Aerolinka Volotea létá především na méně vytížená evropská letiště. Na letech z Prahy se s ní setkáme většinou na letech do Francie nebo na Sardinii. Tento článek shrnuje aktuální zavazadlovou politiku aerolinky.
Příruční zavazadla u Volotea
Volotea dovoluje svým cestujícím vzít si do letadla malé příruční zavazadlo.
40x30x20 cm
Další větší zavazadlo (55x40x20 cm) si může na palubu vzít cestující pouze po přikoupení služby přednostního nástupu. Do rozměrů většího příručního zavazadla se vejde zpravidla malá sportovní taška nebo kufřík na kolečkách, to menší může být např. batoh, kabelka nebo taška na notebook. Souhrnná hmotnost všech příručních věcí by neměla překročit hmotnost 10 kg.
Rozměry příručních zavazadel je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřicí klece u gate. Pokud se do ní nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 60 EUR, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít. Nebezpečí pokutě 60 EUR se vystavujete taky při překročení povolené hmotnosti zavazadla.
Příruční zavazadlo si bereme s sebou přes bezpečnostní kontrolu až k nástupní bráně (jedno z nich jsme možná odevzdali na přepážce check-in), musí tak splňovat pravidla pro tekutiny a nebezpečné předměty. U vytížených letů vám může být příruční zavazadlo před nástupem do letadla odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu jej najdete v terminále na páse s ostatními odbavenými zavazadly. Menší zavazadlo (kabelka, batoh, taška na notebook,…) s vámi cestuje vždy v kabině letadla, podle pravidel byste jej měli uložit pod sedadlo před vámi. Většinou ale nikdo nekontroluje, zda ho dáte dolů pod sedadlo nebo do horní přihrádky.
Oficiální stránku aerolinky zabývající se příručními zavazadly najdete pod odkazem zde.

















Dobrý den,
má někdo zkušenost jak je to s kufry v případě vypršení členství? Z diskusí jsem pochopil, že letenka zůstává za povodní (členskou cenu), ale nemá někdo zkušenost, zda mu zůstala i přikoupená zavazadla, nebo bylo třeba doplácet?
Dobrý den, ne zavazadla nezůstanou, je to čistě jen letenka.
Také by mě zajímalo…zaškrtla jsem si COMBO Plus, tak zda když jsem si připlatila za kufry a zruším členství, tak mi je vyhoděj :/
Dobrý večer, prosím nevíte, jak je to nyní s opatřeními na Covid při letu s Voloteou na Sardinii? Na stránkách MZV je uvedeno, že při cestě tam se uznává očkování, prodělaný Covid, PCR nebo antigen. testy. Při cestě zpět do ČR není vyžadováno nic. Nemá nějaká interní opatření společnost Volotea? Díky za odpověď. M.Hájková
Dobrý den, aktuálně není potřeba nic tam ani zpět, stejně tak nic nevyžaduje ani Volotea.
Nedoporučuji tuto leteckou společnost. Lety má plánované tak, že vždy má zpoždění. Letěl jsem do Toulouse a z Prahy zpoždění dvě hodiny. Zpět taky zpoždění. Tedy menší. Do letadla na palubu slibují dvě zavazadla zdarma. To, ale neplatí. Musíte jedno příruční dát do podpalubí nebo zaplatit 50 euro. Pěkná společnost.
Bohužel usuzujete z vlastní zkušenosti na celek, což není vždy vypovídající. Volotea má srovnatelnou dochvilnost jako jiné aerolinky, let do Toulouse létá z Prahy jako poslední ten den, z posledních letů je logicky vždy vyšší pravděpodobnost zpoždění, koukal sem se třeba na lety od dubna a 16 letělo na čas, 5 se zpožděním, navíc kolem 20.5.2022, kdy byla generální stávka a bylo zpožděno skoro vše po Evropě.
Povinnost větší kabinové zavazadlo odbavit na přepážce platí snad už více jak rok, je to uvedeno i při nákupu letenek na na palubních vstupenkách..
Dobrý den,
zakoupila jsem si včera letenku s využítím členství a zvýhodněné ceny pro odbavení zavazadel – 1ks (snack, priority boarding apod). Na boarding passu jsem to chtěla překontrolovat, že tam opravdu mám to odbavené zavazadlo, ale je tam jen zkratka BAG1. Je to takto v pořádku? K tomu si tedy mohu vzít ještě zavazadla na palubu? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den, ano to je označení odbaveného zavazadla, přímo v rezervaci byste pak měla vidět, co vše je zahrnuto v letence.
Dobrý den,
s přítelem máme předvybrané letenky z Athén na Santorini, ale nemůžeme dohledat, jak je to se zavazadly. Poletíme s 1 kabinovým zavazadlem (cca 8kg) a 1 příručním (cca 2kg max.) a nevíme, zda v případě koupi základní letenky BEZ jakýchkoliv příplatků (jako přednostní nástup, sedadla vedle sebe atd.) musíme zavazadlo předem odbavovat nebo si jej můžeme vzít na palubu? Případně zda se za odbavení na letišti platí a je třeba si zavazadla odbavit předem i online den před odletem?
Předem děkuji za informace:)
Dobrý den, vždy jsou v ceně obě zavazadla, pokud nemáte Priority tak to větší musíte na checkinu odbavit, pokud máte tak si ho berete s sebou na palubu.
Dobrý den nevíte jak je to se sedadly poletím s dvema malymi detmi a zakoupeni sedadel stoji 75 eur navic , pokud nezakoupim snad nas posadi vedle sebe? Prece deti nebudou sedet samy? Děkuji
Dobrý dne, ano posadí.
Dobrý den, chci se zeptat, také jsem koupila letenky a zrušila členství. V podmínkách je, že pokud nejste členy, větší příruční zavazadlo vám rovnou odbaví, nemáte někdo zkušenost s tím převážet v něm i tekutiny nad 100ml? Když tedy bude jako odbavené… děkuji 🙂
Dobrý den, no mělo by to jít, ale musíte s ním zajít už na checkin, někdy je odbavují až u gate a tam by už tekutiny neprošly.
Děkuji moc, právě je tam napsáno, že se musí odbavit na přepážce, u gate je to za 60€. Pokud nemáte zakoupené priority.
Tím pádem tekutiny problém nebudou.
Dobrý den, je přeprava kočárku/autosedačky zdarma omezena věkem dítěte? Nevíte? V podmínkách jsem našla, že 2 ks jsou zdarma pro dítě do 2 let. Dceři už je více. Děkuji
U každé aerolinky je to pro každé dítě, nikdy nestanovují horní limit, z toho by mohli mít jen celkem slušnej průšvih.
Dobrý večer, jak je to prosím s přepravou kočárku u spol Volotea? Chtěli bychom letět na Cagliari, možnost je vzít dvě příruční zavazadla, ale o kočárku jsem se nikde nedočetla. Předem děkuji za odpověď 🙂
Dobrý den, kočárek je pro dítě vždy zdarma.
Dobrý den, letenky na Cagliari jsme zakoupili se zkušebním členstvím zdarma. Zrušila jsem automatické obnovování membershipu. Ukazuje se mi, že pokud neaktivuji membership do té doby, než mi vyprší zkušební trial, veškeré zabookované letenky ztratí benefity, které jsem měla díky Megavoltea membershipu. Znamená to tedy, že budu muset doplatit nebo se zabookované a zaplacené letenky zruší a vrátí mi peníze? Evo, vy jste psala, že ám letenky zůstaly, je tomu tak stále? Předem díky za odpověď.
Dobrý den, viděl bych to jako jen „strašení“, každopádně budu rád za info, jak to dopadlo.
Dobry vecer, koupila jsem si dnes letenky do Cagliari na cerven a vyuzila 30denni zkusebni obdobi Megavolotea, usetrila jsem asi 40eur..nepochopila jsem, jak to funguje, kdyz po tom mesici mi vyhody skonci, pokud nezaplatim rocni poplatek 50eur..budu neco doplacet? Dekuji Eva
Dobrý den, chápu to tak že členství můžete zrušit ale rezervace vám zůstane. Prosím kdyžtak o info, jak to dopadlo.
Členství jsem zrušila a nic se neděje. Letenky mám, tak uvidíme, letíme až v červnu. Děkuji. Eva
Díky za info :).
Dobrý den, aktuálně řeším stejnou situaci. Chceme zakoupit letenky na Cagliari a využít zkušební dobu členství zdarma. Nevím však, jestli když členství zruším, budu muset něco doplácet? Nebo to jde takhle šikovně obejít? Díky.
Já mám koupené dvě letenky na červen a zkušebni období Megavolotea mi za 7 dní končí. Zaškrtla jsem že nechci prodloužit a píše mi to toto:
Pokud své předplatné neobnovíte před koncem zkušebního období, ztratíte výhody Megavolotea, včetně těch, které se vztahují na lety, které jste si již zarezervovali.
To asi znamená, že to budu muset doplatit do nezvýhodněné ceny?
Ivo, mně také:/ Eva psala, že letenky má, tak uvidíme. Škoda, že Voltea nelétá i jinam z Prahy než Francie, Sardinie:/ Členství bych si zakoupila.
Dobrý den, kde se prosím ruší to členství? Já nikde tu kolonku či možnost nevidím??Děkuji.
Ve správě členství Megavolotea.
Dobrý den, mohu se zeptat, jak to dopadlo se zrušením členství Megavolotea? také řeším stejnou situaci a bojím se, že nám nevezmou kufry a budeme je muset doplácet, děkuji
Dobrý den, pokud jste ho měla předtím už jedou zakoupené tak by mělo platit, poznáte to podle palubní vstupenky.
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s testy na Covid při cestě z Cagliari do Prahy přes Volotea? Očkována nejsem, jen si nejsem jistá, zda stačí testy až po příletu do ČR do 5 dnů, nebo musím podstoupit už na Sardinii. Děkuji Míša
Dobrý den, měli by stačit až doplnit v ČR, před odletem by je vyžadovat neměli, sem tam se ale může stát, že pozemní personál (nezáleží ani tak na aerolince, protože to jsou většinou zaměstnanci letiště) není dobře proškolen a test i tak vyžaduje.
Dobrý den, letím s Volotea do Cagliari a ráda bych si on line přikoupila zavazadlo na cestu zpět. Je to možné? Jak postupovat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ano přímo po přihlášení do rezervace stačí vybrat zavzadlo pouze pro cestu zpět.
Mám na 5. června letenku z Prahy do Bordeaux, ale slyšel jsem, že ve dnech 4. až 6. čwervna má být tamní letiště uzavřené?! Je to pravda a co s letenkou? Žádnou zprávu jsem o tom od esky ani od Volotea nedostal?
Ahoj, vždy počkat až na info od aerolinky, pokud je nějaká stávka / uzavírka tak se buď let posune, letí na náhradní letiště nebo ruší, ale dají vědět dostatečně dopředu.
Dobrý den, potřebuji s sebou převézt i kočárek – je potřeba si pro tyto účely koupit dodatečné zavazadlo?
Děkuji Nela
Dobrý den, pokud cestujete s dítětem tak ne, pokud bez dítěte tak je potřeba kočárek odbavit jako standardní zavazadlo za poplatek.
Dobrý den,
v půlce listopadu letím s Voloteou do Porta a ráda bych se ujistila, zda mě pustí na palubu s mým kabinovým zavazadlem…
Rozměry kufru jsou 53x36x22,5 cm, tudíž je tam přesah v hloubce… jelikož je kufr skořepinový, tak si myslím, že bych ho možná o centimetr, dva, dokázala „smáčknout“ díky látkovému zipu, přesto bych však ráda slyšela i Váš názor…
Předem díky!
Dobrý den, u Volotey bych to asi riskl, nikdy to nijak zvlášť nehrotili.
Dobrý den,
Poletíme poprvé a Voloteou a protože budeme mít s sebou i kočárek, potřebují zavazadlo odbavit. Překvapilo mě, že když jej zadam předem přes internet, tak to stojí 107 eur. Není levnější pak už to nechat na check in na letišti?
Dobrý den, pokud máte na mysli ten kočárek, tak ten vám odbaví zdarma, jinak zavazadla na dokoupení jsou u Volotey s blížícím se odletem opravdu předražená, na letišti budou určitě ještě dražší.
Dobrý den,
chci se zeptat, když mám klasický batoh, který o něco přesahuje rozměry druhého prirucniho zavazadla (30x20x20), tak jestli to je opravdu velký problém? Minulý rok jsem s ním letěl s Ryanairam, Vuelingem a Levelem a vůbec nebyl problém a vždy se mi hezky vešel pod sedadlo jak to chtějí. Mají lidi do Volotey take normální batohy nebo nějaké minitasticky dělá na to aby se vešli do rozměrů? 😀 děkuji za odpověď a přeji hezký den,
Michael.
*omlouvám se za překlep.. „dělané na to, aby..“
Dobrý den, vždy bude záležet přímo na daném pracovníkovi na gate, ale u Volotey jsem nikdy nezažil, že by to hrotili.
Dobrý den,
V říjnu letime s voloteou do Francie, sme 2 dospěli a jedno dítě do 3let a při objednávání letenky jsme tam měli uvedeno ze 1x kabinove zavazadlo nebo 1x menší batoh. To znamená ze pro nás 3 můžeme mít jen jedno zavazadlo nebo je ro na osobu? Letime poprvé letadlem tak se radši ptám.Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, je to vždy na osobu, takže pro každého.
Dekuji za odpoved. Jeste poddotaz, nabijecky, leky a opalovací krem je možné pribalit?
Nabíječky bez problémů, léky radši v origo balení a s příbalovým letákem a opalovací krém do 100 ml.