Skupiny létají s Honzou

Scoot – zavazadla, rozměry, tipy

27.8.2019 15:33

Se Scootem si můžeme levně zaletět z Berlína do Singapuru a s přestupem do celé jihovýchodní Asie. Jaké jsou u Scoot zavazadla zahrnuta v ceně letenky a jak si přikoupit další? Informace o zavazadlech najdete níže v článku.

Příruční zavazadlo u Scoot

Jelikož je Scoot nízkonákladová aerolinka (přestože operuje dálkové lety), má v základní ceně letenky zahrnuta pouze příruční zavazadla. Každý cestující si s sebou na palubu může vzít dvě příruční zavazadla o maximálních rozměrech

2x 54x38x23 cm

nebo s obdobnými rozměry a maximálním součtem délek všech stran 115 cm. Jedno ze zavazadel může být klasický příruční kufřík/taška, jako druhé je povolována kabelka, batoh nebo taška s notebookem. Zavazadla jsou navíc limitována maximální souhrnnou hmotností 10 kg (možnost kontroly hmotnosti zavazadel je na letišti ale velmi omezená).

Obě zavazadla si cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu do letadla, musí tak splňovat nároky na zakázané předměty (např. tekutiny jen do 100 ml). Rozměry je potřeba také dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřící klece u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Příplatková zavazadla u Scoot

Na každý let se Scoot je možné přiobjednat další zavazadla, pokud je potřebujeme. V nabídce máme přikoupení jednoho odbaveného i příručního zavazadla.

Pokud si přejeme přikoupit odbavené zavazadlo, nejlevněji vyjde koupit letenku v dražším tarifu (FlyBag místo Fly). Tarif je dražší o 39 EUR (u nepřestupních letů) a zahrnuje i odbavené zavazadlo do 20 kg (o 1 EUR levnější než přidání zavazadla ručně). V druhém kroku rezervace můžeme upravit maximální povolenou hmotnost zavazadla (a doplatit rozdíl v ceně) až na 40 kg.

Přikoupit si můžeme také třetí příruční zavazadlo. V druhém kroku rezervace lze přidat za 40 EUR za let (u nepřestupních letů), výhodnější tak je spíše přikoupení velkého odbaveného zavazadla.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *