Skupiny létají s Honzou

Laudamotion – zavazadla od 31.3.2019

26.2.2019 13:52

Aerolinka Laudamotion mění svá pravidla pro přepravu příručních zavazadel. Co se změnilo a jaká jsou aktuální pravidla se dozvíte v následujícím článku.

Příruční zavazadla u Laudamotion

Aerolinka Laudamotion nově patřící kompletně pod Ryanair dosud povolovala na palubě svých letadel dvě příruční zavazadla o maximálních rozměrech 55x40x20 cm a 40x25x20 cm. Obě tato zavazadla si s sebou ale nově mohou zdarma vzít jen cestující, kteří cestují v termínu před 31.3.2019, nebo kteří si letenky rezervovali před 23.2.2019 (na lety v jakémkoliv termínu). Pokud jsme rezervaci provedli po 23.2.2019 na termín po 31.3.2019, můžeme si nově vzít na palubu jen jedno malé příruční zavazadlo o rozměrech

40x25x20 cm

Sjednocují se tak pravidla s Ryanair, který povoluje na palubách svých letadel stejné malé zavazadlo. Stejně jako u Ryanair si pak cestující mohou další příruční zavazadla dokoupit, pokud je potřebují.

Po zvolení termínu letu můžeme nově vybrat buď cestování pouze s malým zavazadlem (bez doplatku), vybrat přednostní nástup do letadla, ke kterému si můžeme vzít i druhé příruční zavazadlo 55x40x20 cm (za poplatek cca 6-10 EUR) nebo zvolit malé odbavené zavazadlo do 10 kg (8-10 EUR za let), které odevzdáme u přepážky check-in a které poletí v zavazadlovém prostoru letadla. V případě, že si přineseme ke gate druhé příruční zavazadlo a nemáme na něj nárok, bude nám zaúčtován poplatek 50 EUR.

Let s Ryanair vs. Laudamotion

Letenky na lety Laudamotion lze koupit výhradně jen na stránkách Ryanair. Díky nově upraveným pravidlům v neprospěch cestujícího už nemusíme řešit, zda náš let provozuje Ryanair, Laudamotion nebo Laudamotion pod hlavičkou Ryanair. Podmínky se kompletně sjednotily a let s tou či onou aerolinkou už nepřináší cestujícímu žádnou výhodu navíc.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Helena napsal(a):

  Dobry den,letíme z Vídně do Palma de mallorka a máme zaplacen 1x20kg kufr plus zavazadlo 45x25x20cm do letadla co muzeme mít.Chci dětem místo batohu pořídit kufřík 43x32x25cm myslíte že to projde…?děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud to bude pevný kufřík tak byc hsi tipl že už to bude trochu problém a při přeměření se do klece nevejde…

 • Profilový obrázek
  Sabina napsal(a):

  Dobrý den, kupovali jsme před pár dny letenky do Říma přes Pelikan.cz a máme jen příruční zavazadlo, kde je prosím možno dokoupit ještě další zavazadlo na víc? Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, od Pelikán jste dostali rezervační kód a email, se kterými se pod odkazem Online přihlášení přihlásíte na http://www.ryanair.com následně tam můžete přikoupit zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  Radka napsal(a):

  Dobrý den,

  snažila jsem se vyčíst, jak striktně u Lauda Motions řeší rozměry příručního zavazadla. Jde mi o to, že povolené rozměry jsou 40 x 25 x 20 cm. Mám batoh o rozměrech 44 x 28 x 16,5 cm. Bude těch 4 cm na výšku a 3 cm na šířku navíc fakt problém? Letím Vídeň – Kodaň (a zpět). Budu velice ráda za názor! Předem díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nebudete mít batoh vyloženě narvaný a budete ho moct trochu zmáčknout tak to problém nebude.

 • Profilový obrázek
  Pavel napsal(a):

  Letim z Vidne do Valencie. Nemam dokoupene zadne zavazadlo. „projde mi“ malinka tasticka pres rameno na doklady, tel apod. a normalni kufřik 40x25x20? Dik

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Obvykle po tom jdou, minimálně přes gate je lepší ji umístit do zavazadla.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den,
  dnes jsem zakoupila zpáteční letenky na esky.cz od Laudamotion na léto Vídeň – Marseille. Bohužel jsem špatně navolila zavazadla a potřebovala bych přikoupit k tomu malému co je zdarma ještě druhé (vetší) příruční zavazadlo. Jak mohu zavazadlo přiobjednat?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině přímo přes esky, bohužel jiná možnost není, příště kupovat raději přímo na http://www.ryanair.com

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den, chci se zeptat jak je to s detmi do 2 let. Musí mít taky letenku u Laudy? Pokud ano je možné po zakoupení letenek dodatečně koupit i pro dítě? Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, do 2 let se platí pouze poplatek a dítě letí na klíně. Poplatek je stejný bez ohledu na cenu leteneky pro dospělého (proto může být u některých letů poplatek pro dítě i vyšší než cena letenky pro dospělého).
   Pokud chcete dokoupit letenku pro dítě, je to potřeba provést přes online chat nebo telefonicky, následně vám dítě k rezervaci spárují (nesmí být samo na rezervaci).

 • Profilový obrázek
  Klara Podolska napsal(a):

  Dobrý den,

  povolené rozměry cabin baggage jsou 50 × 40 × 20.
  Moje zavazadlo má 48 × 28 × 27.
  Obsahově je moje zavazadlo menší než povolené. Jen jeden rozměr je větší, než by měl být. Další dva jsou naopak zase menší.
  Je tedy důležitější celkový obsah, nebo jednotlivé rozměry?

  Děkuji za odpověď, Podolská K.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jednotlivé rozměry, pokud to ale jde zmáčknout, tak to zase takový problém není.

 • Profilový obrázek
  Mara napsal(a):

  Dobrý den, mám dotaz. Koupil jsem v září letenku s Lauda Motion, kde jsem letenky kupoval s tím, že si můžeme na palubu vzít větší příruční zavazadla (tuším 55x40x25), ted mi psali mail, ze se změnily podmínky a palubní zavazadlo je zdarma pouze do rozměrů 40x20x25. Co tedy platí? kdybych o nových podmínkách věděl dopředu, tak volím jinou společnost… děkuji S pozdravem Mara

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, tyto podmínky platí už od 31.3.2019, email chodí automaticky od této doby stále stejný. Větší zavazadlo tak jen při přikoupené Priority.

 • Profilový obrázek
  Luboš napsal(a):

  Dobrý den, „malé odbavené zavazadlo do 10 kg (8-10 EUR za let)“ je bez omezení velikosti? Rád bych si vzal velký turistický baťoh. To že půjde do letadla, ale do zavazadlového prostoru mi nevadí. Letíme Vídeň, Mallorca, tak to snad neztratí a jen si chvilku počkám na letišti.
  Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, asi tam je chybka, ale půjde dolů. Oficiálně má stejné rozměry jako ten nahoru při nákupu Priority 55x40x20 cm, nikdy jsem ale neviděl že by na checkinu řešili něco jiného než váhu.

 • Profilový obrázek
  Mila napsal(a):

  Dobrý den,
  jak striktně se u Laudamotion kontrolují rozměry osobních zavazadel? Letím Wien-Faro,mám batoh na výšku 50 cm (výztuž), nebude plný . Vloni/říjen prošel bez problémů. Díky za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ve Vídni obvykle moc nekontrolují ale je to vždy přímo na daném personálu…

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den, máme přikoupené zavazadlo do 10kg 55x40x20. Kufr mám 57x40x20 bez koleček…. Mám to risknout a nebo nekde shánět jiný kufr? Moc děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud ho máte jako Priority s sebou na palubu tak bych to neriskoval, pokud jako odbavené do 10kg tak bych to riskl.

 • Profilový obrázek
  Procházková Petra napsal(a):

  Dobrý den, mám dotaz ohledně povolených zavazadel v letadle. 20.1.2019 jsme si přes kiwi.com zarezervovali zpáteční letenku Vídeň-Palma de Mallorca pro 5 osob (4 dospělí a 1 dítě) se společností Lauda. Součástí letenky bylo 5x osobní a 5x příruční zavazadlo, 2 odbavená zavazadla jsme si dokupovali. V březnu mi došel email, že se bude měnit počet zavazadel, které můžeme převážet. Nyní, když se příhlásím do rezervace, ukazuje mi to, že si s sebou můžeme vzít pouze 4x osobní zavazadlo a 1x příruční zavazadlo + 2x odbavené zavazadlo. Opravdu se podmínky změnily nebo platí ty původní? Ještě doplním, že máme Priority Boarding. Děkuji za odpověď.
  Konec chatu
  Napište zprávu…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte Priority tak si můžete vzít větší 55x40x20 cm a menší 40x25x20 cm na palubu. Odbavené klasicky odbavit. Jinak info je občas zmatené, vždy ale platí to co budete mít na palubní vstpuence.

 • Profilový obrázek
  Lucie Korvasová napsal(a):

  Dobrý den, je možné si nechat odbavit zavazadla (do 10 kg a nad 10 kg) až na letišti, i když jej nemáme v ceně letenky? Kolik by to stálo?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to možné ale je to určitě dražší než online, někdy i dvojnásobně.

 • Profilový obrázek
  Hanka napsal(a):

  Dobrý den, letenku jsem koupila v červnu 2019 a letím teď 21.8.2019. Let jsem si koupila zpáteční i s přirucnim zavazadlem do 10kg. Odbavena jsem přes aplikaci. Znamená to tedy že zavazadlo půjde se mnou rovnou do letadla na palubu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano pokud máte Priority, berete s sebou zavazadlo na palubu, musí splňovat rozměry 55x40x20 cm, kg nikdo neřeší.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den, koupil jsem letenky od Laudamotion někdy v prosinci, letíme za pár dní. Jestli tomu dobře rozumím, tak 10kg zavazadlo musíme nechat v Check-inu? A pokud ano, znamená to, že se na ně už nevztahují pravidla pro palubní zavazadlo (tzn. tekutiny do 100ml, žádné ostré předměty atd.)?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud vám ho do rezervace přidali tak je to přesně tak.

 • Profilový obrázek
  Chris napsal(a):

  Dobry den, chtel bych se zeptat v cervenci letime z Vidne se spolecnosti lauda motion a na odbaveni mame 10 kg zavazadlo o rozmerech 55x40x20 a nemuzu sehnat kufr teto velikosti a tak se chci zeptat zda by vadilo na vysku 10 cm rozdil i s koleckama a bez kolecek 5 cm jinak ostatni rozmery sedi. Dekuji za info, s pozdravem Chris

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obvykle se zavazadla na checkinu neměří, pokud to bude mít do těch 10kg, mělo by to projít, ale vždy to záleží přímo na obsluze u gate.

 • Profilový obrázek
  Alice Morkesová napsal(a):

  Ještě prosím o info ohledně rozměrů zavazadel. Příruční kabinové zavazadlo = 40 x 20 x 25 cm a odbavené (max 10kg) zavazadlo má nějaké limitní rozměry nebo pouze váhové? Předem moc děkujeme za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano 55x40x20 cm

 • Profilový obrázek
  Alice Morkesová napsal(a):

  Dobrý den,
  koupili jsme si letenky před datem 31.3.2019 (dvě letenky a 1x 20 kg zavazadlo). Nyní je na palubních lístkách napsáno 1 malé zavazadlo + 1x 10 kg odbavené zavazadlo. Chápu to správně, že jsme zaplatili 1 kufr 20 kg, který nyní nemáme? 🙁 Předem děkuji za rychlou odpověď. Hezký den.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, oni ho jen na palubky nepíšou, máte tak malé kabinové a odbavené 10 kg + odbavené 20 kg (které ale na palubce není napsáno).

 • Profilový obrázek
  Monika Výmolová napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je možné si druhé příruční zavazadlo dokoupit i v případě, že už máme koupené letenky? Letenky jsme kupovali v půlce června a letenky máme na konec srpna.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud je stále dostupné Priority (max 90 míst) tak ve správě rezrevace půjde přikopuit, pokud ne, je potřeba přikoupit 10kg odbavené zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  Zbyněk napsal(a):

  Dobrý den.
  Letíme s dvěma dětmi. 2 a 4 roky. Jak je to např. s kočárkem a hlavně s autosedačkama? Chtěli bychom si vzít sebou. ( 1 kočárek a dvě autosedačky). Jak to je, jak to vychází?
  Děkuji za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, platí stejná pravidla jako u Ryanair, takže více info v tomto článku.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *