Skupiny létají s Honzou

Akční letenky do ÁZERBÁJDŽÁNU

1 025 Kč
27.9.2019 14:21 5 komentářů
Nabídka již není aktuální

Do poněkud netradiční destinace koupíme levné letenky od Wizz Air.
 

Letenky do Baku v Ázerbájdžánu pořídíme nyní za velice nízkou cenu u Wizz Air. Letenky na lety s odletem z Budapešti koupíme za 12 980 HUF, což je v přepočtu asi 1 025 Kč. Cena platí pro členy klubu WDC, ostatní si připlatí asi 500 Kč. Za tuto cenu pořídíme letenky na týdenní termíny na přelomu listopadu a prosince. Pokud hledáme kratší termín, 17.11. – 22.11. koupíme za 1 279 Kč, 1.12. – 6.12. za 1 665 Kč. V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm.

Letenky z Budapešti do Baku
21.11.2019 – 29.11.2019

Jak do Budapešti

Díky časovému posunu je let operován prakticky přes noc – odlet z Budapešti je těsně před půlnocí 23:45, přílet zpět pak v 8:15 – ideální na napojení přískoků z ČR. Nejlevnější jízdenky na vlak z Brna pořídíme u ČD za 316 Kč v jednom směru, autobusové jízdenky od Regiojetu pak začínají na 299 Kč. Pokud cestujeme z Prahy, můžeme si cestu do Budapešti urychlit letecky s Ryanair, který v Budapešti přistává v 18:40. Využít jej můžeme také na cestu zpět, čekání na odlet se ale protáhne až do odpoledne.

Ázerbájdžán – víza a cesta z letiště

Pro vstup do Ázerbajdžánu jsou potřeba víza. Víza lze jednoduše zařídit online na této stránce. Cena je 23 USD a vízum platí pro jeden vstup na maximálně 30 dní.
Z letiště do centra Baku se dostaneme expresním autobudem Aero Express, který odjíždí každých 30 minut (v noci každou hodinu). Jedna jízdenka vyjde na 1,50 AZN, což je v přepočtu asi 20 Kč. Za taxi z letiště je účtováno průměrně 20 AZN, což je necelých 300 Kč. Cestování hromadnou dopravou je velice levné, cesty po městě vyjdou na 0,20 AZN (3 Kč) za jednu jízdu (v autobusech se jízdné platí při nástupu řidiči nebo průvodčímu, na metro je potřeba zakoupit kartičku).

Chystáte se navštívit Azerbajdžan? Podívejte se na průvodce na hedvabnastezka.cz
Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jaká je možnost cestovat po Azerbajdžánu vlakem na kratší vzdálenosti. Na stránkách azerb. drah jsem to nenašla.

  Děkuji.
  Lenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, v Azerbajdzanu jsem nebyl, ale treba nekdo poradi :).

 • Profilový obrázek
  RaDan napsal(a):

  Ve většině městských autobusů se musí platit čipovou kartou Baku Card, hotovost od vás nevezmou. Karta se dá koupit na letišti v automatu vedle východu, stojí myslím 2 AZN, rovnou si koupíte i kredit, ale nejsem si jist, jestli šlo platit kartou – spíš ne. Baku Card platí i na metro (0,20 AZN) a na letištní Express, ten stojí 1,70 AZN. Autobusy pak 0,30 AZN, některé delší linky 0,35 AZN.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky za tip!

  • Profilový obrázek
   Censo napsal(a):

   Děkuji za radu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *