Skupiny létají s Honzou
Zavazadla

Norwegian – zavazadla, rozměry, tipy

23.1.2019 15:20

Aerolinka norwegian provozuje lety z Prahy do skandinávských zemí. Řadí se mezi nejlepší nízkonákladové letecké společnosti na světě. Jaké příruční zavazadlo si s sebou můžeme vzít, aniž bychom připláceli?

Příruční zavazadla u norwegian

Každý cestující má u aerolinky norwegian možnost vzít si s sebou na palubu letadla zdarma nově jen jedno příruční zavazadlo, jehož rozměry jsou omezeny na

33x28x20 cm

POZOR! Pravidla jednoho příručního zavazadla zdarma platí nově pro rezervace vytvořené po 23.1.2020. Pokud jste rezervaci vytvořili před tímto datem, platí pro vás původní pravidla dvou příručních zavazadel zdarma (55x40x23 cm + 33x25x20 cm), i když cestujete po 23.1.2020.

Do rozměrů menšího zavazadla se zpravidla vejde batoh, kabelka nebo malá sportovní taška. Hmotnost zavazadla je omezena na 10 kg, ta se ale zpravidla vůbec nekontroluje. Malé příruční zavazadlo by se mělo uložit pod sedadlo před vámi, ze zkušenosti ale nikdo nic nenamítá, pokud ho vložíte do přihrádky nad sedadly.

Rozměry příručních zavazadel je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího zařízení u gate. Pokud se do něj nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 70 GBP u mezinárodních letů, 40 GBP u vnitrostátních letů. Vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Pokud potřebujeme více zavazadel, máme několik možností. Letenku si můžeme koupit v tarifu LowFare+, který je dražší než nejlevnější LowFare a zahrnuje v sobě druhé větší příruční zavazadlo a odbavené zavazadlo do 23 kg. Pokud nám stačí jen druhé příruční a odbavené nepotřebujeme, v dalším kroku rezervace letenky si můžeme druhé velké příruční zavazadlo přikoupit zvlášť. Ceny jsou oproti Ryanair nebo Wizz Air velice přijatelné, 5 EUR na vnitrostátních letech a letech v rámci Norska, Dánska a Švédska, 7 EUR za krátký mezinárodní let (v rámci Evropy) a 9 EUR za let do Severní a Jižní Ameriky a Asie.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *