Skupiny létají s Honzou

Akční letenky

2.11.2018 14:29 559 komentářů

CC0 Pixabay

Kupovat letenku za plnou cenu nemá cenu. Vyplatí se počkat na akci – kdy je očekávat se dozvíte v tomto článku.
 

Pokud hledáte akční letenku, vyplatí se projít co nejvíce nabídek, aby Vám žádná neutekla. Pro přímé letenky po Evropě platí trochu jiná pravidla, než pro ostatní letenky, které pořídíme obvykle s přestupem. Jak na oba typy akcí se dozvíte níže.

Akční letenky do Evropy

Vzhledem k aktuální nabídce letenek není problém sehnat z letišť v ČR nebo okolí přímé letenky do libovolné evropské destinace. Největšími nízkonákladovými aerolinkami jsou Ryanair, Wizz Air a easyJet, u kterých nakoupíme zpravidla nejlevnější letenky přibližně 1-3 měsíce před odletem.
 
Letenkář – Akční letenky
 
Mapu všech levných destinací z Prahy najdete zde
 
Na méně vytížených nebo specifičtějších linkách létají místní dopravci nebo menší aerolinky, proto si třeba na stránkách letiště Praha můžeme najít, jaké aerolinky na lince létají a proklikat přímo jejich web. Přímo na webu aerolinky pořídíme zpravidla tu nejlevnější letenku.

Akční letenky do světa

Letenky do vzdálenějších destinací nabízí obvykle národní dopravci a to jak přímo, tak s přestupy. Každá letenka je nabízena v daném tarifu, který se může lišit na webu aerolinky i u jednotlivých prodejců.
Nejprve je tak vhodné podívat se na akční nabídky 3 největších prodejců letenek v ČR, zdali se nám některý z tarifů nehodí, seznam všech nabídek najdete sjednocený v Letenkáři:
 
Letenkář
 
Vždy se ale vyplatí si proklikat nabídky i přímo u jednotlivých prodejců a podívat se na stránky aerolinek, které nabízejí na dané trase letenky.
 
Pelikan.cz Letuska.cz Královna.cz
 
Pokud ani tak nenajdeme vhodnou letenku, je potřeba hledat dál a to přímo ve vyhledávání jednotlivých prodejců a zkoušet rovněž další odletová letiště (pro odlety z okolí ČR alespoň Vídeň, Berlína a Mnichov).
 
V případě dotazů k letence můžete napsat do komentáře pod tímto článkem.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Dobrý den, ráda bych letěla v termínu od 14.9.2020 na týden na Gran Canaria. Co jsem se zatím dívala na lety, tak mají nesmyslné přestupy a pak s tím spojenou dobu letu. Poradíte prosím jak se co nejkratší ( samozřejmě i nejlevnější) cestou dostat do této destinace? Děkuji😊

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Prahy bohužel jen se SmartWings, tam je ale cena kolem 8 000 Kč, s přestupem u SWISS a Brussels se pak cena bude pohybovat kolem 5 000 Kč, výhodnější varianty z Prahy pak už bohužel nejsou, jedině pak přímé lety z okolních letišť, hlavně Berlína, z ostatních se létá spíše Tenerife nebo třeba Fuerteventura.

 • Profilový obrázek
  Marcela napsal(a):

  Ahoj, ráda bych se zeptala, když si koupím letenku na týden z Vídně do Lisabonu a zpět, tak jestli při návratu budou po mě v Rakousku požadovat test na Covid19?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano budou, ale lze to obejít tak, že prohlásíte, že okamžitě transferujete do ČR, v ČR po vás pak nikdo test nebo karanténu nepožaduje.

 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Dobrý den,ráda bych se zeptala jak je to s eysiget linka Praha do Neapole? Mám zakoupené letenky na září.Dekuji Martina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel to aktuálně vypadá, že obnovení linky posunul easyJet až na říjen.

 • Profilový obrázek
  Sabina napsal(a):

  Ahoj, dobrý den,
  příští týden letíme z Vídně do Alghera na Sardínii. Nevíte, jak je to s dodržováním podmínek kvůli koroně? Četla jsem včera, že musí být roušky i na pláži, což by bylo fakt otravný a raději bych ještě zkusila přehodil jinam. Pokud budete mít jakékoliv info o letu na Sardínii a podmínek pobytu ohledně korony, budu moc vděčná.
  Díky, Sabina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Aktuální info by mělo být vždy zde:
   https://sus.regione.sardegna.it/sus/
   S překladačem se to celkem dá, nezapomeňte před cestou vyplnit form…

 • Profilový obrázek
  Tatana napsal(a):

  Dobrý den,chtěli bychom na vánoce odletět na Gran Canaria,má letecká společnost Ryaniar v plánu létat do LPA ? …děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, poslední info bylo že plánují od podzimu nabízet letenky minimálně cestovkám, jestli se dostanou i do prodeje jako pravidelné linky zatím asi není moc jasné.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Ahoj Honzo, prosím, nikdy jsem nikam neletěla než jednou ve 14 s mamkou, nemám zkušenost žádnou s nákupem letenek. Chtěla bych za známými do Dánska s přítelem a 3mi dětmi(11,7,1rok). Můžeš mi poradit, jestli se dá do Dánska teď v covid situaci normálně letět a kolik stojí zpáteční letenka a na kolik dní je? Chtěla bych na 7-10 dní tam být a ceny jsem koukala zatím jen dospely cca 1200. Moc děkuji za pomoc. Nevim vůbec kde a jak hledat. Andrea

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, začít létat by se mělo od poloviny prázdnin s ČSA, od září pak i s Ryanair. Cena kolem 1000 Kč je ok a klidně bych to rovnou koupil, pozor na povinnost 6-denního ubytování v Dánsku.

 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Ahoj Honzo, chtěla bych na podzim do Egypta přímý spoj, letenky už jsou v prodeji, ačkoliv je po návratu stále vyžadován test nebo karanténa. Šušká se, že od 1.8. by to mělo být v pohodě, ale není to nic oficiálního. Prosím o názor – raději počkat na vyjádření vlády nebo zariskovat a koupit? letenky na srpen a září se u Smartwings tváří jako vyprodané (asi je to obsazené CK, nevím) a volný už je jen říjen, další vypsané nejsou.
  A další věc – když koupím a let zruší, přesunou mi let zdarma na jiné datum, tak jak to prezentují na webu? Asi těžko říct…? Díky moc za názor

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano je to všechno věštění z koule, já bych asi ještě chvíli počkal, než budou pravidla jasnější.

 • Profilový obrázek
  Iveta napsal(a):

  Dobrý den.
  Prosím chci si zakoupit na druhou polovinu srpna letenky do Řecka Thessaloniky. Pokud bude kvůlu Covid zakázáno odletět, jakou formou mi vrátí společnost Ryanair peníze? Kupuji poprvé. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Ryanair zatím do Soluně nelétá, měl by začít od září ale letenky zatím nejsou v prodeji. Pokud bude let zrušen kvůli koronaviru tak vyplatí peníze za letenky, trvá to ale klidně i 3 měsíce.

 • Profilový obrázek
  Božena napsal(a):

  Dobrý den,
  v únoru jsme si přes Skyscanner koupili letenky na Kubu (odlet 22. října – letecká společnost Air Canada).
  Nevíte, jestli bude vůbec možné odletět, popř. jak Air Canada řeší zrušené lety? Nabízí také jen vouchery nebo i vrací peníze?
  Předem děkuji,

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je ještě hodně dlouho, jak to bude v říjnu zatím nikdo netuší, tak to ani moc nemá cenu zatím řešit.

 • Profilový obrázek
  Zdenka napsal(a):

  Dobrý den, také mam dotaz ohledně UK. Já měla info,že karantena pro přijíždějící bude končit až dnem 6.7,tudíž pokud přiletím 5.7,budu muset do karantény na celých 14 dní, nebo by se to dnem ukončení nařízení také zrušilo?
  Také jsem přemýšlela přeobjednání letenek na další dny,mam letenky od Rayinar, kteří píší, že letenky zakoupené po 10.6 budou byt změněné na jiný datum letu zdarma. Když chci mé letenky změnit na jiný datum, v době kdy je cena letu ještě nižší nežli ma původní cena, vždy mi to vyhodí daleko větší celkovou částku k zaplacení. Vůbec tomu nerozumím.
  Dekuji za odpověď.
  Chaloupková

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z UK zatím nepřišlo konkrétní info, snad by mělo být dnes. Jinak pokud bylo rezervováno po 10.6. tak ta změna tam zdarma je, pokud se to nenačítá online správně, je potřeba to řešit přes online chat.

 • Profilový obrázek
  Simona napsal(a):

  Dobrý den, máme let 1.7. do Londýna. Od zítřka je Velká Británie na seznamu zemí s nízkou hrozbou nakažení. Na stránkách zde bylo uvedeno, že od 1.7. by měla i pro občany České republiky být zrušena 14denni karanténa v UK pro přijíždějící. Byla vydána nějaká novinka v UK, nemůžu nic dohledat na ofiko stránkách. Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, včera mělo být oznámeno, bohužel jim do toho trochu hodili Řekové vidle, protože zakázali lety do UK do poloviny července. Poslední info je, že budou mít stejný semafor jako my s tím že zelená jsou státy co jsou na tom lépe než UK, oranžová hůře a červená, kam by mělo spadat jen Švédsko a Portugalsko, odtud bude nařízena karanténa, pro zbytek by měla být zrušena. Oznámí to snad dnes.

 • Profilový obrázek
  Zdeněk napsal(a):

  tak takhle řeší GOTOGATE letenky :

  Dear customer
  Your flight(s) with Emirates may have been affected by the extraordinary situation with Covid-19.
  To save you from long waiting times on phone or email we therefore ask you to select one of the following options:

  Keep booking open with a voucher. Emirates offers a voucher available via us that allows all passengers of your booking to cancel and later rebook for the full value of the original tickets. If you choose this option you have 24 months from the booking date of your original tickets to make your rebooking, and your new travel dates need to be within this period as well. With this option you can relax and wait for a better travel date to any destination within the same region later in time.

  Close my case because I have already received help. This option tells us that you do not need any further assistance from us or the airline. As we try to prioritize all customer service cases and help those in the most urgent situations first, getting this information and allowing us to close your case is extremely helpful to us.

  Please note that you will not be able to use your original booking if you accept a voucher.

  You can only fill out the form once.

  V podstatě chtějí dát jen voucher a o možnosti vrácení peněz ani zmínka. Do mailu ještě napíší neodepisujte na tento mail. Jediná přípustná odpověď viz odkaz níže a tam se objeví, to co jsem sem zkopíroval.

 • Profilový obrázek
  Jaroslav Ševčík napsal(a):

  Dobrý den, máme zakoupené letenky s Ryaniar do Bari na 10.7.2020 tam a 17.7.2020 zpět. Jsme již odbavení pro obě cesty. Znamená to, že se lety uskuteční? Děkuji za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, lety jsou v plánu.

 • Profilový obrázek
  Daniel napsal(a):

  Ahojte, mám dotaz. Mám zaplacené skupinové členství ve WDC, tedy já plus 6 osob. Koupil jsem přes toto členství letenky sobě + rodině ( 4 osoby). Moji přátelé (4 osoby) mě oslovili, že by chtěli letět s námi, tedy stejným letadlem, ve stejný den. Členství si kupovat nechtějí, protože jej nevyužijí. Můžu tedy zakoupit znovu přes mé členství další letenky na moje jméno, tedy 5 letenek, já plus 4. Výsledek by byl, že na mé jméno však budou dvě zaplacené letenky. Jde to tímto stylem zakoupit. Děkuji za odpovědi a případné zkušenosti.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano bez problému, odbavíš se jen jednou, nikdo to řešit nebude.

  • Profilový obrázek
   Daniel napsal(a):

   Díky za odpověď, po přepočtu nového členství pro známé, je tato volba nejlevnější volba. Ještě jednou díky.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda nemáte nějakou zkušenost s kompenzací za zrušený let z důvodu Covid s Wizzair?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obvykle reagují celkem dobře, výplata proběhne do kreditu, případně pak pokud nechcete tak na účet. Aktuálně to u nich trvá cca měsíc.

 • Profilový obrázek
  Pavel napsal(a):

  Dobrý den, chci se zeptat, zda a od kdy se může létat do Kyjeva. Mám rezervaci na 26.6.2020

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Na Ukrajině je do 22.6. karanténa, takže zatím se o cestování mimo nebo do neinformovalo.

 • Profilový obrázek
  Klára napsal(a):

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda od 1. července se dá do Řecka letět bez jakýchkoliv omezení? Chtěla bych si teď koupit letenku na Zakinthos, tak jestli bude vše bez problémů, nebo to mám raději odložit?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano po dnešním uvolnění není potřeba test ani tam ani zpět.

 • Profilový obrázek
  Rendy napsal(a):

  Ahoj mam otazku ohledne vstupu do Bulharska. Nekde se pise od1.6 bez karanteny nekde od 15.6 vazne nevim. Pokud nekdo ma info. Diky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pro lety z ČR nebo Rakouska je to již odedneška.

 • Profilový obrázek
  Blanka napsal(a):

  Ahoj, máš přehled do kterých zemí v Asii se bude létat dříve?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, zatím není jasné celkem nic… vše se bude určitě otevírat nejdříve regionálně, pak až na delší vzdálenosti.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Zdravím, mame v srpnu letět na Maltu z Vídně
  Myslíte si, že to bude reálné?děkuji mmoho

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano tam bych si tipl že už to půjde, pokud se nestane něco nečekaného.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *