Norwegian - zavazadla, rozměry, tipy - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Norwegian – zavazadla, rozměry, tipy

23.1.2019 15:20

Aerolinka norwegian provozuje lety z Prahy do skandinávských zemí. Řadí se mezi nejlepší nízkonákladové letecké společnosti na světě. Jaké příruční zavazadlo si s sebou můžeme vzít, aniž bychom připláceli?

Příruční zavazadla u norwegian

Každý cestující má u aerolinky norwegian možnost vzít si s sebou na palubu letadla zdarma dvě příruční zavazadla – jedno větší a jedno menší. Rozměry příručních zavazadel jsou omezeny na

55x40x23 cm + 33x25x20 cm

Do těchto rozměrů se zpravidla vejde klasický malý kufřík na kolečkách nebo malá sportovní taška a kabelku nebo notebook. Obě příruční zavazadla jsou v ceně, ať už máte letenku koupenou v jakémkoliv tarifu. Bereme si je s sebou přes bezpečnostní kontrolu k nástupu do letadla u gate. Hmotnost obou zavazadel dohromady by neměla překročit 10 kg, cestující s letenkou v nejdažším tarifu PremiumFlex mají tento limit zvýšený na 15 kg. Před nástupem do letadla u gate obsluha ovšem nemá možnost vám hmotnost příručního zavazadla zkontrolovat.

Rozměry obou příručních zavazadel je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího zařízení u gate. Pokud se do něj nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 70 GBP u mezinárodních letů, 40 GBP u vnitrostátních letů. Vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Stejně jako u většiny aerolinek i norwegian si vyhrazuje právo odebrat cestujícím před nástupem do letadla jejich větší příruční zavazadlo a přepravit jej v zavazadlovém prostoru. Toto se může stát u vytížených letů z důvodu omezené kapacity přihrádek v kabině. Pokud se tak stane, je to provedeno zdarma, odebrané zavazadlo pak najdete po příletu na páse s ostatními zavazadly.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *