7 nových linek z Brna - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

7 nových linek z Brna

14.12.2017 13:27 8 komentářů

V celku nečekanou novinkou je založení nové letecké společnosti, která bude operovat lety z Brna.
 

Aktualizace 2.3.2018: Jak se dalo očekávat, projekt ztroskotal podle hejtmana Jihomoravského kraje se kraj snaží jednat s dalšími dopravci… info zde
 
Moravská odnož rumunských aerolinek Blue Air s názvem Blue Air Moravia Transport, která bude z 35% vlastněná městem Brno a Jihomoravským krajem a z 65% rumunskými Blue Air, začne operovat linky z Brna.
Nově by se tak mělo létat z Brna do Barcelony, Bruselu, Lvova, Milána, Říma a v létě rovněž do Dubrovníku nebo Splitu.
 
Zdali k plánu opravdu dojde zatím ale není 100% jisté, letový řád má být oznámen v lednu 2018, navíc ještě nejsou podepsány smlouvy. Obdobných megalomanských projektů, ke kterým ve výsledku nikdy nedošlo, už jsme v minulosti pár zažili.
 
Zdroj: planes.cz

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Andrea napsal(a):

  Nelíbí se mi jak se někteří chytají každého slova a hned mají potřebuju zveřejňovat kritiku a „slovíčkařit“. Honzo, nenechte se tím odradit. Myslím, že děláte dobrou práci. Vždycky se najde někdo, kdo si zřejmě potřebuje trošku zřejmě sám sobě „zvýšit sebevědomí“ na úkor jiného a hledá chyby v nepodstatných věcech. Můj názor a omlouvám se dopředu pokud jsem v textu uvedla nějaký „nevhodný“ výraz 🙂 Jinak všechno nejlepší do nového roku všem, i kritikům 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky, taky vše nej.

 • Fenris napsal(a):

  Operují lékaři, nemá se říkat provozovat?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   V letecké dopravě se hodně používají termíny z angličtiny, proto se bookuje, chodí na gate a operuje … i když to moc v češtině nedává smysl.

  • Profesor Alfeo Sassaroli napsal(a):

   HLetenky: Fenris ma pravdu, ze ten paskvil je bezne uzivan, protoze moderni doba, jeste neznamena, ze to je spravne.

 • Petra napsal(a):

  Honza je tedy diplomat, jen co je pravda 🙂 LOL
  Elegantně si dovede poradit s názorem druhého.
  Honzo, Vy jste ten honza co stojá za tímto webem?

 • Karel napsal(a):

  No ono to ani moc megalomanské není. Všechny destinace kromě Lvova se už víceméně létaly a ten 120 místný eroplán by se naplnit mohl. Je to dohromady 12 letů za týden, tedy v průměru ani ne 2 lety denně. Celkem by mohli přepravit asi tolik lidí, jako přepraví jedna linka do Londýna. To mě jako megalomanství zrovna nepřijde. Jsou ale lidé, kteří, i kdyby se měla v Brně postavit jen trafika, hned ji prohlásí za megalomanský projekt.
  Pokud tím megalomanským projektem je snad míněna ona virtuální aerolinka, pak to je spíš formálně kvůli dotacím, než že by zaměstnávala větší počet lidí. Prakticky všechno budou jistě zajišťovat Rumuni.

  Netvrdím, že to bude fungovat, ale pokud se to nechytí, bude to hlavně kvůli cenám/časům, ale rozhodně ne proto, že jde o „megalomanský projekt“. Je to překvapivé hodnocení od někoho, kdo se staví do role odborníka na létání.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Karle, v zivote jsem se nestavel do role odbornika na letani, to je pekna blbost. A 7 linek z niceho nic z letiste kde jsou vedeny 2 pravidelne linky? Navic aerolinkou s podilem mesta a kraje coz je minimalne v nasich koncinach nezvykle? Urcite megalomansky projekt. Ale vubec nevim proc se stavite do role „ublizeneho“ obdivovatele brnenskeho letiste, tu reakci fakt nechapu. Pokud se vse rozlita za fajn cenu a bude vydelecne tak to bude pecka kterou oceni vsichni, prirozene zustavam ale mirne kriticky, protoze proste jeste ani nejsou podepsane smlouvy takze nikdo nevi jestli se to rozleta, navic ma cely plan par minimalne spornych bodu 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *