn prázdniny.
  Nacházela jsem cenu i kolem 13500Kč, ale mám obavy, u těch nejlevnějších prodejců nedoporučují kupovat. Teď mám cenu cca 14900Kč zarezervovanou u Student agency a váhám,zda zaplatit bez dodatečných pojištění.. Zdá se mi to moc,na to,že půl roku čekám,mám čekat dál?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ten Phuket se dostane do akce máloky, pokud je to 15k, tak bych to viděl s Emirates nebo Qatar aby tam byl aspoň slušný servis, pokud je to s někým jiným tak bych si ještě na lepší cenu počkal.

 • Profilový obrázek
  Pavlína napsal(a):

  Honzo, jaké máš zkušenosti z Pelikánem?
  četla jsme mnoho negativních recenzí 🙂
  Díky P.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, standardní prodejce, oproti třeba kiwi apod. má naopak výhodu že vám dá přístup přímo do rezervací a můžete si dokupovat služby přímo vy bez přirážky. Oproti Letušce nebo Královně vidí často více lowcost letenek.

 • Profilový obrázek
  Pavlína napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  zvažuji koupi letenky do Dánského Billund. Jsou dvě možnosti. Letět s Ryanair nebo s Wizz Air.
  Doporučuješ něco?
  Koukala jsem a u obou se o dost navíší sezení spolu (chci cestovat s dětmi a chci je mít u sebe)
  Myslíš, že se nedá u odbavení domluvit sezení spolu?
  Díky za tip a názor

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, odbavení je vždy online takže se přiřazuje automaticky, sezení má obvykle levnějí Ryanair. Jinak pokud Legoland tak myslet na to že přes zimu je přes týden zavřeno.

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Ahoj Honzo, v létě se chystáme na Island. Kdy bychom měli kupovat letenky, máme raději už teď za nějakých 7000 Kč i se zavazadlem? Nebo je to brzo a budou ještě nabízet akční letenky (popřípadě za kolik se dají sehnat?) Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, z Prahy to moc pod 5 000 Kč s ČSA nepůjde, levněji bych čekal letenky od Wizz Air z Polska nebo Vídně, tam budou nejnižší ceny tak 1-3 měsíce před odletem.

 • Profilový obrázek
  Marcela napsal(a):

  Ahoj honzo,mohu se zeptat na letenky Seychely v dubnu 2020,od koho a kdy kupovat

 • Profilový obrázek
  František napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  hledáme letenky na Kubu v období cca od 20.12. do 30.12. kdy bysme chtěli letět zpátky.

  Cestovky nám ty zájezdy zdražujou a už nás to nebaví, tak chceme po své ose. Nemáme s hledáním levných letenek zkušenosti. Poradíš mi, kde se mám poohlédnout?

  Děkuju,

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, z ČR to bude asi bída, koukal bych po odletech z Německa, tam by se ty ceny mohly pohybovat v přijatelnějších relacích… Jinak tam pozor na Condora, sice dostaly finanční injekci, ale jak to s nimi bude dál zatím nikdo moc neví..

 • Profilový obrázek
  Drahomíra napsal(a):

  ahoj, hledáme letenku pro 2 osoby v době cca od 15.12.2019 do cca 28.12.2019 z Prahy na Mauricius, můžeš dát tip kdy hledat a přes koho

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, minulý rok létali Eurowings, letos už bohužel ne, takže nic levného bohužel nezůstává, proklikat Pelikána, Královnu a Letušku i s odlety z okolních zemí a asi rovnou booknout, žádnou akci bych na tento termín nečekal.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Ahoj,
  mam taky dotaz, jak bys to videl s letenkami na Island z Berlína na září? Už jsme to všechno propásli nebo jestě něco přijde?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, z Berlína létá jen Icelandair, takže ceny budou dost vysoké, levnější bude určitě Wizz Air z Wroclawi, Katowic nebo Vídně, ideálně rovnou proklikat a koupit, akce na září bych už nečekal.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Ahojky Honzo,
  chtěly by jsme v březnu na Phuket 6 ženských.. Koukám už přes měsíc na letenky, ale nemůžu nic rozumného najít, tak aby jsme nikde dlouho nečekaly. Máme fixní datum od 20.3. 2020 do 4.4.2020. Počítáme letenku okolo 15tis…poradis prosím, kde a jak hledat.. Sedím denně u pc a nic… Moc děkuji za info

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, i když máte fixní termín tak bych ještě počkal, na duben ještě nemají všechny aerolinky hotové letové řády, navíc akce na tento termín jsou docela pravděpodobné, čekal bych a sledoval to tak do října.

 • Profilový obrázek
  zuza napsal(a):

  Zdravím, potřebovala bych v polovině října do Šanghaje… ideálně z Prahy a přímo. Bylo by někde něco prosím? 🙂 děkujiii Z.

 • Profilový obrázek
  Eliška napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  víme že si nej. a si kouzelník co se týče hledání levných letů, tak proto se obracíme na Tebe.
  Hledáme let na Barbados, Kubu, nebo St.Vincenc v termínu srpen-září cca na 11-14 dní. Našla jsem zatím nejlevnější cca kolem 16000. Nejlepší by bylo kdyby jsme se vešli do 20000 2 osoby.
  Pomůžeš prosím? :* Děkuji, hezký den.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, bohužel na tento termín moc takovou cenu reálnou nevidím. Koukal bych po Eurowings a třeba i Condor a TUI, tam je to asi jediná šance na levnější letenku…

 • Profilový obrázek
  Milan Trojan napsal(a):

  Zdravím Honzo,
  hledám letenku do Mexico City na červenec…akční jsem viděl jen na srpen a září… ( 15.7. tam a zpět 30-31.7) poradíte mi prosím ještě něco dalšího? díky moc a hezký den
  ( přestup mimo Spojené Státy :))

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, bohužel mě žádná vhodná akce aktuálně nenapadá a ani bych moc akce na červenec nečekal. Levněji obvykle z Německa.

 • Profilový obrázek
  petr napsal(a):

  Ahoj honzo ,zajimaji me zpatecní leteky z prahy nebo drazdan do zurichu,nebo pobliz zurichu-

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Z Prahy i Drážďan létá jenom Swiss, takže kouknout na swiss.com, jinak z Prahy ještě teda Sichuan ale ten se obvykle nevyplatí.

 • Profilový obrázek
  Irena napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  povedlo se mi omylem koupit zpáteční letenku pro 4 osoby na 28.3. místo na 28.2. z Paříže do Prahy. Dokoupila jsem na 28.2. Tak mi teď ty březnové přebyvaji. Poraď mi jak je prodat.
  Díky za radu. Irena.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, asi se to nějak výhodně nedá… Je tam vždy přepis jména, který je obvykle vyšší než cena letenky, případně můžeš zkusit hodit nabídku třeba na moji facebookovou zeď.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *