Aerolinka GERMANIA krachuje - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Aerolinka GERMANIA krachuje

5.2.2019 8:08 7 komentářů

CC0 Pixabay

Poslední rok je celkem bohatý na krachy menších aerolinek, další z nich je nám poměrně známá Germania.
 

Aerolinka Germania se potácí v problémech už poměrně dlouho, po Novém roce dokonce oznámila nedostatek hotovosti na provoz svých linek. S podivem se tak daly sledovat lákavé akce „konkurenčích fór“ na levné letenky do destinací jako je Reykjavík nebo Madeira.
Aktuální lety společnosti jsou zrušeny, dá se tak předpokládat, že se jedná o úplný konec aerolinky podobně, jak tomu bylo nedávno i u Air Berlin.
Na německý trh si dlouhodobě brousí zuby Laudamotion a Ryanair, ten si dokonce včera ve své tiskové zprávě něco podobného jako je krach malých dopravců přál, zcela jistě se tak objeví nové linky zaplňující mezeru po Germanii právě od těchto aerolinek.

Co dělat pokud mám let s Germanii

Oficiální stanoviska jsou zatím spíše obecná, pokud se ale podíváme na weby letišť, u letů Germanie svítí zrušeno. Na webu aerolinky najdeme informaci, že bohužel prakticky není šance peníze získat zpět.
Pokud jste zakoupili v nedávné době letenku a je ještě v blokaci, kontaktujte ihned banku s žádostí o blokaci platby z vaší strany. Podobně můžete platbu reklamovat i zpětně, šance na úspěch je ale poměrně malá.
 
Tisková zpráva aerolinky zde.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Barbora napsal(a):

  Možná je k zamyšlení – “ S podivem se tak daly sledovat lákavé akce „konkurenčích fór“ na levné letenky do destinací jako je Reykjavík nebo Madeira.“ Ne všichni sledují tak pozorně aerolinky a zdaleka ne všichni věděli, že Germania má vůbec nějaké problémy. Byli jsme jedni z těch, co letenky na Island koupili a zřejmě o své peníze přijdou. Uvítala bych třeba informovaci o možných problémech některých aerolinek – když jsi cíleně neinformoval o akčních letenkách na Island s Germania, mohl jsi je třeba zveřejnit, s upozorněním, že Germania již v lednu měla finanční problémy, když jsi o nich věděl…. Prostě možná zvážit informovat a varovat i před případnými problémy, spoustě lidí by jsi ušetřil dost peněz 🙂

 • Profilový obrázek
  čtenář napsal(a):

  Bohužel :-((

  260,000 cancelled Germania flight bookings won’t be refunded
  https://www.thelocal.de/20190208/germania-bankruptcy-260000-cancelled-flight-bookings-will-not-be-refunded-leaving-20000-passengers-stranded

 • Profilový obrázek
  Daniela napsal(a):

  No tak to je super. Dřela jsem přesčasy a z toho si koupila letenku na Island. Četla jsem tu tiskovou zprávu, kde se píše o náhradních letech pro ty, co to měli přes cestovku. O náhradě škod ale nic. Přeci musí vrátit peníze, které se nepoužily ne? Já měla letět až v září.

 • Profilový obrázek
  Luděk napsal(a):

  Hlavně si kopnout do konkurence 😀 že ses ozval až když je po všem a nevaroval jsi ty lidi předtím Honzo?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nikdo do nikoho nekope ;). Jen je to prostě škoda dávat tipy na letenky od Germania ve chvíli kdy už několikrát prohlásili, že nemají peníze na provoz ;). Stejně jako dávat aktuálně tipy třeba na WOW Air, u kterých to taky nevypadá extra růžově.

 • Profilový obrázek
  josef napsal(a):

  „Na německý trh si dlouhodobě brousí zuby Laudamotion a Ryanair“

  31.01.2019 13:00
  Společnost Laudamotion potvrdila, že se koncem prosince stal holding Ryanair jejím 100% vlastníkem.

  https://www.planes.cz/cs/article/202938/ryanair-100-vlastnikem-laudamotion-firma-ohlasila-dalsi-rozvoj

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, Ryanair je od začátku vlastníkem Laudamotion a na 100% čekali jen kvůli schválení antimonopolního úřadu…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *