Praha - Václav Havel airport - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Praha – Václav Havel airport

3.6.2013 8:51 Žádné komentáře

Letiště Václava Havla bohužel ultra levným low-costům nepřeje. V minulosti měl na letišti základnu SkyEurope, létal sem i se čtyřmi destinacemi Ryanair. Aktuálně má na letišti bázované jedno letadlo maďarský Wizzair a nalétávají sem Easyjet nebo norwegian.

Terminál letiště je rozdělen na dvě části z Terminálu 1 jsou odbavovány lety do zemí mimo Shengenský prostor, z Terminálu 2 lety do Shengenského prostoru. K obou dvoum zajíždí autobus a je možné mezi nimi volně přecházet. Pražské letiště poskytuje všechny standardní služby včetně WiFi na 15 minut zdarma nebo letištního kina.

Nízkonákladové Aerolinky

Z letiště odlétají následující nízkonákladoví dopravci.

Air BalticRiga

Air OneVenezia-Marco Polo, Milan-Malpensa, Pisa

EasyJetAmsterdam, Bristol, Edinburgh, London-Gatwick, London-Stansted, Lyon, Manchester, Milan-Malpensa, Paříž-CDG

GermanwingsKöln

Jet2East Midlands, Edinburgh, Leeds, Manchester, Newcastle

NorwegianHelsinky, Kopenhagen, Oslo, Stockholm-Arlanda

WizzAirBari, Venezia-Treviso, London-Luton, Milan-Bergamo, Napoli, Rome-Fiumicino

Jak se dostat na letiště?

Autem

Letiště leží na západ od Prahy u výpadkovky R7 na Slaný.

V případě parkování máte na výběr prakticky ze tří možností. První je využít parkování přímo na letišti, kde se nabízejí pro dlouhodobé parkování parkovací domy C a D. Zatímco za jeden den parkování zaplatíte v obou domech přibližně 500 Kč, ve vzdálenějším D je to za týden již 750 Kč.

Parkování nabízejí také další poskytovatelé obvykle na polích nebo dvorcích v přilehlých vesničkách. Cena však není nikterak závratně výhodná a navíc musíte počítat s cestou minibusem na letiště, která však bývá obvykle v ceně.

!!! TIP !!! Nám se osvědčilo parkování u věžáku v ulici Vlastina nebo Ciolkovského. Jedná se o parkování na pražském sídlišti, které je zdarma. Navíc odtud jezdí ve špičce každých 15 min bus 179 přímo na letiště, kde jste za 10 minut.

ParkováníVzdálenost od letištěCena za 1 denCena za 1 týden
Parking C2 min chůzeod 475 Kčod 1900 Kč
Parking D2 min minibusemod 475 Kčod 750 Kč
Goparking3 min minibusem350 Kč900 Kč
TIP – Vlastina10 min busem0 Kč0 Kč

Vlakem / Busem

Praha je hlavní město, proto není problém se do ní dostat z jakékoliv části republiky vlakem nebo busem. Z hlavního nádraží lze potom využít MHD. Některé linky především ze západu Čech, například Student Agency zastavují přímo na letišti.

MHD

Z Hlavního nádraží lze využít buď linku AE (Airport Express) provozovanou Českými drahami, která stojí 60 Kč nebo kombinaci linek metra C na Muzeum, přestup na A na Dejvickou a přestup na bus 119 směr letiště.

SpojeníDélka cestyCena
AE30 min60 Kč
C + A + 11945 min32 Kč

Zastávku busu na Dejvické Zastávka busu - Terminál 1 Zastávka busu - Terminál 2

Videa z letiště

Výstup z letadla:

Cesta od vystoupení z letištního autobusu k MHD (Terminál 2):

 

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *