Skupiny létají s Honzou

Chystá se Wizz Air do Pardubic?

10.6.2020 10:43 Žádné komentáře

CC0 Pixabay

Z úřední desky Ministerstva dopravy lze vyčíst plány na otevření nových linek Wizz Air z Pardubic.
 

Zatímco pro lety v rámci EU není potřeba žádat o přepravní práva, na linkách se státy, se kterými není letecká doprava liberalizována, jsou přidělována přepravní práva na základě bilaterálních smluv. Ty obvykle omezují počet dopravců z každého státu na určitých linkách.
Na stránkách Ministerstva dopravy tak můžeme najít žádosti Wizz Air o linku z Pardubic do Kyjeva (žádost z ledna už byla schválena) a o linku z Pardubic do Lvova.
 
Plány na otevření linky do Kyjeva evidentně zhatila koronavirová krize, vzhledem k faktu, že o další linku do Lvova zažádal Wizz Air 5.6.2020, dá se předpokládat, že má o linky z Pardubic na Ukrajinu stále zájem. Na základě výše uvedených smluv mezi ČR a Ukrajinou totiž nemá možnost létat do Prahy. Zdali se s těmito linkami svezou i další, u kterých není potřeba o přepravní práva požádat si budeme muset počkat.
Pardubice minulý rok přišly o slušně vytíženou linku do Londýna na základě škrtů Ryanairu. Wizz Air má bázi třeba i na londýnském letišti Luton, odkud provozuje lety i na další menší letiště jako Ostyn-Mazury, Košice nebo Debrecín. Z Prahy naopak linku na Luton tento rok stáhnul – jestli se tak managementu letiště podaří vyjednat další linky se tak uvidí.
 
Další info zde.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *