Skupiny létají s Honzou

Elektronická víza do Petrohradu

23.7.2019 12:49 15 komentářů

Na zpravodajských serverech se objevila informace o zavedení elektronických víz do Ruska.
 

Vízum do Ruska by mělo být možné získat nově elektronicky od 1.10.2019 a to pro Petrohrad a Leningradskou oblast. Víza bude možné získat také pro turistické vyjížďky a to s platností na 30 dní, maximální délka pobytu však bude 8 dní. Vydání elektronických víz by mělo být bezplatné.
Od roku 2021 by pak mělo být možné získat víza elektronicky pro návštěvu celého Ruska. Odpadne tak otravné zasílání nebo ježdění s doklady na vízová centra, případně přímo velvyslanectví. Zdali bude nadále potřeba zajistit pro získání i elektronického víza zvací dopis, zdroje neuvádí.
 
Nejlevnější letenky do Petrohradu nabízí Wizz Air z Budapešti a to už kolem 2 000 Kč, letenky z Prahy pořídíme obvykle za dvojnásobek.
 

Letenky z Budapešti do Petrohradu
14.02.2020 – 19.02.2020

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Od února 2020 mohou občané ČR vycestovat na tato osmidenní elektronická víza i do všech regionů ruského Dálného východu. O vízum se žádá na stejných stránkách jako o vízum do Kaliningradu a Petrohradu. Jen přemýšlím, jak se na Dálný východ na tato víza dostat, Kamčatka je již dlouho mým snem. Jenže jaksi z Evropy na ruský Dálný východ žádná přímá linka nelétá, jen s přestupem v Moskvě. Umíte někdo poradit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Přestup by neměl být problém, pohlídat si stejné letiště v Moskvě/terminál a naopouštíte tak odbavená prostor, čili nejdete přes pasovou kontrolu.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Chtěli bychom s manželem v srpnu navštívit Helsinky a pak přeject rychlovakem do Petrohradu, kde bychom strávili cca 5 dní. Můžete nám prosím někdo poradit, zda-li by nám stačilo elektronické vízum, či si musíme udělat klasické vízum?

  Děkuji.

 • Profilový obrázek
  Věra napsal(a):

  Chceme cestovat do Petrohradu v červnu 2020,je nutné stále pozvání nebo již stačí jen vyřídit el.vizum.děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Stačí el. vízum, musíte cestovat jedním z určených prostředků a vstupním bodem, viz výše.

 • Profilový obrázek
  Soňa napsal(a):

  Platí i pro autobusové linky mezi Petrohradem a Helsinkami? Bus není výslovně uveden. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Platí pro tyto přechody:
   – letištní přechod „Pulkovo (Пулково)“;
   – lodní přechod „Vysock (Высоцк)“, „Bolšoj port Sankt-Petěrburg (mořský přístav) (Большой порт Санкт-Петербург (морской вокзал)“, „Passažirskij port Sankt-Petěrburg (Пассажирский порт Санкт-Петербург)“;
   – silniční přechody „Ivangorod (Ивангород)“, „Torfjanovka (Торфяновка)“, „Brusničnoje (Брусничное)“, „Svetogorsk (Светогорск)“;
   – hraniční přechod pro chodce „Ivangorod (Ивангород)“.

 • Profilový obrázek
  Buijsman napsal(a):

  Prosím o internetové stránky, kde vyřídím elektr.vízum do Petrohradu, máte někdo? Díky

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  V Kaliningradu jsem na stejné vízum byla v červenci. Vízum bez problémů, žádný zvací dopis nebyl třeba, jen bylo nutné uvést místo, kde budu bydlet. To jsem zarezervovala přes booking, ale nikdo to nakonec nekontroloval.

 • Profilový obrázek
  Emil Adamov napsal(a):

  Tento měsic jsme byli v Kaliningradě.Elektronické vízum jsme vyřidili za 2 dny bez problemu.Všude bylo nádherně čisto ,cesty a dalnice jsou moderní .Krajina je krâsna ,moře a písek je uchvatné.Byli jsme spokojení a byla to nejlepší dovolena pro nás.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky za tip 🙂

 • Profilový obrázek
  Fakirka napsal(a):

  Byli jste tam na jednodenním výletě něco jste někde nocovali? My bychom v září chtěli na one day trip, ale prý se to nesmí.

 • Profilový obrázek
  Wiper napsal(a):

  Kaliningrad už je na e-vízum od 1.7., je zdarma a nic není potřeba, jen vyplnit žádost. Po dvou dnech máte v e-mailu. Vyzkoušeno a 3.7. proběhla návštěva Královce. Předpokládám, že to samé bude pro StP.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *