Letenky Ryanair - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Letenky Ryanair

20.6.2018 16:10 8 komentářů

CC0 Pixabay

Ryanair je největší letecká společnost v Evropě. Stovky jejich letadel denně křižují Evropu a nabízejí levné spojení také z České republiky.


Ryanair nabízí jednosměrné a zpáteční letenky, na některých trasách také letenky s přestupem. Jedná se o klasickou nízkonákladovou aerolinku, průměrná cena letenky se u Ryanair dlouhodobě pohybuje kolem 30-50 € v jednom směru. V akčních tarifech však není problém pořídit letenky už za pár korun – Ryanair v minulosti prodával letenky i za 1 Kč, aktuálně ty nejlepší akce nabízejí letenky v jednom směru kolem 10 €.

Všechny linky Ryanair z ČR najdete zde

Tarify letenek Ryanair

Ryanair nabízí svoje letenky v různých cenových hladinách od nejlevnější po nejdražší. V každé cenové hladině je dostupných jen několik míst. Pokud tak například jsou za cenu 635,66 Kč dostupné jen 3 letenky, 4. letenka je již dražší. Specifikem leteckých tarifů je fakt, že systém vám nezapočíta 3x letenku za 635,66 Kč + 1x letenku za 774,38 € ale pokud kupujete letenku pro 4 osoby, cena pro všechny 4 osoby bude 774,38 €. Vyplatí se tak udělat dvě rezervace 3 letenky + 1 letenka.

Stejně tak nabízí Ryanair u každé letenky 3 tarify podle služeb, které jsou v letence zahrnuty.

Standardní cestovné

Základní tarif obsahuje pouze zpáteční letenku z bodu A do bodu B, případně zpáteční letenku. Tarif obsahuje dvě kabinová zavazadla o rozměrech 55x40x20 cm + 35x20x20 cm – více o zavazadlech u Ryanair se dozvíte zde. Všechno ostatní jako je přednostní nástup, výběr sedadla, odbavené zavazadlo nebo odbavení na letišti je potřeba si přikoupit.

Plus

Navíc od Standardního cestovného nabízí tarif plus Přednostní nástup, garanci dvou kabinových zavazadel na palubě letadla a odbavené zavazadlo. Rozdíl v ceně Standardního tarifu a tarifu Plus je různý a tak si musíme vždy spočítat, zdali se nám tarif vyplatí nebo ne.
V našem příkladu vidíme základní cenu letenky 259 Kč, s tarifem PLUS 890 Kč. Pokud zvolíme základní tarif a jednotlivé položky si přidáme, výsledná cena letenky je 866 Kč. Tarif se nám tak nevyplatí.

Flexi Plus

Tarif Flexi Plus nabízí navíc od Plusu odbavení na letišti zdarma, fast track na bezpečnostní kontrole (pokud je dostupný) a možnost letenku změnit (vždy se doplácí rozdíl v ceně letenek).

Family Plus

Ryanair rovněž nabízí speciální tarif pro rodiny. Jedná se prakticky o 15 % slevu na jednotlivé služby přidané k rezervaci.

Pokud si pořídíte u Ryanair zpáteční letenku a první segment neproletíte, nic se neděje, klidně můžete využít pouze zpáteční letenku jako by byla jednosměrná, ta první jednoduše propadne.

Kam dál?

Přípravujeme pro Vás..

Jak koupit letenku u Ryanair
Online check in / odbavení Ryanair
Cestování s kojencem u Ryanair
Výběr sedadla u Ryanair

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jirka napsal(a):

  Kredit Ryanair Rooms. Ahoj Honzo, v červnu jsem se dotazoval ohledně získaného kreditu Ryanair. Podělím se nyní o zkušenost. O nabytí kreditu bylo napsáno hodně, zarezervovat ubytování přes jejich aplikaci. Kredit se nabývá ne po odjezdu z hotelu, ale až po po nějaké době 2-3 týdny. Větší problém nastává s vyčerpáním kreditu. V létě nešel využít na trase Norimberk-Crotone, avšak zaúčtoval se ve výpisu banky jako sólo položka Ryanair Essex, cena letenek s odečtem tohoto kreditu byl vedena jako Ryanair Dublin. V podmínkách využití je mraky výluk a mj. se uvádí, že neplatí pro Ryanair Holidays, což má být letní sezónu. (Ryanair Sun a další výluky) Včera se mi ho podařilo konečně udat k letu Pardubice-Alicante na říjen. Částka byla odečtena a rozdíl naúčtován do výpisu Ryanair Dublin. Celkově však nedoporučuji tuto aplikaci využívat, žádná garance k případným zrušeným letům tam není, je to jen přeprodej z Hotels.com a nyní je odměna snížena z 10 na 5%.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, díky za tip, obecně jde to ubytování vždy sehnat levněji než přes RyanairRoom, je to klasický affiliate.

 • Profilový obrázek
  Andriana napsal(a):

  Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, zda je možné nechat přesunout na jiné datum zaplacený jednosměrný let z Madridu do Prahy? Vyplatí se to? Nechci to nechat propadnout, bohužel v ten termín se mi něco vyskytlo.

  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, když se přihlásíte do Ryanairu mělo by to jít online, uvidíte tak celkovou cenu i se změnou, obvykle se to ale nevyplatí.

 • Profilový obrázek
  Adriana napsal(a):

  Dobrý den,
  mám koupenou letenku tam i zpět. Chci se zeptat, jestli mohu použít zpáteční letenku i přesto, že nepoužiji letenku tam? Naskytla se mi příležitost jet jednu cestu s přáteli autem, tak přemýšlím, zda ji využít. Mám informovat společnost (Ryanair)?
  Děkuji moc za případnou odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, klidně můžete let tam nechat propadnout a využít jen zpáteční. Nikoho informovat nemusíte.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Ahoj Honzo, letíme s Ryanair poprvé, tak jsem se chtěla zeptat, jak u nich funguje odbavení kabinového zavazadla do 10 kg, které půjde do zavazadlového prostoru? Máme s ním normálně projít bezpečnostními kontrolami a „odevzdat“ až u gatu?
  Navíc máme letenky kupované přes mobilní aplikaci – máme tisknout boarding passy nebo skenují kódy přímo z mobilu?
  Předem díky za odpovědi 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano je to tak, přes bezpečnostní a na gate na zavazadlo obdržíte štítek, a odevzdáte obsluze na gate nebu u letadla. Pokud máte ten boarding v aplikaci (není to PDF stažené z webu), tak vpohodě si to načtou z toho mobilu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *