Jak se dostat na letiště Katowice - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Katowice

2.9.2019 8:18

Z letiště Katowice si můžeme levně zaletět do spousty evropských destinací. Jak se ale na letiště dostaneme? Kompletní informace o dopravě na letiště Katowice jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Dlouho provozované minibusové linky LeoExpressu z Ostravy a Bohumína, které zajížděly přímo před terminál na letišti v Katowicích, byly bez náhrady zrušeny, na letiště tak musíme cestovat buď autem nebo vlakem/autobusem přes centrum Katowic.

Doprava přes centrum Katowic

Jedinou možností, jak se na letiště dostat hromadnou dopravou, je doprava přes centrum Katowic. Do centra města na autobusové nádraží jede několikrát denně z Prahy, Brna, Olomouce i Ostravy přímý autobus Flixbusu. V odpoledních a večerních hodinách jedou také autobusy Leo Expressu z Ostravy a Bohumína. Na trase panují poměrně nízké ceny jízdenek, obzvlášť při nákupu s předstihem.

Celkem 6x denně jezdí přímo z autobusového nádraží v Katowicích na letiště autobus Flixbusu. Na většinu z nich navazují autobusy jedoucí z Česka, na přestup je přibližně 45-60 minut času. Flixbus nezastavuje přímo před terminálem, ale před vjezdem do areálu letiště. K terminálu je to pak asi 400 metrů pěšky. Častěji jezdí místní autobus (popis níže).

Z Prahy i Moravy jede do Katowic denně také několik vlakových spojů, jízdenky jsou ale o něco dražší, cesta z Ostravy a Brna je navíc pomalejší (z měst po trase z Prahy ale zase rychlejší) než autobus.

Od hlavního nádraží v Katowicích odjíždí dvě expresní autobusové linky katowického dopravního podniku na letiště Katowice. Linky AP2 (cesta asi 60 minut) a AP3 (cesta asi 45 minut) jezdí jezdí dohromady každou půlhodinu, a to včetně nočních hodin. Jízdenka vyjde na 14 PLN. Hlavní nádraží, odkud odjíždějí autobusy na letiště, se nachází asi 1 km od autobusového nádraží, kam přijíždí autobusy z Česka.

Katovice
Stavanger
900 Kč
Katovice
Bergen
971 Kč
Katovice
Atény
984 Kč
Katovice
Catania
1 116 Kč
Katovice
Řím
1 181 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  svatava koch napsal(a):

  jak najdu ty autobusy které jedou na letiste v katowicich polsko neznam jezdila jsem s leo expres mini bus a ted to vypada ze uz na letiste nebudou jezdit

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Z centra Katowic autobusy AP, viz jízdní řád:
   https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/

  • Profilový obrázek
   svatava koch napsal(a):

   dobry den jak se dostanu do katowic na autobusove nadrazi z ostravy dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Flixbus, případně vlakem a dojít cca 10 min pěšky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *