Kodaň 2013 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Kodaň 2013

7.6.2013 13:33 Žádné komentáře

V květnu jsme s přítelkyní vyrazili na pětidenní výlet do dánské Kodaně, kde se konaly největší evropské CrossFit závody. Před cestou jsme zvažovali, jestli cestovat autem, vlakem, letadlem nebo jejich kombinací, a nakonec nám vyšlo jako nejlepší jet autem do Wroclawi, letět do švédského Malmö a odtud přejet autobusem do Kodaně.

Cena za cestu pro 2 osoby:

Cesta autem do Wroclawi a zpátky1.200,- Kč
Zpáteční letenka Wroclaw – Malmö1.400,- Kč
Autobus do Kodaně a pak zpátky1.400,- Kč
Celkem4.000,- Kč


Odlétali jsme z Wroclawi s Ryanairem ve 14:20, takže jsme vyrazili už ráno, abychom měli dostatečnou časovou rezervu na případné problémy na cestě a nemuseli moc spěchat. Po předchozích zkušenostech s polskými řidiči a jejich stylu řízení, který trefně dokumentuje ta spousta křížků podél silnic, totiž vím, že je lepší jet v klidu a dávat si větší pozor než být v časovém presu. Wroclawské letiště má nový terminál a tak jsme si zbývající čas do odletu zpříjemnili odpočinkem na v pohodlných křeslech. Let samotný pak proběhl bez jakýchkoli problémů, čemuž jistě napomohlo i jasné a slunečné počasí po celé trase. Do Malmö jsme dosedli přesně podle letového řádu v 15:30, což bylo super, protože v 16:00 nám jel přímý autobus č. 737 až do Kodaně, čímž jsme ušetřili jednak spoustu času, ale i dost peněz.

Cesta busem nám zabrala cca hodinu, takže okolo páté jsme vystoupili v centru Kodaně hned vedle známého zábavního parku Tivoli. Ubytování jsme měli zařízené v městečku Ballerup, které se nachází zhruba 15 km severozápadně od Kodaně, kam jsme snadno dojeli vlakem po lince C z Copenhagen Central. Kodaň a jeho okolí je rozděleno na zóny a jízdné stojí podle toho, kolik těchto zón projedete. Cesta jednou zónou stojí 12 DKK. V případě, že cestujete autobusem se jízdné, alespoň podle našich zkušeností, nepočítá podle toho, kolik zón jste skutečně projeli, ale kolika zónami linka na celé své trase projíždí.

Tři dny jsme strávili na zmiňovaných závodech (např. zde najdete článek věnovaný těmto CrossFitovým závodům), poslední den jsme jen odpočívali a procházeli se po krásné přírodě v okolí Ballerupu.

Cesta zpátky probíhala velmi podobně jen s rozdílem, že linka 737 v úterý nejezdí, proto jsme museli jet autobusem 939 z centra Kodaně do Malmö, kde jsme se naobědvali a místním autobusem přejeli na letiště. Tam jsme cca dvě hodiny počkali, na místní wifi vyřídili několik emailů a opět na čas letěli zpátky do Wroclawi.

Byl to perfektní trip, který vyšel na poměrně málo peněz, zejména díky levným zpátečním letenkám WRO-MMX.

Navštivte Kodaň se zájezdem od CK Triplo od 7890 Kč
Zpáteční letenka z Prahy  •  Ubytování ve hotelu se snídaní  •  Blízkost centra  •  
Rezervovat
Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *