Akční letenky - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Akční letenky

2.11.2018 14:29 262 komentářů

CC0 Pixabay

Kupovat letenku za plnou cenu nemá cenu. Vyplatí se počkat na akci – kdy je očekávat se dozvíte v tomto článku.
 

Pokud hledáte akční letenku, vyplatí se projít co nejvíce nabídek, aby Vám žádná neutekla. Pro přímé letenky po Evropě platí trochu jiná pravidla, než pro ostatní letenky, které pořídíme obvykle s přestupem. Jak na oba typy akcí se dozvíte níže.

Akční letenky do Evropy

Vzhledem k aktuální nabídce letenek není problém sehnat z letišť v ČR nebo okolí přímé letenky do libovolné evropské destinace. Největšími nízkonákladovými aerolinkami jsou Ryanair, Wizz Air a easyJet, u kterých nakoupíme zpravidla nejlevnější letenky přibližně 1-3 měsíce před odletem.
 
Mapu všech levných destinací z Prahy najdete zde
 
Na méně vytížených nebo specifičtějších linkách létají místní dopravci nebo menší aerolinky, proto si třeba na stránkách letiště Praha můžeme najít, jaké aerolinky na lince létají a proklikat přímo jejich web. Přímo na webu aerolinky pořídíme zpravidla tu nejlevnější letenku.

Akční letenky do světa

Letenky do vzdálenějších destinací nabízí obvykle národní dopravci a to jak přímo, tak s přestupy. Každá letenka je nabízena v daném tarifu, který se může lišit na webu aerolinky i u jednotlivých prodejců.
Nejprve je tak vhodné podívat se na akční nabídky 3 největších prodejců letenek v ČR, zdali se nám některý z tarifů nehodí, seznam všech nabídek najdete sjednocený v Letenkáři:
 
Letenkář
 
Vždy se ale vyplatí si proklikat nabídky i přímo u jednotlivých prodejců a podívat se na stránky aerolinek, které nabízejí na dané trase letenky.
 
Pelikan.cz Letuska.cz Královna.cz
 
Pokud ani tak nenajdeme vhodnou letenku, je potřeba hledat dál a to přímo ve vyhledávání jednotlivých prodejců a zkoušet rovněž další odletová letiště (pro odlety z okolí ČR alespoň Vídeň, Berlína a Mnichov).
 
V případě dotazů k letence můžete napsat do komentáře pod tímto článkem.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Laďa napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  na konci srpna(nej) , nebo začátek září by jsme chtěli na nějaký ostrov ve středozemním moři(Malorka, Sicílie, Kypr, Sardinie, atd.), na nějaké dobré treky. Čtvrtek-Pondělí. Odletové letiště kolem Olomouce(Vídeň, Bratislava, Praha). Poradil by jsi prosím, na které trase očekávat nejlepší akce. A do kdy tak cekat? Případně další tip. Mockrát děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nejlevněji z Bratislavy a Vídně určitě s Ryanair/Wizz Air, Mallorca by se měla dát za rozumné peníze, ale na září by mohly být dobré ceny třeba i u toho Kypru.

 • Profilový obrázek
  Tomáš napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  v zimě na prelomu ledna a unora se chystame s partou kamaradu (5 lidi) do Chile. Vyplatí se letenky kupovat již ted nebo je lepsi si ještě počkat? Případně do kdy čekat. A jaké ceny případně čekat.
  Děkuju moc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, poslední dobou se celkem akce do J Ameriky objevují, takže bych počkal, jestli něco nebude… Čekal bych na cenu tak kolem 10-12k.

 • Profilový obrázek
  Soňa napsal(a):

  Ahoj Honzo, potřebujeme s manželem letět začátkem října do Portlandu. Momentálně začíná cena jedné letenky na 20 000 (Praha, Vídeň), s jedním přestupem. Má smysl počkat? Děkuji moc za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je to dost specifická destinace, kam se objeví akční letenky jen párkrát do roka v nějaké plošné akci. Pokud jste zběhlý v cestování, zkusil bych variantu cestu rozdělit, případně zkusit letenky do Seattle/Vancouveru, kam se akce objevují a dojet po zemi… i tak ale myslím, že nějaká zásadní úspora na tom nebude…

 • Profilový obrázek
  Jitka Svobodová napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  pro 6 lidí hledám vhodnou cenu letenek koncem roku z Prahy do Hanoje a zpět kolem 25.1.2020 z Phnom Penh do Prahy. Máš typ kde nejlépe hledat? A kdy kupovat? Děkuji!
  Jitka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, bohužel je to termín, kdy se akce prakticky neobjevují, v tomhle případě tak ideálně proklikat toho co nejvíce, vždy ale kupovat na osvědčených, ideálně českých serverech…

 • Profilový obrázek
  Ondra napsal(a):

  Zdravim, kdy nejlepe bookovat letenky do Peru, kdyz chceme letet na prelomu zari/rijen? Predem dekuju za info

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ideálně v akci, minulý týden byly 2 akce, pokud tam již nejsou vhodné termíny tak sledovat tak do prázdnin.

 • Profilový obrázek
  Ivan Černý napsal(a):

  Hezký den,
  Chtěl bych na přelomu květen červen ‘19 do Londýna. Myslíte, že bude ještě nějaká akce, nebo je dobré koupit letenky ihned? Děkuji, Ivan

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na konec května bych už čekal že spíše ceny porostou, takže radši booknout.

 • Profilový obrázek
  Karolína napsal(a):

  Ahoj, chtěla bych se zeptat,chceme letět,7 dospělých v únoru do Singapuru, máme ještě počkat s koupí letenek? Díky, Karolína.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano tipl bych si že na únor by se akce ještě objevit mohly. Minimálně na přímé lince Scoot z Berlína.

 • Profilový obrázek
  Kristýna napsal(a):

  Ahoj Honzo, máme v plánu s holkama (budeme 3) letět na Silvestra do Londýna nebo Paříže. Budou ještě nějaké levnější letenky nebo by bylo lepší je koupit teď? Bylo by to fajn tak na týden aby jsme to spojily s různými výlety. Díky:)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, asi bych to koupil spíše rovnou, obvykle se to celkem rychle vyprodává, akce samozřejmě být může to ale neumí nikdo předpovědět..

 • Profilový obrázek
  Lukas napsal(a):

  Zdravím Honzo,

  Chtěl bych na Bali, odlet 3. týden v červenci návrat 1 týden v srpnu. Má cenu ještě čekat na nějakou akci? V rámci odletu ze sousedních států?

  Díky Lukáš

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, asi ne. Akci na prázdniny bych moc nečekal, i když je to prakticky mimosezóna spousta lidí má volno a tak je poptávka přes prázdniny vysoká. Levnější sem tam je nabídka Scootu z Berlína, pokud se ale přičtou zavazadla, tak to obvykle vyjde podobně. Cokoliv kolem 15 000 Kč bych považoval přes prázdniny za fajn cenu.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Ahoj Honzo, ráda bych s dvěma dětmi 11 a 14 let letěla někam k moři na týden v druhé polovině srpna. Poradíš nám něco šikovného? Odlet ČR případně Bratislava, Vídeň, možná i Wroclaw.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, určitě bych čekal nejlevnější letenky z Vídně. V nabídce Laudamotion je spousta destinací ve Španělsku / Itálii / Řecku. Jak to bude s cenou se v tomto případě dost blbě odhaduje, ale kouknul bych na to a s rezervací počkal tak max do června…

 • Profilový obrázek
  José napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  chtěl bych během června na Ibizu v termínu ideálně čtvrtek-neděle. Můžeš poradit, odkud a s kým letět co nejlevněji? Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, suvereně nejlevnější bývají letenky z Vídně s Laudamotion… Na víkend jsou ale obecně letenky o dost dražší, vyplatí se to třeba protáhnout aspoň do pondělí. Jinak určitě se vyplatí kouknout i na odlety z Berlína nebo z Budapešti. Z Prahy pak jedině s přestupem, obvykle nejlépe přes Bergamo.

 • Profilový obrázek
  Lucka napsal(a):

  Dobrý den, prosím o radu ohledně letenek, odkud nejlépe letět i s ohledem na cenu. Měli bychom s manželem a synem 5 let letět do Maroka – Tanger, červen, nebo srpen. Děkuji moc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, do Tangieru se nelétá ani z ČR ani okolních letišť, nejvýhodnější tak bude letět do Marrakeše nebo Casablancy a zbytek dojet po zemi. Nejlevnější letenky nabízí Ryanair.

 • Profilový obrázek
  Nikol Pokorná napsal(a):

  Ahoj, kdy je cca nejlepší kupovat letenky do NY, termín 13.12.2019-04.01.2020? Resp. je to přes Vánoce, tak počítám s vyšším vydajem. Budou nějake nabídky i zde? 🙂
  Diky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, trochu šance tam je s tím odletem, že je už v polovině prosince, ale ten návrat je tak blízko přelomu roku, že bych nečekal že do nějaké akce podobná letenka vůbec spadne…

 • Profilový obrázek
  Karin napsal(a):

  Ahoj 🙂
  Plánuju letět někdy na podzim letošního roku někam dál na dovolenou (nejlépe Thajsko, Bali nebo Filipíny). Mělo by to být tak na 14 dní a letenky pro dvě osoby s odletem z CR, popřípadě z Polska, Německa či Rakouska. Vím, že někdy bývají akce za super ceny. Myslíš, že se nějaká akce do té doby ještě objeví nebo je lepší zakoupit letenky co nejdříve za standardní cenu?
  Děkuji za odpověď 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano na podzim se určitě nějaká akce objeví, sledoval bych to, ideálně aspoň do léta.

 • Profilový obrázek
  nipi344 napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  chceme 4 dospělý letět 28.2.2020 do Thajska, návrat 15.3.2020. Odkud a kdy asi bývá nejlepší cena letenek?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, obvykle mívají nejlepší ceny Ukraine International, je to i termín na který by se mohly objevit akce, takže bych nikam extra s nákupem nespěchal, něco levnějšího by se ještě objevit mohlo.

 • Profilový obrázek
  Ondřej napsal(a):

  Dobrý den,
  S kamarádem bychom chtěli letět začátkem července do Gruzie. Jsme oba studenti a nejvyšší prioritou je pro nás nízká cena. Vyplatí se spíš koupit letenky už teď, nebo zkusit čekat na nějakou akci?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, moc bych už na léto akce nečekal, takže proklikat Wizz Air z Polska, Německa, Vídně a booknout tu nejlevnější letenku….

 • Profilový obrázek
  Markéta Burešová napsal(a):

  Dobrý den,

  ráda bych Vás poprosila o doporučení, chystáme se do Toronta, 2 dospělí, 2 děti (12+8), chceme tam strávit 2-3 týdny. Odlet Berlín, Praha, Brno, Vídeň,… ideálně jeden přestup. Při vyhledávání mě omezuje skutečnost, že nechci konkrétní datum, je nám jedno kdy poletíme v rozmezí měsíců květen – září, důležitejší je dobrá cena. Kde hledat ? A je šance, že půjdou ceny letenek níž ? Uvažujeme o cestě od zimy a poté co jsme se rozhodli definitivně jdou ceny letenek stále jen výš a výš. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na proklikání se hodí třeba kiwi.com, rezervujte pak ale přímo na webu aerolinky nebo třeba přes Pelikána.

 • Profilový obrázek
  František napsal(a):

  Ahoj,chtěli bychom letět 4 dospělý a jeden skorozletilec někdy od 20.12 do 14.1 nebo pak 16.2-16.3 do Singapuru na 2-4 dny a odtamtud pak letět do Melbourne na dalších třeba 5 dní…dá se něco levného sehnat již v tuto dobu,nebo máme čekat na akce,? Díky, František

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, počkal bych si na akci od Scoot. Vyplatí se dojet na odlet do Berlína, odkud se létá přímo, ceny jsou klidně i kolem 7 000 Kč za zpáteční letenku.

 • Profilový obrázek
  Vašek napsal(a):

  Ahoj, rád bych zaletěl na 2-4 noci do Dubaje, a to někdy během prvních 3 týdnů v květnu (vím, že je Ramadán). Jsem z Prahy. a jsem ochotný docestovat cca max. 5-6 hodin někam jinam na letiště. Dá se sehnat něco kolem 4 tis.? Našel jsem letenku za 4800 z Vídně přes Bukurešť, ale zpáteční přestup je dost nepohodlný (v 2 ráno v Bukurešti, odlet až ve 3 odpo – letiště v Bukurešti je strašné).

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, jediná levnější linka se lítá s Wizz Air z Katowic nebo Budapešti… nic moc levnějšího bych nečekal.

 • Profilový obrázek
  Paul napsal(a):

  Zdravím, prosím o radu, odkud nejlépe a levně letět do Kyjeva, Boryspilu, z Pl, Sk, Cz? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Z Prahy jedině s Ukraine International nebo ČSA, všechny linky viz výpis níže:
   Odlet Destinace Aerolinka Sezóna
   Praha (PRG) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Praha (PRG) Kiev (KBP) Czech Airlines (OK) C
   Bratislava (BTS) Kiev (KBP) Ryanair (FR) C
   Bratislava (BTS) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Katowice (KTW) Kiev (KBP) Ryanair (FR) od 30.10.2019
   Katowice (KTW) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Krakow (KRK) Kiev (KBP) Ryanair (FR) C
   Krakow (KRK) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Krakow (KRK) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) od 5.4.2019
   Wroclaw (WRO) Kiev (KBP) Ryanair (FR) C
   Wroclaw (WRO) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Berlin (SXF) Kiev (KBP) Ryanair (FR) C
   Berlin (SXF) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Berlin (TXL) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Norimberk (NUE) Kiev (KBP) Ryanair (FR) od 21.10.2019
   Norimberk (NUE) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Mnichov (MUC) Kiev (KBP) Lufthansa (LH) C
   Mnichov (MUC) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Memmingen Allgaeu (FMM) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Vídeň (VIE) Kiev (KBP) Austrian Airlines (OS) C
   Vídeň (VIE) Kiev (KBP) LAUDAMOTION (OE) C
   Vídeň (VIE) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Vídeň (VIE) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C
   Budapešť (BUD) Kiev (KBP) Ukraine International (PS) C
   Budapešť (BUD) Kyjev (IEV) Wizz Air (W6) C

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *