Skupiny létají s Honzou
Zavazadla

Laudamotion – zavazadla

CC0 Pixabay

26.11.2018 15:20

Jaké zavazadlo si můžete vzít s sebou na palubu Laudamotion? Platí stejná pravidla jako u Ryanair? Dozvíte se v tomto článku.

AKTUALIZACE: Pro rezervace provedené po 23.2.2019 na cesty po 31.3.2019 platí u Laudamotion nová pravidla pro přepravu příručních zavazadel. Pro cesty do 31.3.2019 rezervované kdykoliv platí článek níže.

Letenky od Laudamotion můžeme nakoupit pouze na stránkách Ryanair (nebo v GDS). Pravidla pro příruční zavazadla jsou ale odlišná a při nákupu letenek nebo odbavení to není vždy hned patrné.
Každá letenka na let pod hlavičkou Laudamotion zahrnuje 2 příruční zavazadla:

55x40x20 cm (10 kg) + 40x20x25 cm

Obě tato zavazadla si tak cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu (musí splňovat limity na tekutiny) až k nástupu u letadla. U gate pak může být cestujícímu z důvodu vytíženého letu větší ze zavazadel odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Platí tak pravidla, která platila před změnou od 1.11.2018 také u Ryanair.

Jak to zjistím?

Na webu Ryanair.com můžeme pořídit letenky pod hlavičkou Ryanair (platí pravidla Ryanair), pod hlavičkou Laudamotion, kdy provozuje let Ryanair (platí pravidla Laudamotion) nebo čistě let pod hlavičkou Laudamotion, který je provozovaný přímo touto společností (platí pravidla Laudamotion).
Během rezervačním procesu nám je nabídnuto dokoupení Priorty – v případě Laudamotion to znamená přednostní nástup a výhodu toho, že zavazadlo nepůjde u gate zdarma do podpalubí ale pocestuje s námi na palubě letadla.

Jak je patrné na screenu výše – v nabídce je Priority za 6 € (garance zavazadla na palubě), 10 kg odbavené zavazadlo nelze přikoupit (pouze u Ryanair), u varianty s malým zavazadlem je popsáno, že druhé zavazadlo bude zdarma odbaveno do podpalubí.
Stejnou informaci pak najdeme i na palubní vstupence.

I když vám tak rezervační systém někdy v průběhu bude tvrdit, že 2 zavazadla nejsou v ceně (propisují se informace od Ryanair), u Laudamotion stále 2 zavazadla v ceně zůstávají i po 1.11.2018.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Dobrý den. Diskuze se týká neustále zavazadel na palubu. Mám dotaz, zda si jako rodina můžeme vzít kola do zavazadlového prostoru(předpokládám že musí být ve složeném stavu v balíku o určitém rozměru) a jaká je potom cena za takové zavazadlo tam i zpět uvažuju-li o dovolené např. v Bordeaux. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud se vejdete do rozměru a váhy odbaveného zavazadla tak to můžete klidně odbavit jen jako odbavené, pokud ne tak je potřeba přikoupit sportovní vybavení, cca 60 € na let. Většinou se tak vyplatí v destinaci kolo půjčit..

 • Profilový obrázek
  Kristian napsal(a):

  Dobry den,

  Viete mi povedat, ako striktne Lauda kontroluje velkost prirucnej batoziny? Mam ruksak, ktory ma o par cm vacsie rozmery, ako su ich dovolene (45x30x25) a obavam sa ci s tym nebudu nejake problemy.

  Vdaka za odpoved
  Kristian

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nebude plný a půjde tak vmáčknout do klece tak problém nebude. Třeba z Vídně na to obvykle kašlou úplně.

 • Profilový obrázek
  Gábina napsal(a):

  Dobrý den, letím do Kyjeva můžu mít ba palubě kabelku + kufřík do 10kg nebo jen kabelku, která splňuje rozměr 40x20x25 dle pravidel společnosti Ryanair? Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte letenku v nejnižším tarifu, tak pouze jedno zavazadlo 40x25x20 cm.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Zdravím… můžu se zeptat, jak to bude když to zavazadlo co má být 55x20x40 bude mít 70x22x46, popř kolik zaplatím za kila navíc.?Děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   To už je hodně, to vám asi neprojde a budete ho muset na gate za 50 € odbavit.

 • Profilový obrázek
  Jitka napsal(a):

  Dobrý den, nikde nemůžu najít informaci, jak je to se zavazadly při přestupných letech. Letíme na Bali s 2 mezipřistáními v Dubaji 3h 50min délka mezipřistání a v Singapuru 8h čekáme na další let do Bali. Zajímá mě, jestli máme čekat při výstupu z letadel na vydání zavazadel, nebo se automaticky zavazadla předávají do letadel. Zkrátka, zda si je máme vyzvedávat a jít na další let i se zavazadly a nebo se o ně nemusíme zajímat a vyzvedneme si je až na místě konečného letu. Letíme bez CK. Předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obvykle vám je sami předají do dalšího zavazadla, záleží ale vždy přímo na dané letence, každopádně vám to řeknou na checkinu v Praze, kam až je odbaví.

 • Profilový obrázek
  Vendula napsal(a):

  Prosím o radu, možná jen nehledám dostatečně dobře. Letím s Laudamotion. Je problém, když batoh(příruční zavazadlo) má kovovou konstrukci? Někde jsem četla, že to problém je, jinde že ne.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud se vejde do rozměrů tak to problém nebude.

 • Profilový obrázek
  Irena Kallerová napsal(a):

  Ahoj,
  v lednu 2019 jsme si přes KIWI zakoupili letenky Vídeň-Valencie s přestupem v Římě. Odlet 13.6. s LaudaMotion, v Římě pak máme na přestup hodinu a 40 minut, dále pokračujeme s Vueling. Nyní nastaly nejasnosti ohledně zavazadel. Při nákupu jsme měli na potvrzené objednávce dvě zavazadla 1x personal item 35x20x10- 3kg a 1x cabin baggage 55x40x20- 8kg. Nyní nám zaslali informaci, že můžeme mít sebou pouze jedno zavazadlo velikosti 40x25x25. Druhé zavazadlo bychom museli odbavit. Mám dvě otázky. Je reálné, pokud si necháme zavazadlo odbavit, že v Římě přestup stihneme i s vydáním zavazadla? Dalším letem ho údajně můžeme mít už na palubě. A druhá otázka, zda by se dal přikoupit Priority a mít obě zavazadla u sebe abychom přestup v klidu stihly a nemuseli čekat v Římě na vydání zavazadla??
  Díky za odpověď IK

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je to problém Kiwi, kdy kombinují lety a bohužel nedávají úplně přesné informace o zavazadlech. Kiwi funguje tak, že vy si u nich koupíte tuto „přestupní letenku“ a pracovník jde na ryanair.com a vueling.com a letenku koupí online…. Takže u toho Laudamotion máte v ceně určitě odbavené 10kg zavazadlo a k tomu 45x25x20 cm, u Vuelingu jsou stále v ceně příruční 45x25x20 cm a 55x40x20 cm. Trochu bych se obával, že to odbavené zavazadlo může být na přestup problém, takže bombardovat Kiwi, aby vám přikoupili Priority pro ten let u Laudamotion… Případně přes online chat by to mělo jít také přikoupit.

 • Profilový obrázek
  Pavlína napsal(a):

  Zdravím,
  chtěla bych se zeptat jak je to s tekutinami v kufru(resp.sprcháč, šampon, opalovací krém… atd)letíme na Mallorcu a máme 2 zavazadla 40x25x20 cm (2 kg) + 55x40x20 cm (10 kg) obě zřejmě na palubu bez priority.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, obě na palubu bez Priority mít nemůžete. Buď máte Priority a tím pádem obě na palubu a tekutiny musí splňovat pravidla maximálně 1l, po lahvičkách s maximálním obsahem 100 ml. Pokud máte 10kg odbavené zavazadlo tak to odevzdáte na checkinu a v něm mohou být tekutiny bez omezení.

 • Profilový obrázek
  tereza častulíková napsal(a):

  Dobrý den, mám zakoupeny letenky na Mallorcu přes Laudamotion a březnu mi došel email ohledně změny zavazadel. Teď jsem zmatená, jestli zavadlo 10 kg si můžu vzít, anebo musím přikoupit a vzít si s sebou pouze zavazadlo do pěti kilo. Přikládám text emailu a prosím Vás o případnou radu. Předem moc děkuji.

  Laudamotion’s new baggage policy
  From March 31, Laudamotion will implement their new baggage policy. This will change how your baggage is treated on the trip.

  Larger 10kg “cabin bag”

  Your large 10kg “cabin bag” will be treated as checked baggage on all Laudamotion flights without Priority Boarding.
  Before every Laudamotion flight without Priority Boarding, you must check this bag in at the Laudamotion check-in counter. Otherwise, you will be charged a 25 €/£ fee at the boarding gate.
  After the flight, you must collect this bag from the baggage carousel at the next airport.

  Personal item:
  All passengers can bring a 40 x 20 x 25 cm personal item into the cabin. It should easily fit under the seat in front of you.

  Laudamotion baggage dimensions
  Larger “cabin bag”: 10 kg, 55 x 40 x 20 cm
  Personal item: 40 x 20 x 25 cm

  How to check if you have Priority Boarding
  You can see if you have Priority Boarding this in the following 3 places:
  Your e‑ticket
  Your boarding pass
  Your itinerary in Manage My Booking

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nakoupila jste za starých pravidel a kvůli změně vám přidali 10kg zavazadlo do rezervace, ideálně se přihlásit na ryanair.com a zkontrolovat jestli ho tam máte, normálně ho odevdzáte na checkinu.

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Děkuji za rychlou odpověď. Můžete mi tedy prosím poradit jak/kde Priority zpětně k letenkám dokoupit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Přímo v rezervaci na Ryanair.com nebo případně v mobilní aplikaci.

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  Mám na Vás dotaz ohledně zavazadel, stejně jako všichni.
  Dne 6.3.2019 jsme zakoupili letenky na Mallorcu (Laudamotion) s odletem 7.5.2019. Chci se Vás pro ujištění zeptat zdali máme v ceně letenky dvě zavazadla 40x25x20 (2kg) a 55x40x20 (10kg), nebo pouze to jedno malé příruční zavazadlo a to druhé si budeme muset dokoupit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, rezervovali jste už podle nových pravidel. V ceně máte tak jen zavazadlo o rozměrech 40x25x20 cm, kila se neřeší… Větší jen pokud přikoupíte Priority.

 • Profilový obrázek
  CP napsal(a):

  Co na to říci? Máte zavazadlo, jehož rozměr je o takřka 25% vyšší než je povoleno. Cestujete společností, která těží z různých doplňkových poplatků. Nevím, kolik Vás stála letenka, ale já bych 50e rozhodně navíc platit nechtěl.

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Ještě dotaz – mají tedy ve Vídni nějakou zkoušečku na příruční zavazadlo nebo to je jak se jen někomu zdát….? Opravdu nechci brát malý fotobatoh ale větší rozměr batohu má 47x30x20 místo 40x20x25 cm….moc díky !!! Nevím jak se rozhodnout.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, mají tam klece, jak moc to budou kontrolovat ale záleží přímo na tom člověku na gate…

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Zdravím chytřejší … jak to bude když to zavazadlo co má být 55/40/20 budu mít 60/43/23 ? Popř kolik se platí za kila navíc ? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte Priority s největší pravděpodobností Vám to projde, pokud ne tak vám ho na gate odbaví a půjde do zavazadlového prostoru, cena je tuším cca 50 €.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Zdravím.
  Dnes jsem si koupila letenku Vienna-Ibiza přes Ryanair ale poletim s Laudamotion.
  V aplikaci Ryanair mám shrnutí, že mám:
  1x Adult fares
  1x reserved seat
  1x check-in bag 20kg
  1x priority boarding
  2x cabin bag
  takže počítám s tím že mohu mít jeden velký 20kg kufr a 2 malé kabinové zavazadla pokud se nemýlím? Mockrát děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano je to tak.

 • Profilový obrázek
  Kristina Nedjalkovova napsal(a):

  Ahoj opet dotaz ci se tu omyla ale jsem taky zmatena. Mame let Viden – Rim a zpet, 9.3 – 12.3. Kupovane pres esky – spolecnost laudamotion. V letence mam jen jedno zavazadlo 40×20×20 a nikde nejde prikoupit. Tady pises ze mame jeste v cene druhe zavazadlo ale pokud let zacino OE..nas let zacina KUP… Jak to tedy je? Mame i presto zavazadlo navic? Moc dekuju!!! K.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, to asi bude nějaký interní kód esky, predpokladam, ze vas i odbavi a poslou palubni vstupenky, na nich to bude napsane, stale by mely platit 2 zavazadla.

 • Profilový obrázek
  Dávid napsal(a):

  Ahoj,
  kúpil som si nedávno letenky z Viedne do Ríma od 2.3-6.3 cez Ryanair ale poletím cez Laudamotion. Bolo mi povedané, že podmienky ešte niesu ako cez Ryanair-ovi a aj bez PRIORITY mam palubnú batožinu(malu tašku a 10kg kufor) v cene . Tak som reku kúpil Priority lebo som o tom v čase kupovania letenky nevedel a napísal som na ONLINE-CHAT RYANAIR kde mi povedal pán, že mám 1 malú batožinu, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo a DVE 10 kilové batožiny lebo mam priority. Teraz zisťujem, že to tak nieje a sami ľudia v Ryanairovi toho veľa nevedia a oficiálnu stránku som nenašiel. Vie mi niekto povedať teda ako to je ?
  ĎAKUJEM.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, do 31.3. je to u Laudamotion tak, že v ceně jsou dvě zavazadla, kdo má koupené Priority tak ho má garantované na palubě, kdo ne, seberou mu ho u vstupu do gate.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Dobrý den,

  dnes mi přišlo toto do mailu:

  Dear Petr,

  Laudamotion’s new Cabin Bag Policy comes into effect on March 31st, 2019. As you’re booked to travel on a Laudamotion flight post March 31st, your booking (Q8KUXH) is affected by this change.

  Passengers on your booking can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit in the bag sizer. If they bring a 10kg wheelie bag to the gate or if their small bag is too big to fit in the bag sizer, they’ll be charged a fee of €25.

  However, as you booked (Q8KUXH) prior to the announcement of this new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge.

  This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport.

  Please note: All passengers who have already checked in must re-print their boarding pass.

  Enjoy your trip.

  Laudamotion Customer Service

  Mění se tím něco?? Pokud to chápu dobře, můžu si vzít to malé na palubu letadla a to 10kg (větší) také, ale to mi dají zdarma do podpalubí???
  Mnohokrát děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, od dubna jsou pravidla stejná jako u Ryanair, takže těm, kteří si rezervovali letenku předem tak přidají zdarma 10kg odbavené zavazadlo, které je potřeba odevzdat na checkinu.

 • Profilový obrázek
  Romana napsal(a):

  Asi je to hloupá otázka,ale přesto: pokud si koupím letenku na jméno a dotyčný by pak náhodou nemohl letět,je možné letenku využít pro někoho jiného-maminku? Dá se provést přebukování letenky u Laudamotion s Ryanair? Nebo zcela propadne?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, změna možná je, poplatek je ale obvykle tak vysoký, že se to nevyplatí.

 • Profilový obrázek
  Terezie napsal(a):

  Dobrý den, mám koupenou letenku s Laudamotion Vídeň-Barcelona s jedním zavazadlem 40x25x20. Jsem z informací o zabazadlech mírně zmatená, jestli platí pouze toto jedno nebo jestli mohu mít i druhé. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to let s Laudamotion (číslo letu začíná OE), tak můžete přepravovat 2 zavazadla, viz text výše.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *