Jet2.com - zavazadla, rozměry, tipy - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jet2.com – zavazadla, rozměry, tipy

27.12.2018 11:47

S aerolinkou Jet2.com se setkáme převážně při letech na britské ostrovy, její letadla létají z Prahy celkem do 6 britských destinací. Jaké příruční zavazadlo si u Jet2 můžeme s sebou zdarma vzít?

Příruční zavazadlo u Jet2.com

Jet2.com je k cestujícím přívětivý. Každému cestujícímu dovoluje vzít si s sebou na palubu jedno velké příruční zavazadlo a k tomu malou tašku. Velké příruční zavazadlo má rozměry stanovené na

56x45x25 cm

což je přibližně velikost menší sportovní tašky nebo menšího kufříku na kolečkách. K tomu povoluje ještě druhé příruční zavazadlo – malou tašku, jejíž rozměry sice nejsou přesně stanoveny, jedná se ale pouze o kabelku, tašku na notebook nebo věci zakoupené na letišti v duty free shopech. Jiné tašky nejsou akceptovány jako druhé příruční zavazadlo.

Hmotnost většího příručního zavazadla je omezena na 10 kg, prakticky ale není možnost, jak by byla cestujícímu u gate zkontrolována. Rozměry je ovšem potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího zařízení u gate. Pokud se do něj nevejde, bude obsluhou odbaveno do zavazadlového prostoru letadla za pokutu, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Ing. Stanislav Fránek napsal(a):

  kolik stojí připlacení 22kg zavazadla??

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, liší se to podle času nákupu, trasy i ročního období obvykle 20-30 €.

 • Profilový obrázek
  Robert Zika napsal(a):

  Zdravím Vás, pochopil jsem, že zavazadlo do 22kg, které bude v podpalubí je také zdarma, nebo ne?
  Robert

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne jen pokud si ho přikoupíte.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *