Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Mnichov

4.9.2019 15:46

Z letiště Mnichov si můžeme zaletět do celého světa. Jak se ale na letiště dostaneme? Kompletní informace o dopravě na letiště Mnichov jinak než autem najdete v tomto článku.
 

Doprava přímo na letiště

Přestože doprava z Česka přímo na letiště Mnichov není příliš frekventovaná, možnost tady je, a to hlavně na brzké ranní odlety a pozdní večerní přílety. Spojení z Prahy a Plzně zajišťují společnosti RegioJet a Flixbus, a to v podobných časech v noci s příjezdem brzy ráno a odjezdem zpět po půlnoci. Cena je u obou společností podobná. Flixbus ale jezdí denně, Regiojet jen 3x týdně.

Doprava přes centrum Mnichova

Na letiště se dostaneme častěji, pokud pojedeme do centra Mnichova a tam přestoupíme. Spojení z Prahy autobusem zajišťuje Flixbus, Regiojet a autobusy Deutsche Bahn. V Plzni zastavují pouze noční spoje, které zastavují také na letišti. Přímý noční spoj do centra Mnichova s příjezdem ráno zajišťuje Flixbus také z Ostravy a Olomouce, z Brna pak vede ještě druhý spoj přes den. Do centra se za podobný čas jako autobusem dostaneme z Prahy a nácestných stanic ve středních a západních Čechách také vlakem ČD (vlakem výhodněji ale přes Freising, viz níže).

Jízdenka na vlaky i autobusy vyjde na podobnou částku (při nákupu více dopředu se cenově vyplatí spíše vlak). Pokud budeme kupovat jízdenky na autobusy Deutsche Bahn, který vyjde nejdráže, podstatně levněji je pořídíme na stránkách RegioJetu, který prodává část jejich kapacity přes sebe za skoro poloviční ceny.

Autobusové nádraží se nachází kousek od vlakového nádraží, odkud odjíždí přibližně každých 10 minut linka příměstského vlaku S1 a S8 na letiště. Cesta oběma linkám trvá asi 35 minut. Letiště se nachází v 5. tarifní zóně, budeme tak potřebovat jízdenku na 4 a více zón. Jednosměrná jízdenka vyjde na 11,50 EUR. Pokud cestujeme ve skupině, využijeme nabídky letištní celodenní skupinové jízdenky až pro 5 osob za jednotnou cenu 24,30 EUR, která platí i pro cesty na letiště.

Od hlavního nádraží odjíždí každých 15 minut také Lufthnansa Expess Bus. Cesta mu zabere asi 45 minut a jízdenka při nákupu online vyjde o trochu levněji, než jízdenka na vlak, obzvlášť když koupíme zpáteční jízdenku.

Doprava přes Freising při cestě z Česka vlakem

Pokud chceme při cestě vlakem ušetřit nějaký čas a peníze, koupíme si jízdenku do stanice Freising (jedna stanice před Mnichovem). Z Freisingu jezdí každou hodinu s pěknou návazností na vlaky ČD z Česka expresní vlak na letiště. Cesta mu zabere asi 15 minut, jízdenka je pak daleko levnější než z centra Mnichova. Jelikož přejíždíme pouze mezi dvěma zónami, jízdenka vyjde na 3,30 EUR. Za stejnou cenu jezdí mezi nádražím Freising a letištěm také autobus 635 který jezdí každých 20 minut.

Mnichov
Malta
3 390 Kč
Madrid
Miami
6 790 Kč
Mnichov
Miami
10 290 Kč
Mnichov
Grand Cayman Island
10 790 Kč
Mnichov
Providenciales
10 990 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *