EasyJet - zavazadla, rozměry, tipy - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

EasyJet – zavazadla, rozměry, tipy

27.12.2018 11:46

S easyJet se setkáme na letech z Prahy na 12 linkách. Jaké příruční zavazadlo easyJet povoluje na svých letech se dozvíte v následujícím článku.

Příruční zavazadlo u easyJet

EasyJet se stále drží zvyklostí klasických aerolinek, co se rozměrů příručního zavazadla týče. V ceně letenky má každý cestující nárok na jedno velké příruční zavazadlo bez jakéhokoliv dodatečného příplatku. Příruční zavazadlo má rozměry omezeny na

56x45x25 cm

což jsou rozměry často větší než jaké dovolují dokonce klasické aerolinky. V easyJet si jsou vědomi toho, že nemají jakoukoliv možnost kontrolovat hmotnost příručního zavazadla, proto neuvádějí jeho hmotnostní limit, který je tedy teoreticky neomezený. Rozměry je ovšem potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího přístroje u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Na druhé příruční zavazadlo, což bývá většinou kabelka, batoh nebo taška na notebook, nemá nárok každý. Jeho rozměry jsou omezeny na 45x36x20 cm a na palubu si ho může s sebou vzít pouze cestující, který má letenku koupenou v dražším tarifu Flexi nebo si při výběru sedadla zakoupil sedadlo s větším prostorem pro nohy. Pokud nám je toto sedadlo přiděleno zdarma při odbavení, bohužel nárok na druhé zavazadlo zaniká (sedadlo musí být zaplaceno).

Obě příruční zavazadla (případně jen jedno z nich, pokud nesplňujeme podmínky pro druhé) si cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu (musí splňovat limity na tekutiny) až k nástupu u letadla. U vytížených letů může být přímo v kabině přepravováno jen omezené množství příručních zavazadel (omezená kapacita úložných přihrádek) a tak může být cestujícím zavazadlo před nástupem do letadla odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu se pak objeví v příletové hale na páse s ostatními odbavenými zavazadly.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  provedla jsem online odbavení pro let Praha – Amsterdam, ale nikde jsem neuváděla informace z pasu/občanky, takže ani na palubním lístku nic konkrétnějšího kromě jména není. Je to v pořádku? Přijde mi zvláštní letět „jen na jméno“. Například u ryan air jsem vždy vyplňovala. Děkuji, Kateřina.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, je to vpořádku, easyJet údaje nepožaduje.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Dobrý den letím v pátek do Amstrdamu a zjistila jsem že potřebuju k letence přikoupit odbavené zavazadlo. Jak mám tedy teď postupovat? Nechci kupovat přímo na místě jde to vyřešit i jinak? Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud jste kupovala přímo na webu, tak se přihlásit, přidat odbavené zavazadlo a znova odbavit/vytisknout palubní vstupenky.

 • Profilový obrázek
  Jarka napsal(a):

  Dobrý den,pokud bych si chtěla k příručnímu zavazadlu přikoupit na zpáteční cestě např.kabelku,kde,jak a za jakou cenu.Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u easyJet to není možné, musel by se měnit tarif letenky… vyřešit jedině odbaveným zavazadlem.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den, píšete zde, že v případě, že nebude na palubě letadla dostatek mista na palubní zavazadla, bude naše zavazadlo byť splňuje rozměry ulozěmo v zavazadlovým prostoru. Mohu si v tomto případě vzít kabelku s životnědulezitými léky, doklady apod. s sebou na palubu?děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano můžete ale přes kontrolu musí být v rámci tohoto zavazadla.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *