Volotea - zavazadla, rozměry, tipy - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Volotea – zavazadla, rozměry, tipy

23.1.2019 14:50

Aerolinka Volotea létá především na méně vytížená evropská letiště. Na letech z Prahy se s ní setkáme většinou na letech do Francie. Tento článek shrnuje aktuální zavazadlovou politiku aerolinky.

Příruční zavazadla u Volotea

Volotea dovoluje svým cestujícím vzít si s sebou klasická příruční zavazadla. Bez příplatku si s sebou na palubu můžeme vzít dvě zavazadla o maximálních rozměrech

55x40x20 cm + 35x20x20 cm

Do rozměrů většího příručního zavazadla se vejde zpravidla malá sportovní taška nebo kufřík na kolečkách, to menší může být např. batoh, kabelka nebo taška na notebook. Zdarma se přepravují také další osobní věci – deštník, kabát, hůl – nebo taška s věcmi nakoupenými v duty-free shopech na letišti. Souhrnná hmotnost všech příručních věcí by neměla překročit hmotnost 10 kg, možnosti kontroly hmotnosti příručních zavazadel jsou ovšem velice omezené.

Rozměry příručního zavazadla je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího přístroje u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 60 EUR, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít. Pokud už dopředu víte, že vaše zavazadlo překračuje povolené rozměry a nechcete riskovat pokutu, za poplatek 50 EUR jej můžete nechat odbavit na přepážce check-in.

Obě příruční zavazadla si bereme s sebou přes bezpečnostní kontrolu až k nástupní bráně (pokud jsme je tedy za poplatek nenechali na přepážce check-in), musí tak splňovat pravidla pro tekutiny a nebezpečné předměty. U vytížených letů vám může být větší zavazadlo před nástupem odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu jej najdete v terminále na páse s ostatními odbavenými zavazadly. Menší zavazadlo (kabelka, batoh, taška na notebook,…) s vámi cestuje vždy v kabině letadla, podle pravidel byste jej měli uložit pod sedadlo před vámi. Většinou ale nikdo nekontroluje, zda ho dáte dolů pod sedadlo nebo do horní přihrádky.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  František zálewský napsal(a):

  Mám na 5. června letenku z Prahy do Bordeaux, ale slyšel jsem, že ve dnech 4. až 6. čwervna má být tamní letiště uzavřené?! Je to pravda a co s letenkou? Žádnou zprávu jsem o tom od esky ani od Volotea nedostal?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, vždy počkat až na info od aerolinky, pokud je nějaká stávka / uzavírka tak se buď let posune, letí na náhradní letiště nebo ruší, ale dají vědět dostatečně dopředu.

 • Profilový obrázek
  Nela Herianová napsal(a):

  Dobrý den, potřebuji s sebou převézt i kočárek – je potřeba si pro tyto účely koupit dodatečné zavazadlo?
  Děkuji Nela

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud cestujete s dítětem tak ne, pokud bez dítěte tak je potřeba kočárek odbavit jako standardní zavazadlo za poplatek.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den,
  v půlce listopadu letím s Voloteou do Porta a ráda bych se ujistila, zda mě pustí na palubu s mým kabinovým zavazadlem…

  Rozměry kufru jsou 53x36x22,5 cm, tudíž je tam přesah v hloubce… jelikož je kufr skořepinový, tak si myslím, že bych ho možná o centimetr, dva, dokázala „smáčknout“ díky látkovému zipu, přesto bych však ráda slyšela i Váš názor…

  Předem díky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u Volotey bych to asi riskl, nikdy to nijak zvlášť nehrotili.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den,
  Poletíme poprvé a Voloteou a protože budeme mít s sebou i kočárek, potřebují zavazadlo odbavit. Překvapilo mě, že když jej zadam předem přes internet, tak to stojí 107 eur. Není levnější pak už to nechat na check in na letišti?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte na mysli ten kočárek, tak ten vám odbaví zdarma, jinak zavazadla na dokoupení jsou u Volotey s blížícím se odletem opravdu předražená, na letišti budou určitě ještě dražší.

 • Profilový obrázek
  Michael napsal(a):

  Dobrý den,

  chci se zeptat, když mám klasický batoh, který o něco přesahuje rozměry druhého prirucniho zavazadla (30x20x20), tak jestli to je opravdu velký problém? Minulý rok jsem s ním letěl s Ryanairam, Vuelingem a Levelem a vůbec nebyl problém a vždy se mi hezky vešel pod sedadlo jak to chtějí. Mají lidi do Volotey take normální batohy nebo nějaké minitasticky dělá na to aby se vešli do rozměrů? 😀 děkuji za odpověď a přeji hezký den,
  Michael.

  • Profilový obrázek
   Michael napsal(a):

   *omlouvám se za překlep.. „dělané na to, aby..“

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy bude záležet přímo na daném pracovníkovi na gate, ale u Volotey jsem nikdy nezažil, že by to hrotili.

 • Profilový obrázek
  Marketa Vesela napsal(a):

  Dobrý den,
  V říjnu letime s voloteou do Francie, sme 2 dospěli a jedno dítě do 3let a při objednávání letenky jsme tam měli uvedeno ze 1x kabinove zavazadlo nebo 1x menší batoh. To znamená ze pro nás 3 můžeme mít jen jedno zavazadlo nebo je ro na osobu? Letime poprvé letadlem tak se radši ptám.Moc děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to vždy na osobu, takže pro každého.

 • Profilový obrázek
  Jan napsal(a):

  Dekuji za odpoved. Jeste poddotaz, nabijecky, leky a opalovací krem je možné pribalit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nabíječky bez problémů, léky radši v origo balení a s příbalovým letákem a opalovací krém do 100 ml.

 • Profilový obrázek
  KATKA napsal(a):

  Dobry den, dnes jsem si tiskla 2 letenky do Toulouse a prekvapilo me, ze jsem nikde neudavala pas, pouze nase jmena. U sveho letu mam uvedeno, ze check in proběhl v pořádku, i letenky vypadaji v poradku, nicmene me to zarazilo. Je to v pořádku? Moc dekuji za odpoved, i kdýz se netyka zavazadel.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano aerolinka, odlet i přílet je vše ze Schengenu, není potřeba tak vyplňovat doklady.

 • Profilový obrázek
  Jan napsal(a):

  Ahoj, letíme v nedeli s Voloteou, mame jedno příruční zavazadlo a jedno kabinove v ceně. Pokud si vytiskneme boarding pass doma, muzeme přímo ke gejtu nebo musíme k přepážce? A neni problem, ze mame letenky pro tři, ale budeme jen dva?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano pokud máte jen příruční zavazadla, jdete s vytištěnou vstupenkou rovnou do gate, že jeden neletí nevadí, jednoduše ho neodbavíte a nevytisknete mu palubku.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám zakoupenou letenku u společnosti Volotea, zda jde letenka zrušit ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne bohužel nejde.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Dobrý den,

  rád bych se Vás zeptal na radu ohledně mého příručního zavazadla. Rozměry jsou 56x38x23. Je tedy o 1 cm delší a 3 cm vyšší. Je to velký problém?
  Je to kufr ze skořepiny ale pruží. Letíme za pár dnů do Francie. Děkuji za odpověď. Michal

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ten byste snad do té klece nacpat měl, je tam vůle cca 2 cm.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, vím, že je to asi pasé, ale zkusím to. Letím s voloteou za dva dny. Jako větší příruční zavazadlo mám menší cestovní tašku, která splňuje rozměry i váhu bez problému, ale už se mi tam nevejde notebook a chtěla jsem ho vzít jako druhé menší příruční zavazadlo, jenže přesahuje hodnoty 35x20x20, není to prostě netbook, ale klasický noťas, takže asi ani v tomto případě neudělují vyjímku, že?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, v tomhle případě bych to risknul, obecně se větší notebooky tolerují…

 • Profilový obrázek
  Jakub napsal(a):

  Dobry den, mame zakoupené dvě odbavené zavazadla. Chceme letět jen s jedním kufrem, je možné přesáhnout 20kg? Díky za odpověď. Jakub

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne hmotnosti se bohužel sčítat nedají.

 • Profilový obrázek
  Lhotková Anna napsal(a):

  Anna
  Dobrý den,je mi 74 let a letím poprvé s Voloteou,mám odbavené
  zavazadlo + kabelku 30x20x28 a povolené je 30x20x20,bude to
  problém u gate?Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nemáte jiné příruční zavazadlo tak má Volotea povoleno 55x40x20 cm, takže problém to nebude, oni to mají jen dost často zvláštně napsané…

 • Profilový obrázek
  Anna napsal(a):

  Hledám přesné rozměry odbaveného zavazadla do 20 kg.Zatím jsem neuspěla.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Obecně jsou ty rozměry cca metr x metr x 80 cm, takže to bude mít i Volotea podobně, on to stejně nikdo na checkinu neměří. Pokud je to zavazadlo standardních rozměrů, není se čeho bát.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *