Elektronická víza do Petrohradu - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Elektronická víza do Petrohradu

23.7.2019 12:49 5 komentářů

Na zpravodajských serverech se objevila informace o zavedení elektronických víz do Ruska.
 

Vízum do Ruska by mělo být možné získat nově elektronicky od 1.10.2019 a to pro Petrohrad a Leningradskou oblast. Víza bude možné získat také pro turistické vyjížďky a to s platností na 30 dní, maximální délka pobytu však bude 8 dní. Vydání elektronických víz by mělo být bezplatné.
Od roku 2021 by pak mělo být možné získat víza elektronicky pro návštěvu celého Ruska. Odpadne tak otravné zasílání nebo ježdění s doklady na vízová centra, případně přímo velvyslanectví. Zdali bude nadále potřeba zajistit pro získání i elektronického víza zvací dopis, zdroje neuvádí.
 
Nejlevnější letenky do Petrohradu nabízí Wizz Air z Budapešti a to už kolem 2 000 Kč, letenky z Prahy pořídíme obvykle za dvojnásobek.
 

Letenky z Budapešti do Petrohradu
14.02.2020 – 19.02.2020

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  V Kaliningradu jsem na stejné vízum byla v červenci. Vízum bez problémů, žádný zvací dopis nebyl třeba, jen bylo nutné uvést místo, kde budu bydlet. To jsem zarezervovala přes booking, ale nikdo to nakonec nekontroloval.

 • Profilový obrázek
  Emil Adamov napsal(a):

  Tento měsic jsme byli v Kaliningradě.Elektronické vízum jsme vyřidili za 2 dny bez problemu.Všude bylo nádherně čisto ,cesty a dalnice jsou moderní .Krajina je krâsna ,moře a písek je uchvatné.Byli jsme spokojení a byla to nejlepší dovolena pro nás.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky za tip 🙂

 • Profilový obrázek
  Fakirka napsal(a):

  Byli jste tam na jednodenním výletě něco jste někde nocovali? My bychom v září chtěli na one day trip, ale prý se to nesmí.

 • Profilový obrázek
  Wiper napsal(a):

  Kaliningrad už je na e-vízum od 1.7., je zdarma a nic není potřeba, jen vyplnit žádost. Po dvou dnech máte v e-mailu. Vyzkoušeno a 3.7. proběhla návštěva Královce. Předpokládám, že to samé bude pro StP.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *