Skupiny létají s Honzou

Eurowings – zavazadla, rozměry, tipy

9.7.2019 11:04

S Eurowings se setkáme hlavně při letech do nebo z Německa, z okolních letišť nabízí ale řadu spojů do zajímavých destinací. V tomto článku se dočtete informace o tom, jaká příruční zavazadla Eurowings povoluje na svých palubách.

Příruční zavazadlo u Eurowings

U Eurowings nemusíme čekat podobné extrémy ohledně zavazadel, které můžeme vidět u jiných nízkonákladových aerolinek. Na palubě letadla může každý cestující zdarma přepravovat jedno příruční zavazadlo a jednu příruční věc o rozměrech:

55x40x23 cm + 40x30x10 cm

přičemž pokud máme letenku koupenou v tarifu Best nebo Biz, můžeme si vzít na palubu ještě jedno větší příruční zavazadlo. Hmotnost příručního zavazadla je omezena na 8 kg, i když kontrola hmotnosti příručního zavazadla před nástupem do letadla neprobíhá. Rozměry je ale potřeba dodržet. Namátkou můžeme být vybráni na kontrolu rozměrů zavazadla v měřicí kleci. Pokud rozměry překročí povolené hranice, zaplatíme na místě pokutu 35 EUR (70 EUR u dálkových letů). Pokud letíme s přestupem, může se nám to stát na každém z letů.

Menší příruční zavazadlo označované jako příruční věc si může vzít na palubu rovněž každý cestující. Za příruční věc se považuje zpravidla kabelka, taška na notebook, atd. Jako příruční zavazadlo se nepovažuje „skládatelné“ oblečení, jako je např. bunda nebo kabát, který nemáme na sobě (oficiálně se ale tyto kusy oděvu musí dát složit do rozměrů 57x54x15 cm, nepředpokládám ale, že by tohle bylo přeměřováno).

Příruční zavazadla a věci si cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu až k nástupu u letadla, musí tak splňovat limity na tekutiny a nebezpečné předměty. U vytížených letů může být přímo v kabině z důvodu omezené kapacity přihrádek nad sedadly přepravováno jen omezené množství příručních zavazadel. Cestujícím tak může být zavazadlo před nástupem do letadla odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu se pak objeví v příletové hale na páse s ostatními odbavenými zavazadly.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *