Skupiny létají s Honzou
Zavazadla

EasyJet – zavazadla, rozměry, tipy

27.12.2018 11:46

S easyJet se setkáme na letech z Prahy na několika linkách různě po Evropě. Jaké příruční zavazadlo easyJet povoluje na svých letech se dozvíte v následujícím článku.

Příruční zavazadlo u easyJet

Už i k EasyJetu došel trend pouze malého kabinového zavazadla. Nově si můžeme na palubu letadla vzít zdarma jen jedno malé příruční zavazadlo. Příruční zavazadlo má rozměry omezeny na

46x35x20 cm

což jsou rozměry, do kterých se zpravidla vejde menší batoh, kabelka, malá sportovní taška nebo taška na notebook. Rozměry jsou striktní a neměly by přesahovat ani o centimetr. Pokud se nevejde do měřicí klece (obsluha letiště vás může požádat, abyste do ní zavazadlo napasovali), může vás aerolinka sankcionovat. Měkká zavazadla (batoh, sportovní taška) jdou do klece lépe vmáčknout. Toto zavazadlo patří na zem pod sedadlo před vámi. Když se ale nikdo nekouká, z horní přihrádky vám ho nikdo nevyhodí. EasyJet omezuje maximální hmotnost tohoto zavazadla na 15 kg, což je velice velkorysé. Pravděpodobně ale počítá s tím, že před nástupem do letadla nebývá možnost zkontrolovat jeho hmotnost. Dává si ale podmínku, abyste byli schopni zavazadlo sami bez pomoci nést a umístit na své místo pod sedadlem.

Někteří cestující mají nárok také na druhé, velké příruční zavazadlo o rozměrech

56x45x25 cm

což je rozměr klasického malého kufříku na kolečkách nebo většího batohu. Rozměry opět nesmí být překročeny. Nárok na něj zdarma mají ale pouze cestující, kteří si přikoupili sedadlo v prvních řadách Up Front nebo s rozšířeným prostorem pro nohy. Dále si ho můžou vzít cestující s flexibilní letenkou nebo člen klubu EasyJet plus. Pokud na něj nárok nemáme, máme možnost si větší zavazadlo přikoupit. Cena bývá ale podobná s cenou předních sedadel, ve kterých je větší zavazadlo už zahrnuto.

Obě příruční zavazadla (případně jen jedno z nich, pokud nesplňujeme podmínky pro druhé) si cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu (musí splňovat limity na tekutiny) až k nástupu u letadla. U vytížených letů může být přímo v kabině přepravováno jen omezené množství příručních zavazadel (omezená kapacita úložných přihrádek) a tak může být cestujícím zavazadlo před nástupem do letadla odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu se pak objeví v příletové hale na páse s ostatními odbavenými zavazadly.

Odbavené zavazadlo u easyJet

Nabídka odbavených zavazadel je u easyJet pestrá. Každý cestující si může přiobjednat až tři odbavená zavazadla, a to různých hmotnostních limitů. Nejlehčí a nejlevnější zavazadlo začíná na 15 kg, nejtěžší příplatkové zavazadlo může mít až 32 kg, vybrat ale můžeme i 23 kg, 26 kg a 29 kg (na hlavní stránce se zobrazují jen zavazadla 15-26 kg, pro vyšší hmotnost musíme kliknout na „Přidat zavazadlo jiné váhy“). Maximálně si tak s sebou můžeme vzít až 96 kg zavazadel, což je velice velkorysé.

Tip: Cena za zavazadlo se liší let od letu, zpravidla nejvýhodnější poměr cena/hmotnost vychází 23 kg zavazadlo. Pokud si s sebou bereme více věcí (nad 23 kg), zpravidla se vyplatí koupit dvě lehčí zavazadla než jedno těžší. Liší se to ale let od letu a vyplatí se si to spočítat.

Za poplatek můžeme u easyJet přepravovat také sportovní vybavení, jako jsou lyže, snowboard, jízdní kolo nebo třeba kánoe. K rezervaci ho můžeme přidat ve stejném okně rezervace, kde se přidávají odbavená zavazadla. Cena za sportovní vybavení se pohybuje od 1 100 do 1 300 Kč za položku a let.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Patrycja napsal(a):

  Dobry den. Chtela bych se zeptat, letim 23.5. Z prahy do amsterdamu a je potrebny test? A take co znamenaji rozmery 45x36x20 jako delka,vyska,sirka?

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je třeba test do Holandska když letíme 31.7.Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně je to bez omezení.

 • Profilový obrázek
  Dagmar Štaubertová napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme letenky do Holandska koupené on line. Teď jsme zjistili, že do letadla se může vzít jen menší zavazadlo. Je možné dodatečně dovybavit ještě jedno zavazadlo do zavazadlového prostoru a kolik by byl poplatek tam i zpět.?
  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud máte rezervaci přímo u easyJet tak se stačí přihlásit do účtu a vybrat zavazadlo. Pokud máte letenku přes prodejce tak se musíte obrátit na něj.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobry den, mame po proddlani covidu a chceme letet z Prahy do Holandska. Musime mit i test?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, stačí vám platný EU Covid pass z prodělání.

 • Profilový obrázek
  Koloman napsal(a):

  Dobrý den můžu vás poprosit když letím s menchestru do holanska je potřeba test dekuju

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte očkování tak ne, jinak ano.

 • Profilový obrázek
  Jitka Tošovská napsal(a):

  Chystáme se s rodinou až pominou problémy s covidem na cestu do anglie.mam dotaz.byla jsem na endoprotéze právé kyčle.jelikoz se na nohu nemohu stoprocentně spolehnout používám při chůzi trétingové hole. Mohu si je vzít na palubu? Mohu je složit na třikrát.na konci jsou opatřeny gumovým nástavcem.mohla bych je složit do zavazadla? Jelikož jsem nikdy takto neletěla potřebovala bych pokyny ják se mám zářídit.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, no, tam může být trochu problém, tyto hole je lepší dávat do odbaveného zavazadla, na některých letištích bezpečnostní kontrolou projdou, jinde ne. Takže buď mít od doktora mít napsané potvrzení že bez nich letět nemůžete (i v AJ) nebo s sebou vzít standardní hůl/hůlku se kterou problém na bezpečnostní kontrole nebude.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Pokud chci dopředu zakoupit pouze jedno velké zavazadlo, musím objednat letenku samostatně nebo jde nějak změnit zavazadlo jen pro jednu osobu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Jde vždy vybrat pouze pro jednu osobu.

 • Profilový obrázek
  Mirka napsal(a):

  Pěkný den, ještě jsem neletěla, tak omluvte dotaz, prosím. Jak je to s kabátem, kde budu mít v kapsách věci, doklady, mobil, léky, glukometr, inzulin, šálu, rukavice, sladkou tyčku (jsem diabetik), brýle. Palubni zavazadlo bude s jinými věcmi. Děkuji vám

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na kontrole jednoduše vše naskládáte do boxu na kontrole. Kvůli inzlinu je lepší mít s sebou potvrzení od lékaře, ale obecně jsou na to na kontrolách zvyklí.

 • Profilový obrázek
  Marta Mlýnková napsal(a):

  Na 24.9.2021 jsme měli letenky do Milána na svatbu syna,kde jsme měli být my rodiče a dcera jako svědkyně.Z důvodu stávky byl let zrušen a my jsme se museli vrátit vlakem asi 300km domů,najmout auto s řidičem a přes noc se dostat autem na svatbu v 11 hodin v Turýně. Přijeli jsme v 9 Hod. a
  svatbu jsme po vypětí stihli.Ihned na druhý den jsme se vraceli domů,nemohli jsme se spoléhat na zpáteční let a aby nebylo málo náš řidič musel okamžitě k lékaři.Mám veškeré doklady související s touto mimořádnou cestou PHM,mýta ,zrušené ubytování.Prosím o info kam se obrátit s reklamací.Děkuji

 • Profilový obrázek
  Marie Čekalová napsal(a):

  Dotaz: jak je to s přepravou invalidního vozíku?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   K vyžádané speciální asistenci se přepravuje zdarma v zavazadlovém prostoru, na přesun po letišti a do letadla se obvykle využívá místní technika, ale záleží samozřejmě na letišti.

 • Profilový obrázek
  Alena špalkova napsal(a):

  Prosím kolik stojí kufr 15 kg

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Vždy záleží na trase, je to cca 15-30 € na jednom letu.

 • Profilový obrázek
  Olga napsal(a):

  Mám let na 31.8.2020 a omylem jsem se právě odbavila přes internet bez přikoupení dalšího zavazadla, nyní se nemohu opakovaně dostat do změny rezervace, abych zavazadlo přikoupila. Jde to vůbec? Nebo až na letišti za hodně? Díky za tip.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, standardně to lze i po odbavení, takže zkusit třeba druhý den, z jiného PC nebo aplikace.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Zajímalo by mě, jak je to s pojištěním, pokud se kolo při přepravě poškodí. Kupovala jsem si loni zde: https://www.bikero.cz/horska-kola-c17/ a protože nebylo nejlevnější, mám ho pojištěné, ale nevím, zda se to vztahuje právě i na tu přepravu při letu. Sice to teď s tím naším koronavirem není úplně aktuální, ale tak snad brzy zase budeme moct cestovat. 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Vždy to bude záležet přímo na podmínkách daného pojištění, obecně je ale letecká přeprava pojištěna sama o sobě.

 • Profilový obrázek
  Jitka Kopičková napsal(a):

  Dobrý den,
  stále nerozumím, jestli si mohu vzít na palubu kabelku ( nevím, jak velkou s doklady, peněženkou, léky a pod.), když mám i příruční zavazadlo, které umístím do prostoru pro zavazadla na palubě nad sedačkou (kabáty, zavazadla..). Kabelku bych dala pod sedadlo.

  Děkuji Jitka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte základní letenku tak platí, že v ceně je jen jedno jediné zavazadlo 56x45x25 cm, nic víc.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobry den, chci se zeptat u zavazadla 15kg jsou jakerozmery. Nemohu to nikde najit. Dekuji M.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Platí pro něj standardní rozměry odbavených zavazadel, pokud nemáte enormě velké zavazadlo není problém.

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  provedla jsem online odbavení pro let Praha – Amsterdam, ale nikde jsem neuváděla informace z pasu/občanky, takže ani na palubním lístku nic konkrétnějšího kromě jména není. Je to v pořádku? Přijde mi zvláštní letět „jen na jméno“. Například u ryan air jsem vždy vyplňovala. Děkuji, Kateřina.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, je to vpořádku, easyJet údaje nepožaduje.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Dobrý den letím v pátek do Amstrdamu a zjistila jsem že potřebuju k letence přikoupit odbavené zavazadlo. Jak mám tedy teď postupovat? Nechci kupovat přímo na místě jde to vyřešit i jinak? Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud jste kupovala přímo na webu, tak se přihlásit, přidat odbavené zavazadlo a znova odbavit/vytisknout palubní vstupenky.

 • Profilový obrázek
  Jarka napsal(a):

  Dobrý den,pokud bych si chtěla k příručnímu zavazadlu přikoupit na zpáteční cestě např.kabelku,kde,jak a za jakou cenu.Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u easyJet to není možné, musel by se měnit tarif letenky… vyřešit jedině odbaveným zavazadlem.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den, píšete zde, že v případě, že nebude na palubě letadla dostatek mista na palubní zavazadla, bude naše zavazadlo byť splňuje rozměry ulozěmo v zavazadlovým prostoru. Mohu si v tomto případě vzít kabelku s životnědulezitými léky, doklady apod. s sebou na palubu?děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano můžete ale přes kontrolu musí být v rámci tohoto zavazadla.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *