Skupiny létají s Honzou

Dubaj

CC0 Pixabay


Akční letenky

Letenky od Honzy

Napište si o letenku do Dubaj přímo Honzovi

  Informace o Dubaj

  Do Dubaje se jezdí za zábavou i odpočinkem na pláži.

  Kdy do Dubaje cestovat?

  Vzhledem k poloze Dubaje a stále vysokým teplotám, můžeme cestovat do tohoto Emirátu prakticky celoročně. Spíše se tak budeme vyhýbat letním měsícům, během kterých atakují teploty 40 °C. Denní teploty mezi 25 a 40 °C se objevují v Dubaji od června do poloviny října. Příjemnější teploty jsou pak během jarních a podzimních měsíců, kdy jdou maxima ke 30 °C. Během zimy se pak drží u 25 °C.
  Podobně je to i s teplotou moře. Přes léto stoupá až k 35 °C, na jaře kolem 30 °C, v zimě pak 25 °C.

  Jak s letenkami?

  Ještě před nástupem koronavirové krize došlo z Prahy k omezení leteckého spojení s Dubají. Dlouholetá linka SmartWings, na které se daly sehnat v akcích letenky kolem 4 500 Kč byla ukončena. Místo toho letadla SmartWings začala létat pod hlavičkou flyDubai za až dvojnásobné ceny. Cena další aerolinky Emirates se pak standardně pohybuje kolem 10 000 Kč.
  Levnější letenky z Prahy do Dubaje se dají pořídit také s přestupem. Akce se často objevují u Ukraine International, ve kterých se dá letenka pořídit za cenu okolo 6 000 Kč. Lety jsou operovány s přestupem v Kyjevě, pozor, někdy jsou časy letů nastaveny tak, že je nutné v Kyjevě nocovat.
  Nejlevněji se do Dubaje dostaneme s nízkonákladovkou Wizz Air. Ta létá z Katowic a Budapešti. Ceny se běžně pohybují na podobné úrovni jako na letech z Prahy. Zajímavější jsou ale akční nabídky. V akcích se objevují letenky i za cenu okolo 3 000 Kč.
  Pokud nehledáme letenky přímo do Dubaje, ale na pobřeží Perského zálivu obecně, určitě nesmíme opomenout letenky z Prahy do Šardžá (Sharjah) na předměstí Dubaje od Air Arabia. Jejich ceny se běžně pohybují okolo 5-6 tisíc Kč a výhodou jsou také levná příplatková zavazadla.