Skupiny létají s Honzou

Akční letenky

2.11.2018 14:29 668 komentářů

CC0 Pixabay

Kupovat letenku za plnou cenu nemá cenu. Vyplatí se počkat na akci – kdy je očekávat se dozvíte v tomto článku.
 

Pokud hledáte akční letenku, vyplatí se projít co nejvíce nabídek, aby Vám žádná neutekla. Pro přímé letenky po Evropě platí trochu jiná pravidla, než pro ostatní letenky, které pořídíme obvykle s přestupem. Jak na oba typy akcí se dozvíte níže.

Akční letenky do Evropy

Vzhledem k aktuální nabídce letenek není problém sehnat z letišť v ČR nebo okolí přímé letenky do libovolné evropské destinace. Největšími nízkonákladovými aerolinkami jsou Ryanair, Wizz Air a easyJet, u kterých nakoupíme zpravidla nejlevnější letenky přibližně 1-3 měsíce před odletem.
 
Letenkář – Akční letenky
 
Na méně vytížených nebo specifičtějších linkách létají místní dopravci nebo menší aerolinky, proto si třeba na stránkách letiště Praha můžeme najít, jaké aerolinky na lince létají a proklikat přímo jejich web. Přímo na webu aerolinky pořídíme zpravidla tu nejlevnější letenku.

Akční letenky do světa

Letenky do vzdálenějších destinací nabízí obvykle národní dopravci a to jak přímo, tak s přestupy. Každá letenka je nabízena v daném tarifu, který se může lišit na webu aerolinky i u jednotlivých prodejců.
Nejprve je tak vhodné podívat se na akční nabídky 3 největších prodejců letenek v ČR, zdali se nám některý z tarifů nehodí, seznam všech nabídek najdete sjednocený v Letenkáři:
 
Letenkář
 
Vždy se ale vyplatí si proklikat nabídky i přímo u jednotlivých prodejců a podívat se na stránky aerolinek, které nabízejí na dané trase letenky.
 
Pelikan.cz Letuska.cz Královna.cz
 
Pokud ani tak nenajdeme vhodnou letenku, je potřeba hledat dál a to přímo ve vyhledávání jednotlivých prodejců a zkoušet rovněž další odletová letiště (pro odlety z okolí ČR alespoň Vídeň, Berlína a Mnichov).
 
V případě dotazů k letence můžete napsat do komentáře pod tímto článkem.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  vendula napsal(a):

  Dobrý den, mám letenky od Ryanair Praha-Londýn a Londýn-Lisabon, jen tranzit v Londýně, nebude to problém pro testovaného? A dá se odbavit online letenka z Londýna do Lisabonu, když mám jen příruční zavazadlo? předem děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano online odbavit půjde, jinak na všechny lety směr UK je aktuálně potřeba test.

 • Profilový obrázek
  Jitka Kropáčková napsal(a):

  Dobrý den Honzo.Chtěla jsem se zeptat co mám dělat. V sobotu máme letět na Menorcu a nezdařilo se nám dokončit odletový formulář a nový nám nejde udělat .Prostě nám hlásí, že nelze vytvořit.Tudíž nemáme QR kod.Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vyplnit znova, na jiný email, tam není žádná kontrola přes OP nebo jméno apod. Určitě je potřeba ho mít, jinak neodletíte.

 • Profilový obrázek
  Simona napsal(a):

  Dobrý den Honzo,ráda bych se zeptala zda máte informace o cestování do USA konkrétně Omaha. Na stránkách konzulátu v Chicagu jsou podmínky pro návrat českých občanů zpět ale nic pro cestu do USA… Přítel žije v Usa a informace jsou že není problém letět do USA v Čechách neustále že do Ameriky nelze. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud jste pobývala posledních 14 dní v EU, tak je stále zákaz…

 • Profilový obrázek
  Jitka napsal(a):

  Dobrý den, mate prosím zkušenosti s vratkou penez za neuskutecneny let s Ryanair loni v květnu? Vyplnili jsme zadost o vracení penez a dodnes žádné peníze nemáme…Upozornili jsme je, ale vymlouvají se na velké množství žádostí k vyřizování…Děkuji za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano pokud máte zájem pošlete nám to sem.

  • Profilový obrázek
   Petra napsal(a):

   Proklikat se aplikací bylo náročné a hláška o vyřizování množství vrátek se ukázala několikrát, ale nakonec jsem se proklikala až na stránku, kam jsem měla zadat číslo účtu a peníze byly do dvou dnů na účtě 🙂

 • Profilový obrázek
  Adam napsal(a):

  Zdravím, chtěl bych s kamarádkou letět do Barcelony na začátku září. Je nám 16. S plným souhlasem rodičů. Jde to zařídit? Myslím letenky a ubytování. Díky moc. Adam.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ověřil bych ubytování, tam to může být problém, jinak v 16 se letět dá prakticky u všech aerolinek, pozor na potřebu testů/očkování.

 • Profilový obrázek
  Vašek napsal(a):

  Zdravím, plánuji nákup dvou letenek na Madeiru (max 1 přestup) někdy v období březen /duben 2022 na 7-10 dnů. Je vhodné ještě počkat, nebo raději koupit již nyní? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, určitě počkat, od konce března se mění letový řád na letní a spousta aerolinek ho ještě vůbec nemá hotový… ideálně tak nákup během podzima.

 • Profilový obrázek
  Barbora napsal(a):

  Zdravím Honzo,rádi bychom na přelom srpen/září letěli do Bulharska.Termin odletu je v rozmezí od 28.8. do 1.9. ,zpět cca týden na to.Mohl by jste mi prosím poradit kde hledat.Vubec se v tom neorientuji.Jsme dva dospělí.Diky, Bára.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Prahy se létá levně jen do Varny, letenky přímo na http://www.wizzair.com, z okolních letišť se pak dá levně i do Burgasu – z Vídně, Bratislavy, Katowic létá Wizz Air nebo Ryanair. V případě zájmu o vyhledání letenky mi prosím napiště na info@honzovyletenky.cz

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Chtěla bych se zeptat. Chtěla bych letět s jorksirkem. Je to možné? Pokud možno na palubě. Děkuji K.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jen u některých aerolinek, u Ryanair, Wizz Air nebo easyJet to nejde, takže hledat lety hlavně s klasickými aerolinkami.

 • Profilový obrázek
  Pavla napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych letět na Mallorku z Vídně a zpátky bych chtěla strávit 2 dny ve Vídni. Nejsem očkovaná. Samozřejmě musím na testy, ale nevím jaké má požadavky Rakousko. A zdali budu muset v ČR do karantény.
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, do Rakouska je nově od 3.8.2021 při letech ze Španělska potřeba test, po příjezdu do ČR musíte také do karantény na 5 dní, protože jste v posledních 14 dnech byla v tm. červeném státě…

  • Profilový obrázek
   Pavla napsal(a):

   Honzo a stačí Antigenní test?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano.

 • Profilový obrázek
  R napsal(a):

  Dobrý den, v pondělí letíme z Vídně do Barcelony a ve středu zase zpět. Od ukončeného očkování mi ještě neuplynulo 14 dní. S testy počítám, karanténě v Česku se asi nevyhnu, že? Moc díky za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud do příjezdového formuláře ČR uvedete Španělsko, tak je vždy potřeba 5-denní karanténa.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den , nevíte jak je to když bych chtěl letět z Vídně do larnaca na Kypr a poté preject na turecký Kypr a pak zase zpátky? Musím být při příjezdu v karanténě a kdy si dělat test ? Jsem bez očkování. Děkuji

  • Profilový obrázek
   Tom napsal(a):

   Podle mě to nyní nejde. Mohou přejít jen místní.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, podle dostupného info je hranice otevřena jen pro místní.

 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Dobry den,

  Při příletu z Porta do Vídně a následně tranzitu zpět do cr vlakem je třeba u očkované osoby, aby měla test před nástupem do letadla v Portugalsku? Jsou treba nějaké prijezdove formuláře do rakouska, nebo jakožto očkovaný se můžu v Portu jen prokázat covid passem a vyplnit pouze příjezdový formulář pro ČR? Letíme s ryanerem.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, jako očkovaný by to neměl být problém, příjezdový formulář do Rakouska není třeba.

 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Zdravím.

  Zítra letíme s easyjet z Madeiry do Porta, kde budeme zůstávat další týden a cestovat.
  Je nutné pri přeletu mezi Madeirou a Portugalskem dělat test? (1.cestujci plně očkován, víc než 14 dní, 2. Cestující pouze 1. Dávka)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na vnitrostátní by neměl být třeba.

 • Profilový obrázek
  Michal Kleštinec napsal(a):

  Dobrý den, 6.7. letíme z Vídně do Sardinie a 13.7 se opět vracíme do Vídně, kde budeme mít auto a rovnou pojedeme do ČR. Je potřeba před odletem z Cagliari test nebo vyplnit formulář, když Rakouskem jen projedem. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne měli by vás pustit bez testu.

 • Profilový obrázek
  Ivana napsal(a):

  Dobrý den,letíme do Bulharska s Katowic společnosti wizzar budeme muset mít testy Pcr. Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano stačí AG test, výjimka pro vstup by měla platit jen pro lety z ČR.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Našel jsem si letenku pres ryanair levné. Odlet z letiště brusel charleroi do cr. Nemohu nikde dohledat zda mi tam udělají test covid na počkání před odletem..a platí se nebo ne.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Info o AG testech na letišti jsem nenašel, radši bych tak vyřešil test v centru.

 • Profilový obrázek
  Renata napsal(a):

  Ahoj, mám 3.3. koupené letenky Pisa 29.6., přikoupeno prirucni zavazadlo 10 kg, na letence je napsáno “ kvůli bezpečnostním opatřením zavedeným v souvislosti CO 19 musejí být příruční zavazadla, která se nevejdou pod sedadlo, odbavena. V normálním režimu ukladas nad sebe. Nevíte někdo, jak lze toto upozornění vyložit a zdá je to stále aktuální ? Díky Renata H.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud je to s Ryanair tak jsem si za posledních několik letů žádné výjimky nevšiml, normálně chodili priority s velkým příručním zavazadlem na palubu, ani jsem si toho nevšiml na letech, které jsem odbavoval.

  • Profilový obrázek
   Míša napsal(a):

   Ahoj, letěli jsme ryanairem a batohy jsme si dávali normálně nad sebe do letadla. Míša

 • Profilový obrázek
  Ondřej napsal(a):

  Dobrý den,

  Nevíte prosím jaká je situace ve Skotsku? Rád bych na konec srpna koupil letenky.

  Děkuji moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, zatím podobně jako celá UK se moc s obnovením turismu nepočítá.

 • Profilový obrázek
  Vladimír napsal(a):

  Dobrý den, snažím se najít ale nedaří se mi. Jde mi o let z Vídně do bulharské varny a zpět. Dva cestující, jeden plně očkován v únoru, druhý bez očkování. Co sem vyčetl cesta tam pro ockovaneho bez testů, neočkovaný antigen či PCR (max. 48 hodin nebo 72 hodin starý test) cesta zpět si už nejsem tak jist zda neočkovaný může úplně bez testu a poté přes hranice do cz osobním autem.
  Byl sem i informován kamarádem že raynair vyžaduje negativní testy od každého na palubě. Můžete potvrdit/vyvrátit? Na jejich stránkách se mi nedaří najít.
  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pro cestu tam je to tak jak píšete, pro cestu zpět pustí neočkovaného na let do Vídně, tady prohlásí, že okamžitě transferujet do ČR a dojde si na test až tady.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Dobrý den, v červnu letíme z Vídně do Chánie, pravidla jsou nám známa(neg.PCR né starší 72 hodin v době příletu, vyplnění PLF).
  Dnes jsme se zaregistrovali na PCR Test zdarma. Chci se zeptat, zda nevíte, zda se řeší na straně Řecka, když na certifikátu nebude uvedený čas testování, ale jen datum , anglický překlad výsledek obsahuje
  (v našem případě 4.6. pátek test, a 7.6. odlet). Předem děkuji. Andrea

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud tam nebude čas tak se to bude brát tak, jako by to bylo v 0:00 takže aby vám to pak vyšlo časově s příletem…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *