Skupiny létají s Honzou

ALICANTE z Pardubic

798 Kč
30.4.2021 8:17 11 komentářů
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Za výhodnou cenu jsou dostupné květnové letenky do Alicante.
 

Zpáteční letenky z Pardubic do Alicante jsou dostupné na poslední květnový týden za 798 Kč. Letenky přes týden s odletem v pondělí a návratem v pátek nabízejí příjemné časy letů dopoledne tam a večer zpět.
V ceně letenky máme příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 cm a možnost letenku do 7 dní před odletem změnit (jak trasu, tak termín), doplácí se pouze případný rozdíl v ceně letenek.
Letenky pořídíme na 24.5.2021 – 28.5.2021.
 


 

Poletí se? A aktuální nařízení

Standardně nedávám tipy na letenky s odletem dříve než v červnu, u linky do Alicante se ale počítá s jejím rozlétání už 17.5.2021, pokud tak nedojde ke zrušení letenek do pondělí 3.5.2021 (14 dní před prvním letem), linka se rozlétá a s největší pravděpodobností už lety rušeny nebudou. Pokud by přeci jen Ryanair letenky zrušil, je nárok na plný refund, případně změnu na jakýkoliv jiný let aerolinky v rozmezí 14 dnů od odletu (a to klidně na 10x dražší).
Tak jako tak, stále platí pravidlo přikupovat další služby k letence jako zrušitelné.
Aktuálně potřebujeme pro cestu do Španělska PCR test (od 770 Kč) a registraci do příjezdového formuláře. Před cestou zpět si uděláme antigenní test (cca 30 €), po příjezdu je potřeba zajít na PCR test (od 620 Kč). Do konce května by ale ještě mohlo dojít ke zmírnění pravidel.
Hotely, obchody a restaurace jsou v Alicante otevřené, aktuálně platí zákaz nočního vycházení mezi 22-6h. Ten by ale měl padnout s koncem nouzového stavu 9.5.2021, který už nebude prodlužován.

Jak na letiště v Pardubicích

Na letiště v Pardubicích se dopravíme expresní autobusovou linkou 90, která odjíždí od hlavního vlakového nádraží směr letiště každých 90, 120 a 150 minut před odletem linky Ryanair. Z letiště pak odjíždí spoj 30 a 60 minut po plánovaném příletu. Cena za jízdenku je stejná jako u ostatních linek, cestovat ale můžeme i linkami 8 a 88, které nás zavezou k bráně vojenského letiště, pěšky pak dojdeme k terminálu asi za 10 minut. Nově stačí pro odbavení v MHD platební karta.

Alicante

Autobus C6 z letiště nás doveze do centra za cca 20 minut a 3,85 €. Autobusy odjíždějí z centra města a letiště každých 20 minut. Dále po pobřeží můžeme cestovat linkami tramvají, které nás dovezou třeba do letovisek Playa de San Juan nebo Benidorm. Alternativně můžeme pro cestu z letiště do centra zvolit taxi, to nás vyjde na 26 €.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Vasek1905 napsal(a):

  Prosím na kolik vyjdou testy na letišti v Alicante?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   AG test stojí 29 €.

 • Profilový obrázek
  Barbora napsal(a):

  Dobrý den, máte nějaký zaručený tip, kde se nechat otestovat před odjezdem z Alicante? 😊

 • Profilový obrázek
  Dominika napsal(a):

  Ahoj chci se zeptat, 15. 6. Odlétáme z Vídně do Allicante. Mohu se zeptat jak dále postupovat ? Přes hranice do Vídně test nepotřebuji, pouze pcr test, který si nechám udělat v ČR a vyplním formulář. Ve při cestě zpět ze Španělska si musím zařídit antigenni testy v nemocnici nebo někde na odborové místo?
  Moc děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, přímo na letišti by mělo být možné udělat antigenní testy, případně pak i v nemocnicích/laboratořích v centru.

 • Profilový obrázek
  Pavlína napsal(a):

  Dobrý den, na antigenní test se při návratu z Alicante chodí na letišti nebo někde ve městě?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na letišti v Pce testovací centrum není, takže buď Kolf, Scimed, Nemocnice nebo Medila.

 • Profilový obrázek
  jana napsal(a):

  Mam ockovaci certifikat jiz mesic,musim take absolvovat vsechny testy?

  • Profilový obrázek
   Martin napsal(a):

   Ano, ani Španělsko, ani ČR nemá (zatím) žádné úlevy pro očkované.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Do Španělska a zpět zatím ano.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *