Laudamotion - zavazadla od 31.3.2019 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Laudamotion – zavazadla od 31.3.2019

26.2.2019 13:52

Aerolinka Laudamotion mění svá pravidla pro přepravu příručních zavazadel. Co se změnilo a jaká jsou aktuální pravidla se dozvíte v následujícím článku.

Příruční zavazadla u Laudamotion

Aerolinka Laudamotion nově patřící kompletně pod Ryanair dosud povolovala na palubě svých letadel dvě příruční zavazadla o maximálních rozměrech 55x40x20 cm a 40x25x20 cm. Obě tato zavazadla si s sebou ale nově mohou zdarma vzít jen cestující, kteří cestují v termínu před 31.3.2019, nebo kteří si letenky rezervovali před 23.2.2019 (na lety v jakémkoliv termínu). Pokud jsme rezervaci provedli po 23.2.2019 na termín po 31.3.2019, můžeme si nově vzít na palubu jen jedno malé příruční zavazadlo o rozměrech

40x25x20 cm

Sjednocují se tak pravidla s Ryanair, který povoluje na palubách svých letadel stejné malé zavazadlo. Stejně jako u Ryanair si pak cestující mohou další příruční zavazadla dokoupit, pokud je potřebují.

Po zvolení termínu letu můžeme nově vybrat buď cestování pouze s malým zavazadlem (bez doplatku), vybrat přednostní nástup do letadla, ke kterému si můžeme vzít i druhé příruční zavazadlo 55x40x20 cm (za poplatek cca 6-10 EUR) nebo zvolit malé odbavené zavazadlo do 10 kg (8-10 EUR za let), které odevzdáme u přepážky check-in a které poletí v zavazadlovém prostoru letadla. V případě, že si přineseme ke gate druhé příruční zavazadlo a nemáme na něj nárok, bude nám zaúčtován poplatek 25 EUR.

Let s Ryanair vs. Laudamotion

Letenky na lety Laudamotion lze koupit výhradně jen na stránkách Ryanair. Díky nově upraveným pravidlům v neprospěch cestujícího už nemusíme řešit, zda náš let provozuje Ryanair, Laudamotion nebo Laudamotion pod hlavičkou Ryanair. Podmínky se kompletně sjednotily a let s tou či onou aerolinkou už nepřináší cestujícímu žádnou výhodu navíc.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den, máme přikoupené zavazadlo do 10kg 55x40x20. Kufr mám 57x40x20 bez koleček…. Mám to risknout a nebo nekde shánět jiný kufr? Moc děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud ho máte jako Priority s sebou na palubu tak bych to neriskoval, pokud jako odbavené do 10kg tak bych to riskl.

 • Profilový obrázek
  Procházková Petra napsal(a):

  Dobrý den, mám dotaz ohledně povolených zavazadel v letadle. 20.1.2019 jsme si přes kiwi.com zarezervovali zpáteční letenku Vídeň-Palma de Mallorca pro 5 osob (4 dospělí a 1 dítě) se společností Lauda. Součástí letenky bylo 5x osobní a 5x příruční zavazadlo, 2 odbavená zavazadla jsme si dokupovali. V březnu mi došel email, že se bude měnit počet zavazadel, které můžeme převážet. Nyní, když se příhlásím do rezervace, ukazuje mi to, že si s sebou můžeme vzít pouze 4x osobní zavazadlo a 1x příruční zavazadlo + 2x odbavené zavazadlo. Opravdu se podmínky změnily nebo platí ty původní? Ještě doplním, že máme Priority Boarding. Děkuji za odpověď.
  Konec chatu
  Napište zprávu…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte Priority tak si můžete vzít větší 55x40x20 cm a menší 40x25x20 cm na palubu. Odbavené klasicky odbavit. Jinak info je občas zmatené, vždy ale platí to co budete mít na palubní vstpuence.

 • Profilový obrázek
  Lucie Korvasová napsal(a):

  Dobrý den, je možné si nechat odbavit zavazadla (do 10 kg a nad 10 kg) až na letišti, i když jej nemáme v ceně letenky? Kolik by to stálo?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to možné ale je to určitě dražší než online, někdy i dvojnásobně.

 • Profilový obrázek
  Hanka napsal(a):

  Dobrý den, letenku jsem koupila v červnu 2019 a letím teď 21.8.2019. Let jsem si koupila zpáteční i s přirucnim zavazadlem do 10kg. Odbavena jsem přes aplikaci. Znamená to tedy že zavazadlo půjde se mnou rovnou do letadla na palubu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano pokud máte Priority, berete s sebou zavazadlo na palubu, musí splňovat rozměry 55x40x20 cm, kg nikdo neřeší.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den, koupil jsem letenky od Laudamotion někdy v prosinci, letíme za pár dní. Jestli tomu dobře rozumím, tak 10kg zavazadlo musíme nechat v Check-inu? A pokud ano, znamená to, že se na ně už nevztahují pravidla pro palubní zavazadlo (tzn. tekutiny do 100ml, žádné ostré předměty atd.)?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud vám ho do rezervace přidali tak je to přesně tak.

 • Profilový obrázek
  Chris napsal(a):

  Dobry den, chtel bych se zeptat v cervenci letime z Vidne se spolecnosti lauda motion a na odbaveni mame 10 kg zavazadlo o rozmerech 55x40x20 a nemuzu sehnat kufr teto velikosti a tak se chci zeptat zda by vadilo na vysku 10 cm rozdil i s koleckama a bez kolecek 5 cm jinak ostatni rozmery sedi. Dekuji za info, s pozdravem Chris

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obvykle se zavazadla na checkinu neměří, pokud to bude mít do těch 10kg, mělo by to projít, ale vždy to záleží přímo na obsluze u gate.

 • Profilový obrázek
  Alice Morkesová napsal(a):

  Ještě prosím o info ohledně rozměrů zavazadel. Příruční kabinové zavazadlo = 40 x 20 x 25 cm a odbavené (max 10kg) zavazadlo má nějaké limitní rozměry nebo pouze váhové? Předem moc děkujeme za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano 55x40x20 cm

 • Profilový obrázek
  Alice Morkesová napsal(a):

  Dobrý den,
  koupili jsme si letenky před datem 31.3.2019 (dvě letenky a 1x 20 kg zavazadlo). Nyní je na palubních lístkách napsáno 1 malé zavazadlo + 1x 10 kg odbavené zavazadlo. Chápu to správně, že jsme zaplatili 1 kufr 20 kg, který nyní nemáme? 🙁 Předem děkuji za rychlou odpověď. Hezký den.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, oni ho jen na palubky nepíšou, máte tak malé kabinové a odbavené 10 kg + odbavené 20 kg (které ale na palubce není napsáno).

 • Profilový obrázek
  Monika Výmolová napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je možné si druhé příruční zavazadlo dokoupit i v případě, že už máme koupené letenky? Letenky jsme kupovali v půlce června a letenky máme na konec srpna.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud je stále dostupné Priority (max 90 míst) tak ve správě rezrevace půjde přikopuit, pokud ne, je potřeba přikoupit 10kg odbavené zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  Zbyněk napsal(a):

  Dobrý den.
  Letíme s dvěma dětmi. 2 a 4 roky. Jak je to např. s kočárkem a hlavně s autosedačkama? Chtěli bychom si vzít sebou. ( 1 kočárek a dvě autosedačky). Jak to je, jak to vychází?
  Děkuji za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, platí stejná pravidla jako u Ryanair, takže více info v tomto článku.

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Dobrý den, chceme letět s dokoupenou službou priority boarding. Můžeme vzít bez problémů místo kufru na kolečkách batoh stejných rozměrů? Honza

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, bez problémů.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Dobrý den, mám rezervaci letu pro 8 osob, ale přikoupit odbavené 10 kg zavazadlo bych chtěla jen pro někoho, ne pro všechny. Je to možné? Stále mi to automaticky nabízí přikoupení zavazadla pro všechny cestující a nevím, jak to upravit. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obvykle pomůže nákup přes aplikaci, kde by to neměl být problém…

 • Profilový obrázek
  Daňková napsal(a):

  Dobrý den, koupili jsme s manželem letenky na Mallorcu dne 30. prosince 2018 přes esky.pl s odletem 18. června 2019 a chtěla bych se zeptat, jak je to se zavazadly. Každý z nás bude mít 2 zavazadla. Budeme za zavazadlo do úložného prostoru platit? Do kabiny letadla bereme jen malé příruční. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, předpokládám, že je to Ryanair nebo Laudamotion. V ceně letenky je jenom malé příruční zavazadlo 40x25x20 cm. Větší lze vzít pouze po přikoupení Priority.

 • Profilový obrázek
  Radka napsal(a):

  Dobrý den, letíme za týden na Rhodos a můžeme si vzít do podpalubí kufry o rozměrech 55x40x20, měřila jsem je a jeden z nich má na výšku 56 šířka ok ale hloubka 22cm, bude to problém i při takové malé odchylce? Budeme muset za takové zavazadlo připlatit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to ten odbavená do 10 kg, tak bych v tom problém neviděl, na checkinu se obvykle jen váží.

 • Profilový obrázek
  Lucie Páníková napsal(a):

  Dobrý den, koupili jsme letenky na Mallorcu 15.1.2019 na 10.5.2019 v domnění, že máme každý 2 zavazadla na palubu(5 a 10 kg), ale po změně podmínek se mi u rezervace ukazuje jen to zavazadlo 5 kg, musím tedy druhé dokoupit? Píšete, že při rezervaci před změnou se nás to netýká, ale to druhé zavazadlo tam není. Tak teď nevím. V nabídce správa zavazadel mi to nabízí je další velké odbavování zavazadlo za 96e

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, do rezrevace by vám mělo přibýt 10kg odbavené zavazadlo, které odevzdáte na checkinu, mělo by to být u jména v posledním emailu od ryanair s itinerářem.

 • Profilový obrázek
  Peter Štencel napsal(a):

  Dobrý den,
  chci si koupit letenku Laudamotion na Mallorku.
  Rozměr zavazadla 55x20x40 je včetně koleček???
  Měřil jsem dostupné kufry a všechny jsou v rozměru 55 + kolečka.

  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano limity jsou vždy vč. koleček.

 • Profilový obrázek
  Ivo Sauerstrom napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěl bych si připlatit odbavení zavazadla u Laudamotion. Jak velké zavazadlo mohu odbavit, za kolik a jako to mám udělat?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, přikoupit můžete odbavené zavazadlo do 10 Kg (cca 15 €) nebo do 20 kg (cca 25 €), cena závisí ale i na letu a času nákupu. Rezervace přímo ve správě rezervace na ryanair.com

 • Profilový obrázek
  Dalibor napsal(a):

  Dobrý den,
  zakoupil jsem let s Laudamotion dne 17.2.2019 na termín 17.4.2019 z Vídně do Říma. Předpokládal jsem tedy, že si mohu vzít 10kg kabinové zavazadlo do kabiny. Na boarding pasu jsou však uvedeny 2 zavádějící informace: „LBAG – Pre 21 Feb“ a dále pak „CBAG – 10kg Check-in Bag“. Takže… odbavit nebo do kabiny???

  Aby to nebylo málo, dnes jsem opět otevřel web Laudamotion/Ryanair a po přihlášení jsem navíc zjistil, že sedadlo, které jsem si před několika týdny vybral, již nemám, a na „novém“ Boarding Passu je napsáno ASSIGNED AT GATE. Setkal se s tím už někdo?
  Tomu říkám zákaznický servis 🙁

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, mezitím, kdy jste letenku koupil a letíte se změnily pravidla, nově vám tam do itineráře přidaly to odbavené 10kg zavazadlo, které je potřeba odevzdat na checkinu. Assigned at gate znamená, že poletí jiný typ letadla než původně, s největší pravděpodobností vám to sedadlo přidělí už na tom checkinu.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Problém je, že to Priority nejde přidat ani při koupení napřímo, marně se o to snažím, píší o té možnosti i v mailu o změnách, ale když prokliknu, přihlásím se, nabízí to jen sedadla, velké zavazadlo, hotely…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   S největší pravděpodobností tak bude Priority už vykoupeno (nabízí vždy max 90 míst v letadle).

 • Profilový obrázek
  Marie napsal(a):

  Dobrý den,
  14.2. jsem zakoupila letenky do Fara s Laudamotion, ale bohužel jsem to koupila přes Kiwi (no jo, já vím..)
  Kiwi píše, že mám nárok na 2 zavazadla (přepokládám kvůli datumu nákupu) ale píšete že „Letenky na lety Laudamotion lze koupit výhradně jen na stránkách Ryanair.“ a „let s tou či onou aerolinkou už nepřináší cestujícímu žádnou výhodu navíc.“ – předpokládám, že se to týká nových spojů, nedá se kupovat Lauda samostatně, apod.
  Před týdnem mi také Kiwi zaslalo mail, kde oznamuje změnu zavazadel, nyní mám nárok jen na 1, avšak u mé rezervace jsou připsána stále zavazadla dvě. Dodatečné přidání „Priority“ samozřejmě u Kiwi nelze, myslíte, že je nějaká šance při kontaktování Ryanairu aby mi ho přidali nebo si mám nachystat 25€ pro sichr ?
  K odbavení jinak žádná zavazadla nemám, letím pouze s batůžkem, teď záleží na tom, jak velkým…
  Děkuji,

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, 14.2. je tak nějak napomezí, kdy Laudamotion tu změnu oznámil, takže buďto tam to odbavené 10kg zavazadlo bude nebo ne, to vidí jen Kiwi…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *