easyJet - zavazadla - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

easyJet – zavazadla

27.12.2018 11:46 Žádné komentáře

EasyJet létá z Prahy do 11 destinací, jaké zavazadlo máme v základní ceně letenky?
 

EasyJet se stále drží zvyklostí klasických aerolinek, co se rozměrů příručního zavazadla týče (extrémy v podobě maximálně kabelky na palubě nečekejme). V ceně letenky má každý cestující nárok na jedno velké příruční zavazadlo bez jakéhokoliv dodatečného příplatku. Rozměry příručního zavazadla jsou omezeny
 
56x45x25 cm
 
což jsou rozměry často větší než jaké dovolují klasické aerolinky. V easyJetu si jsou vědomi toho, že nemají jakoukoliv možnost kontrolovat hmotnost příručního zavazadla, proto neuvádějí jeho hmotnostní limit, který je tedy teoreticky neomezený. Rozměry je ovšem potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího přístroje u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 55 EUR, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate.
 
Na druhé příruční zavazadlo, což bývá většinou kabelka nebo taška na notebook, nemá nárok každý. Jeho rozměry jsou omezeny na 45x36x20 cm a na palubu si ho může s sebou vzít pouze cestující, který má letenku koupenou v dražším tarifu Flexi nebo si při výběru sedadla zakoupil sedadlo s větším prostorem pro nohy.
 
Obě tato zavazadla (případně jen jedno z nic, pokud nesplňujeme podmínky pro druhé) si cestující bere s sebou přes bezpečnostní kontrolu (musí splňovat limity na tekutiny) až k nástupu u letadla. U vytížených letů může být přímo v kabině přepravováno jen omezené množství příručních zavazadel (omezená kapacita úložných přihrádek) a tak může být cestujícím zavazadlo před nástupem do letadla odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Po příletu se pak objeví v příletové hale na páse s ostatními odbavenými zavazadly.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *