Jak se dostat na letiště Katowice - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Katowice

2.9.2019 8:18

Z letiště Katowice si můžeme levně zaletět do spousty evropských destinací. Jak se ale na letiště dostaneme? Kompletní informace o dopravě na letiště Katowice jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Přímo na letiště se z Česka dostaneme pouze minibusem Leo Expressu. Ten jezdí z Ostravy a Bohumína 6x denně přímo na letiště k terminálu. Jízdy jsou naplánovány podle příletů a odletů a sedí na většinu letů, včetně těch s odletem brzy ráno nebo pozdě v noci. U části spojů je i návaznost na vlaky ve směru z Prahy. Nevýhodou jsou cena jízdenky, která přesahuje 400 Kč, a délka jízdy okolo dvou hodin kvůli zastávkám v polských městech po trase. Jízdní řád minibusu najdete zde.

Vzhledem k 50% slevě na parkování pro auta s českou a slovenskou registrační značkou na oficiálním nehlídaném letištním parkovišti při platbě v hotovosti na místě není od věci zvážit cestu na letiště autem, z českých hranic u Bohumína zabere cesta asi hodinu po bezplatné dálnici.

Doprava přes centrum Katowic

Levnější variantou je doprava přes centrum Katowic. Do centra města na autobusové nádraží jede několikrát denně z Prahy, Brna, Olomouce i Ostravy přímý autobus Flixbusu. V odpoledních a večerních hodinách jedou také autobusy Leo Expressu z Ostravy a Bohumína. Na trase panují poměrně nízké ceny jízdenek, obzvlášť při nákupu s předstihem.

Z Prahy i Moravy jede do Katowic denně také několik vlakových spojů, jízdenky jsou ale o něco dražší, cesta z Ostravy a Brna je navíc pomalejší (z měst po trase z Prahy ale zase rychlejší) než autobus.

Od hlavního nádraží odjíždí dvě expresní autobusové linky katowického dopravního podniku na letiště Katowice. Linky AP2 (cesta asi 60 minut) a AP3 (cesta asi 45 minut) jezdí jezdí dohromady každou půlhodinu, a to včetně nočních hodin. Jízdenka vyjde na 14 PLN. Hlavní nádraží, odkud odjíždějí autobusy na letiště, se nachází asi 1 km od autobusového nádraží, kam přijíždí autobusy z Česka.

Katovice
Bergen
1 002 Kč
Katovice
Řím
1 134 Kč
Katovice
Catania
1 202 Kč
Katovice
Malta
1 456 Kč
Katovice
Larnaca
1 523 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *