Izrael: EILAT - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Izrael: EILAT

292 Kč.
21.12.2018 10:17 17 komentářů
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Dnes si připravil akci na letenky do Eilatu Wizz Air.
 

Na trase z Vídně do Eilatu pořídíme jednosměrné letenky za 1 €, zpáteční jsou pak v nabídce za 10 € a to klidně bez členství v klubu WDC. Celkem nás tedy a zpáteční letenka především na lednové termíny vyjde na 11 €, což je asi 292 Kč.
Příkladem termíny s odletem tam: 5.1., 8.1., 15.1., 22.1., 29.1., 5.2., 19.2..
 


 

Eilat

Z letiště Ovda (asi 50 km od letoviska Eilat) se dopravíte k moři autobusovým shuttlem. Autobus je koordinovaný s přílety a odlety linek nízkonákadovek. Jednosměrné jízdenky se prodávají od 210 Kč.
Maximální denní teploty se v březnu pohybují kolem 25 °C, moře má kolem 21 °C.

Jak do Vídně

Na letiště ve Vídni nás z Brna i Prahy dovezou autobusové i vlakové spoje. V nabídce Regiojetu pak najdeme přímé autobusové spoje až na letiště, případně přípojné spoje od vlakových spojů.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Ahoj všem, zvažuji cestu do Izraele až někdy na podzim. Mým cílem je Tel Aviv-Jeruzalém-Mrtvé moře, nicméně jak se tak rozhlížím (teprve začínám), narážím, co se akcí týče, spíše na výhodne letenky na letiště Ovda. Máte někdo zkušenost s přesunem do Tel Avivu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, Bohužel Tel Aviv se létá s Prahy jen s El Al a ten je dražší. Nejlevněji tak z okolních letišť s Wizz Air nebo Ryanair. Z Prahy pak bude nejvýhodnější právě ta Ovda, ale po přičtení letenky do Tel Avivu bych řekl že se to moc nevyplatí. Po zemi to je celkem štreka.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Letíme do Eilatu 11.1 a učí se zeptat na vstupní pohovor a prohlídky. Neumím anglicky a jen málo rusky. Má někdo zkušenost jak to tam probíhá?
  Petr

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Zas tak hrozný to není, pokud vidí že jim stejně houby rozumíte, tak s tím stejně nic nenadělají 😉

 • Profilový obrázek
  Aleš napsal(a):

  Letenku jsem si koupil, jinak co se přesunu do Taby týče, také jsem o tom uvažoval, než jsem si přečetl, že zde je docela pravděpodobné riziko teroristického útoku, kdy v roce 2004 a 2014 v tomto malém letovisku proběhly docela velké teroristické útoky a v současné době se tam kvůli vysokému riziku cestovat nedoporučuje. Zeptám se však na Váš názor ohledně bezpečnosti tam?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   To je hodně sporný. V porovnání s jinými riziky je teroristický útok hodně nepravděpodobný a více by se člověk měl bát že třeba nedojede autem na letiště 😉

 • Profilový obrázek
  JeBe napsal(a):

  Neověřeno osobně, nebyl jsem za hranicí. Zjištěno před cestou do Eilatu, ale pravdivé s velkou dávkou pravděpodobnosti:
  Do Taby izraelci pouštějí bez výstupního poplatku v případě, že tam máš ubytování – nutno prokázat. Pro pobyt na Sinaji do 14ti dnů není třeba vízum. Mezi izraelskou hranicí a egyptským kontolním stanovištěm je pásmo hotelů, kde není nutno platit poplatek, za stanoviště platíš poplatek 120 egypťáků – info 2017.

  11/2018: Z Eilatu, z autobusáku jezdí ke hranici bus č.15 a zpět bus č.16 – za 4,2 NIS – lístky u řidiče. Bus č. 282 jezdí z letiště Ovda ( staví na autobusáku a u hotelových komplexů) až ke hranici za 21,5 šekelu – lístky u řidiče nebo u zřetelně označeného pultíku v příletové hale. Jízdní řády 15/16 na egged.co.il, 282 také, ale jen okrajově – jezdí v závislosti na letu – z letiště vždy hodinu po příletu letadla. Na letiště je stanoven přibližný čas odjezdu a bus může odjet až o 20min. dříve. Dopravu z Ovda provozuje i spol. Shuttlebus ale – informace před naší návštěvou byly rozporuplné a i s námi cestovali lidé, kteří se nemohli Shuttle dočkat, stále telefonovali s dispečinkem a raději předem(jinak nelze) zaplacený lístek oželeli a vsadili na jistotu Egged.
  Jak vypadá korál v Egyptě nevím, na izraelských volných plážích před hranicí mrtvé/živé korály tak 60:40% a dost bída. Koupání je lepší v centru Ejlatu (bez korálů) a na korály si zaplatit Coral beach…

 • Profilový obrázek
  JeBe napsal(a):

  Izrael nyní nedává razítka do pasu. Vydává k pasu vstupní permit (B2 Stay permit).

 • Profilový obrázek
  Zdenka napsal(a):

  Ahoj Dáno, uplne stejne jsme to udělali s přítelem a poplatky na hranicích do Egypta jsou cca 65 dolaru pro dva lidi, s tím ze když jdeš do hotelu v Tabe, tak ti po check-outu vrátí n hranicích poplatek zpet. A razítek v pase se nelekej, jsou tu na to zvyklý a kontrola je pro všechny stejná. Korálové útesy tu jsou pekne přímo u pláže a kdyby vám nestačily tak můžete jet kousek dal na výlet kočkou, urcite to stojí za to.Krasne Vánoce přeji

 • Profilový obrázek
  Jana Maksoudová napsal(a):

  Dano, to bych nedělala, veškeré arabské země hodně špatně nesou izraelské razítko v pase, nemusejí vás vůbec vpustit do země, případně vás čekají skutečně důkladné prohlídky. My dřív mívali pasy dva…

 • Profilový obrázek
  Dana Sterbova napsal(a):

  Ahoj pratele cestovatele, prosim, kdyby mel nekdo chvilku na zodpovezeni otazek…Zaujal me napad se z Ejlatu presunout do Taby na snorchlovacku.

  Lze se bez problemu do Taby z Ovdy dostat, jak?
  Tipuji, ze do Egypta bude treba zaplatit vizum – circa jak vysoky je poplatek a musim do platit pri ceste zpet do Izraele?
  Jsou kolem celeho pobrezi mista prihodna ke snorchlovani? Nejsou koraly zdevastovane – je tam stale co videt?

  Dekuji, krasne Vanoce!

 • Profilový obrázek
  Robert napsal(a):

  Zdravím. Koukám a na Wizzair nabízí za 9.9€ tam.a za 17€ zpět. Za 1€ nevidím? Dělám něco špatně či je to vyprodáno?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, je to vprodáno.

 • Profilový obrázek
  Danielsan napsal(a):

  Nekdo 29.1 – 5.2 ? Nizkonákladově, spíš za šnorchlováním do Egypta? Dan

 • Profilový obrázek
  Vendy napsal(a):

  Má někdo, prosím, zkušenost se vstupním pohovorem v Izraeli ? A bude vadit razítko v pasu z Egyptu ? Díky

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Skvělé díky za info, jen se zeptám od 12 ledna dál už mi to neukazuje naprosto žádné lety nevíte proč? 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Bude to chybka webu, zkusit třeba přes mobil nebo rovnou v aplikaci 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *