Laudamotion - zavazadla - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Laudamotion – zavazadla

CC0 Pixabay

26.11.2018 15:20

Jaké zavazadlo si můžete vzít s sebou na palubu Laudamotion? Platí stejná pravidla jako u Ryanair? Dozvíte se v tomto článku.

AKTUALIZACE: Pro rezervace provedené po 23.2.2019 na cesty po 31.3.2019 platí u Laudamotion nová pravidla pro přepravu příručních zavazadel. Pro cesty do 31.3.2019 rezervované kdykoliv platí článek níže.

Letenky od Laudamotion můžeme nakoupit pouze na stránkách Ryanair (nebo v GDS). Pravidla pro příruční zavazadla jsou ale odlišná a při nákupu letenek nebo odbavení to není vždy hned patrné.
Každá letenka na let pod hlavičkou Laudamotion zahrnuje 2 příruční zavazadla:

55x40x20 cm (10 kg) + 40x20x25 cm

Obě tato zavazadla si tak cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu (musí splňovat limity na tekutiny) až k nástupu u letadla. U gate pak může být cestujícímu z důvodu vytíženého letu větší ze zavazadel odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Platí tak pravidla, která platila před změnou od 1.11.2018 také u Ryanair.

Jak to zjistím?

Na webu Ryanair.com můžeme pořídit letenky pod hlavičkou Ryanair (platí pravidla Ryanair), pod hlavičkou Laudamotion, kdy provozuje let Ryanair (platí pravidla Laudamotion) nebo čistě let pod hlavičkou Laudamotion, který je provozovaný přímo touto společností (platí pravidla Laudamotion).
Během rezervačním procesu nám je nabídnuto dokoupení Priorty – v případě Laudamotion to znamená přednostní nástup a výhodu toho, že zavazadlo nepůjde u gate zdarma do podpalubí ale pocestuje s námi na palubě letadla.

Jak je patrné na screenu výše – v nabídce je Priority za 6 € (garance zavazadla na palubě), 10 kg odbavené zavazadlo nelze přikoupit (pouze u Ryanair), u varianty s malým zavazadlem je popsáno, že druhé zavazadlo bude zdarma odbaveno do podpalubí.
Stejnou informaci pak najdeme i na palubní vstupence.

I když vám tak rezervační systém někdy v průběhu bude tvrdit, že 2 zavazadla nejsou v ceně (propisují se informace od Ryanair), u Laudamotion stále 2 zavazadla v ceně zůstávají i po 1.11.2018.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Andrea napsal(a):

  Zdravím.
  Dnes jsem si koupila letenku Vienna-Ibiza přes Ryanair ale poletim s Laudamotion.
  V aplikaci Ryanair mám shrnutí, že mám:
  1x Adult fares
  1x reserved seat
  1x check-in bag 20kg
  1x priority boarding
  2x cabin bag
  takže počítám s tím že mohu mít jeden velký 20kg kufr a 2 malé kabinové zavazadla pokud se nemýlím? Mockrát děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano je to tak.

 • Kristina Nedjalkovova napsal(a):

  Ahoj opet dotaz ci se tu omyla ale jsem taky zmatena. Mame let Viden – Rim a zpet, 9.3 – 12.3. Kupovane pres esky – spolecnost laudamotion. V letence mam jen jedno zavazadlo 40×20×20 a nikde nejde prikoupit. Tady pises ze mame jeste v cene druhe zavazadlo ale pokud let zacino OE..nas let zacina KUP… Jak to tedy je? Mame i presto zavazadlo navic? Moc dekuju!!! K.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, to asi bude nějaký interní kód esky, predpokladam, ze vas i odbavi a poslou palubni vstupenky, na nich to bude napsane, stale by mely platit 2 zavazadla.

 • Dávid napsal(a):

  Ahoj,
  kúpil som si nedávno letenky z Viedne do Ríma od 2.3-6.3 cez Ryanair ale poletím cez Laudamotion. Bolo mi povedané, že podmienky ešte niesu ako cez Ryanair-ovi a aj bez PRIORITY mam palubnú batožinu(malu tašku a 10kg kufor) v cene . Tak som reku kúpil Priority lebo som o tom v čase kupovania letenky nevedel a napísal som na ONLINE-CHAT RYANAIR kde mi povedal pán, že mám 1 malú batožinu, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo a DVE 10 kilové batožiny lebo mam priority. Teraz zisťujem, že to tak nieje a sami ľudia v Ryanairovi toho veľa nevedia a oficiálnu stránku som nenašiel. Vie mi niekto povedať teda ako to je ?
  ĎAKUJEM.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, do 31.3. je to u Laudamotion tak, že v ceně jsou dvě zavazadla, kdo má koupené Priority tak ho má garantované na palubě, kdo ne, seberou mu ho u vstupu do gate.

 • Petr napsal(a):

  Dobrý den,

  dnes mi přišlo toto do mailu:

  Dear Petr,

  Laudamotion’s new Cabin Bag Policy comes into effect on March 31st, 2019. As you’re booked to travel on a Laudamotion flight post March 31st, your booking (Q8KUXH) is affected by this change.

  Passengers on your booking can now only bring one small personal bag on board (max 40x20x25cm) that must fit in the bag sizer. If they bring a 10kg wheelie bag to the gate or if their small bag is too big to fit in the bag sizer, they’ll be charged a fee of €25.

  However, as you booked (Q8KUXH) prior to the announcement of this new Cabin Bag Policy, we will add a 10kg Check-in Bag for each passenger on your booking, free of charge.

  This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport.

  Please note: All passengers who have already checked in must re-print their boarding pass.

  Enjoy your trip.

  Laudamotion Customer Service

  Mění se tím něco?? Pokud to chápu dobře, můžu si vzít to malé na palubu letadla a to 10kg (větší) také, ale to mi dají zdarma do podpalubí???
  Mnohokrát děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, od dubna jsou pravidla stejná jako u Ryanair, takže těm, kteří si rezervovali letenku předem tak přidají zdarma 10kg odbavené zavazadlo, které je potřeba odevzdat na checkinu.

 • Romana napsal(a):

  Asi je to hloupá otázka,ale přesto: pokud si koupím letenku na jméno a dotyčný by pak náhodou nemohl letět,je možné letenku využít pro někoho jiného-maminku? Dá se provést přebukování letenky u Laudamotion s Ryanair? Nebo zcela propadne?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, změna možná je, poplatek je ale obvykle tak vysoký, že se to nevyplatí.

 • Terezie napsal(a):

  Dobrý den, mám koupenou letenku s Laudamotion Vídeň-Barcelona s jedním zavazadlem 40x25x20. Jsem z informací o zabazadlech mírně zmatená, jestli platí pouze toto jedno nebo jestli mohu mít i druhé. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to let s Laudamotion (číslo letu začíná OE), tak můžete přepravovat 2 zavazadla, viz text výše.

 • Martina napsal(a):

  Dobrý den,
  koupila jsem letenky přes portál pelikán.cz a zatím mám jen heslo pomocí kterého se pak dělá check in. Má s tím někdo zkušenosti? Je check in online možný dříve než 24 hodin před odletem? U zpáteční letenky jde udělat check in naráz na obě cesty? Děkuju za rady!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měla byste obdržet rezervační kód a email se kterým se přihlásíte přímo do rezervace na laudamotion a tam se odbavíte.

 • Martin napsal(a):

  Dobrý den! Asi řeším problém, který se tu diskutuje, ale není mi to zcela jasné. Když hledám let (Vídeň – Tenerife) na stránkách Ryanair (Laudamotion), tak mi to u zavazadel dává 2 možnosti (třetí není dostupná – „pouze Ryanair“). Když zvolím možnost jen toho malého zavazadla zdarma, tak se tam pak vypíše upozornění „Pokud si na bránu přinesete druhé zavazadlo, bude zdarma uloženo do zavazadlového prostoru“. Prosím: 1..Je to skutečně tak, že mohu mít druhé zavazadlo a bude přepraveno zdarma? 2.Jaké (rozměry a váha) to zavazadlo může mít. 3. Nejdůležitější: Mohu tedy v takovém zavazadle mít i věci, které na palubu nesmí a dávají se jen do odbaveného (např. nůž, kolíky ke stanu, léky-tekutiny apod.) To by mi dost pomohlo, ale nejsem si tím právě jist. Díky za vysvětlení a radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, je to tak na všech letech Laudamotion. 55x40x20 cm (10 kg) + 40x25x20 cm, ne vždy musejí obě zavazadla splňovat pravidla pro palubní zavazdla, seberou vám ho totiž až za bezpečnostní kontrolou.

 • Adam napsal(a):

  Ahoj, vesměs věřím zde pritomnym komentářům, nicméně radši se zeptám. Mně to naopak píše ze mám v ceně 2 příruční MALÁ zavazadla (tedy 2 kabelky a tak) na osobu. A jelikož se zde nikdo takto nepta, raději se ptám, zda platí i pro mě klasická pravidla Laudamotion, tedy jedna “kabelka” a jedno 10kg zavazadlo, které půjde kdyžtak do podpalubí. Děkuji ps.: ještě jsem neprovedl check-in a nemám palubní lístek, kde by to kdyžtak asi bylo napsáno.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, varianta se dvěma malými zavazadly není, je to spíše chybka někde v překladu, takže platí 55x40x20 cm+ 45x25x20 cm 😉

 • Michaela napsal(a):

  Zdravím, chtěla bych se zeptat na menší zavazadlo. Zde na stránkách máte uvedeny rozměry 40x25x20, ale na palubní vstupence mám napsány rozměry 35x20x20 (stejné rozměry máte zde i u screenu). Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Screen je ještě ze starší verze, kdy to neměli úplně doladěné, aktuálně to je 40x25x20 cm 😉

 • Petr napsal(a):

  Ahoj, 15.1.2019 jsem koupil letenky do Kodaně. Letecká společnost Laudamotion. Ale v potvrzovacím mailu je RyanAir a na jejich stránky mě to taky odkazuje, když dám check-in.
  Teď jsem si také psal na chatu s RyanAir a jen mi zkopírovala nějaké věci, co jsem našel na netu. Prostě pravidla Ryanair, i když jsem zdůrazňoval Laudamotion.

  Takže se chci zeptat. Můžu si opravdu vzít to větší zavazadlo a bude to zdarma???

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, bude to na palubní vstupence, tam s největší pravděpodobností bude hlavička Laudamotion a informace, že si můžeš to větší zavazadlo vzít, ale že ho odbaví.

 • jitka napsal(a):

  Ahojky
  v létě letíme na Mallorcu kolik je povolená váha kufru a do letadla si můžu vzít dvě zavazadla?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, v ceně jsou 2 zavazadla 40x25x20 cm (2 kg) + 55x40x20 cm (10 kg)

 • Petra napsal(a):

  Ahoj,

  dá se dokoupit i odbavené velké zavazadlo (mimo ty dvě malá) i zpětně? Nebo musím hnedka při nákupu letenky?

  Předem děkuji za odpověď,

  Petra

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, klidně i zpětně, každopádně vždy online, na letišti je to dražší.

 • Dan napsal(a):

  Zdravím, mám zavazadlo 55x35x23. Myslíte že to bude problém?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Vždy to závisí na dané osobě u gate. Někteří to řeší do posledního cm, někteří na to kašlou. Problém je většinou se skořepinovými zavazadly, které nejdou zmáčknout…

 • Eva napsal(a):

  Dobrý den chci se zeptat jak se kontroluje rozměr zavazadla, když mám o 2 cm vyšší ale zase užší, zda ho mohu splácnout a např omotat fólií?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Moc bych to neřešil, pokud je to opravdu jen 2 cm, tak ty klece na kontrolu mají dostatečnou vůli.

 • Daniel napsal(a):

  Co když mé zavazadlo je místo 55x40x20 cm 60x40x25 cm a váhu do 10 kg splňuje je to problém?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Záleží na daném člověku, který to bude kontrolovat u gate. Může to projít ale klidně si vás také mohou zkásnout…

 • ort napsal(a):

  I když vám tak rezervační systém někdy v průběhu bude tvrdit, že 2 zavazadla nejsou v ceně (propisují se informace od Ryanair), u Laudamotion stále 2 zavazadla v ceně zůstávají i po 1.11.2018.

 • Matěj napsal(a):

  Taky jsem to takhle měl. Pak jsem ale provedl online check-in a na palubním lístku bylo už vše hezky vypsáno 🙂

 • Orf napsal(a):

  a co když mám u letenyk pouze toto:
  5 x Standardní ceny pro dospělého
  xx,xx €
  5 x malé zavazadlo (40x20x25 cm)
  Včetně

  a nic o druhém zavazadle tu není.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, nepíšou tam že to velké zavazadlo je zdarma na gate odbaveno.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *