Skupiny létají s Honzou

Praha – Václav Havel airport

3.6.2013 8:51 Žádné komentáře

Letiště Václava Havla bohužel ultra levným low-costům nepřeje. V minulosti měl na letišti základnu SkyEurope, létal sem i se čtyřmi destinacemi Ryanair. Aktuálně má na letišti bázované jedno letadlo maďarský Wizzair a nalétávají sem Easyjet nebo norwegian.

Terminál letiště je rozdělen na dvě části z Terminálu 1 jsou odbavovány lety do zemí mimo Shengenský prostor, z Terminálu 2 lety do Shengenského prostoru. K obou dvoum zajíždí autobus a je možné mezi nimi volně přecházet. Pražské letiště poskytuje všechny standardní služby včetně WiFi na 15 minut zdarma nebo letištního kina.

Nízkonákladové Aerolinky

Z letiště odlétají následující nízkonákladoví dopravci.

Air BalticRiga

Air OneVenezia-Marco Polo, Milan-Malpensa, Pisa

EasyJetAmsterdam, Bristol, Edinburgh, London-Gatwick, London-Stansted, Lyon, Manchester, Milan-Malpensa, Paříž-CDG

GermanwingsKöln

Jet2East Midlands, Edinburgh, Leeds, Manchester, Newcastle

NorwegianHelsinky, Kopenhagen, Oslo, Stockholm-Arlanda

WizzAirBari, Venezia-Treviso, London-Luton, Milan-Bergamo, Napoli, Rome-Fiumicino

Jak se dostat na letiště?

Autem

Letiště leží na západ od Prahy u výpadkovky R7 na Slaný.

V případě parkování máte na výběr prakticky ze tří možností. První je využít parkování přímo na letišti, kde se nabízejí pro dlouhodobé parkování parkovací domy C a D. Zatímco za jeden den parkování zaplatíte v obou domech přibližně 500 Kč, ve vzdálenějším D je to za týden již 750 Kč.

Parkování nabízejí také další poskytovatelé obvykle na polích nebo dvorcích v přilehlých vesničkách. Cena však není nikterak závratně výhodná a navíc musíte počítat s cestou minibusem na letiště, která však bývá obvykle v ceně.

!!! TIP !!! Nám se osvědčilo parkování u věžáku v ulici Vlastina nebo Ciolkovského. Jedná se o parkování na pražském sídlišti, které je zdarma. Navíc odtud jezdí ve špičce každých 15 min bus 179 přímo na letiště, kde jste za 10 minut.

Parkování Vzdálenost od letiště Cena za 1 den Cena za 1 týden
Parking C 2 min chůze od 475 Kč od 1900 Kč
Parking D 2 min minibusem od 475 Kč od 750 Kč
Goparking 3 min minibusem 350 Kč 900 Kč
TIP – Vlastina 10 min busem 0 Kč 0 Kč

Vlakem / Busem

Praha je hlavní město, proto není problém se do ní dostat z jakékoliv části republiky vlakem nebo busem. Z hlavního nádraží lze potom využít MHD. Některé linky především ze západu Čech, například Student Agency zastavují přímo na letišti.

MHD

Z Hlavního nádraží lze využít buď linku AE (Airport Express) provozovanou Českými drahami, která stojí 60 Kč nebo kombinaci linek metra C na Muzeum, přestup na A na Dejvickou a přestup na bus 119 směr letiště.

Spojení Délka cesty Cena
AE 30 min 60 Kč
C + A + 119 45 min 32 Kč

Zastávku busu na Dejvické Zastávka busu - Terminál 1 Zastávka busu - Terminál 2

Videa z letiště

Výstup z letadla:

Cesta od vystoupení z letištního autobusu k MHD (Terminál 2):

 

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *