Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Norimberk

4.9.2019 9:46

Z letiště Norimberk se dostaneme levně na spoustu míst po celé Evropě. Jak se ale dostaneme na samotné letiště? Kompletní informace o dopravě na letiště Norimberk jinak než autem v článku níže.
 

Doprava přímo na letiště

Přímo na letiště se bohužel žádným přímým spojem z Česka nedostaneme. Nezbude nám tak nic jiného, než se na letiště dostat přes centrum Norimberka.

Doprava přes centrum Norimberka

Do Norimberka nás dopraví hned několik dopravců. Nejsnadněji se do něj dostaneme autobusem z Prahy. Cesta vlakem je možná jedině s přestupem v německém Schwandorfu – z Prahy trvá cesta déle, vlak ale zastavuje v různých městech ve středních a západních Čechách.

Na trase z Prahy do Norimberka se střídají celkem 4 dopravci – autobusy Deutsche Bahn (7x denně), Flixbus (7x denně), Eurolines (2-3x denně) a RegioJet (1x v noci). Ceny u všech dopravců s drží na přibližně stejné úrovni – od 350 do 400 Kč, nejlevnější na trase jsou autobusy Eurolines s cenou začínající na přibližně 300 Kč. Spoje Deutsche Bahn a Flixbusu jedou do Norimberka z Prahy bez zastavení, Eurolines a RegioJet zastavují po cestě v Plzni.

TIP: Nejlevnější jízdenky na spoje Deutsche Bahn pořídíme na stránkách RegioJetu, ten ale prodává na každý spoj jen 4 jízdenky. Pokud už budou vyprodané, o pár korun dráž je pořídíme na stránkách db.de.

Autobusové i vlakové nádraží se nacházejí v centru Norimberka přímo vedle sebe. Po příjezdu tak budeme na letiště pokračovat stejným způsobem. Z vlakového nádraží odjíždí každých 10 minut metro na letiště, a to už od časného rána. Cesta na letiště pak trvá necelých 15 minut. Doprava na letiště je tak z centra naprosto bezproblémová a skutečnost, že na letišti nezastavuje žádný přímý autobus, tak vůbec nevadí.

Odlet brzy ráno nebo návrat večer

Pokud nám letadlo odlétá brzy ráno stihneme jej bez nutnosti nocování v Norimberku nočními autobusy všech dopravců (kromě Eurolines). Z Prahy odjíždějí v podobné časy, spoje RegioJetu zastavují také v Plzni. Autobusy přijíždějí do Norimberka okolo půl čtvrté ráno, první metro na letiště odjíždí až okolo půl páté.

Problém může nastat při odpoledním nebo večerním příletu zpět. Poslední autobusy i vlaky do Česka odjíždějí okolo páté odpoledne. Další autobusy jedou až okolo druhé hodiny v noci a další až nad ránem. Za zvážení tak stojí zajištění noclehu v Norimberku a pokračovat do Česka až ráno, nebo čas do nočního odjezdu strávit např. prohlídkou města.

Nuremberg
Palma Mallorca
918 Kč
Nuremberg
Thessaloniki
919 Kč
Nuremberg
Palermo
1 055 Kč
Nuremberg
Alicante
1 904 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *