Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Bratislava

30.8.2019 8:55

Z letiště Bratislava si můžeme zaletět díky nízkonákladovým aerolinkám do různých destinací po Evropě. Jak se ale dostaneme na letiště? V článku se dočtete kompletní informace o dopravě na letiště Bratislava jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Přímá dálková autobusová linka na letiště Bratislava není z Česka provozována. Jediné linky pro dálkové autobusy zajišťují Flixbus a Slovaklines, kteří přibližně jednou za hodinu jezdí na bratislavské letiště z centra Vídně i z vídeňského letiště.

Doprava přes centrum Bratislavy

Obyvatelům Česka tak nezbývá nic jiného, než se na letiště vydat s přestupem v centru Bratislavy. Přijet mohou buď autobusem nebo vlakem.

Doprava vlakem

Doprava vlakem přes den je bezproblémová. Ve směru z Prahy a Brna jede každé dvě hodiny vlak ČD, které v průběhu dne doplní několik vlaků RegioJetu. Ve směru ze severní Moravy jede pouze jeden přímý noční a jeden odpolední vlak, po zbytek dne je potřeba cestovat s přestupem.

Ze hlavního nádraží v Bratislavě odjíždí každých 8-20 minut autobus linky 61 na letiště. Cesta zabere asi 20 minut, jízdenka stojí 0,90 EUR.

Při odletu ráno by problém nastat neměl. První vlaky z Prahy i Ostravy přijíždějí okolo šesté ráno, dopolední lety tak lze stihnout bez problému. Pro lety před 8. ráno je pak jistota jet nočním autobusem.
Problém může nastat při příletu zpět do Bratislavy večer. Poslední vlak směr Praha odjíždí kolem osmé večer, do Ostravy je možné jet ještě ve deset večer.

Doprava autobusem

Doprava autobusem je také výborně dostupná. Nejčastěji jezdí do Bratislavy autobusy Flixbusu, z Prahy přibližně každé dvě hodiny. Autobusy RegioJetu jedou z Prahy 4x denně. Ve směru ze severní Moravy je ideální využít vlak, přímý autobus Flixbusu jede z Ostravy a Olomouce jen jednou jako část nočního spoje.

Z autobusového nádraží se na letiště nejlépe dostaneme kombinací trolejbusu 205 na Zimný štadión, odkud budeme pokračovat linkou 61 na letiště. Cesta zabere asi 25 minut, jízdenka stojí 0,90 EUR.

Doprava autobusem je výhodná hlavně pro pozdní večerní přílety do Bratislavy. Autobusy směr Brno, Praha i Ostrava totiž jezdí i v době kolem půlnoci i po ní. Ranní lety před 8. hodinou lze jde pak stihnout nočními autobusy RegioJetu i Flixbusu.

Bratislava
Alghero
520 Kč
Bratislava
Bergamo
590 Kč
Bratislava
Eindhoven
666 Kč
Bratislava
Kerkyra
666 Kč
Bratislava
Alghero
666 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *